Botswana

Ubytování k safari programu v Botswaně

 

The Royal Livingstone Hotel

Livingstone- Zambie

 „Velký hotel v nedotčeném Národním parku Mosi-Oa Tunya s velkolepými výhledy na kouzelnou řeku Zambezi.“

Livingstone

Toto okouzlující koloniální město, pojmenované podle legendárního misionáře a průzkumníka doktora Davida Livingstona, bylo kdysi rušným hlavním městem Zambie. Bylo založeno v roce 1905 jako hlavní evropská usedlost v zemi a disponovalo prvotřídním vybavením, které bylo synonymem vysoké společnosti – město se stále může pochlubit elegantní edwardiánskou architekturou té doby. Dnes je Livingstone zambijskou bránou k dobrodružství, jelikož je situován poblíž řeky Zambezi a dech beroucích Viktoriiných vodopádů.

Atmosféra hotelu The Royal Livingstone

V prostředí mezi svěží zelení Národního parku Mosi-Oa-Tunya a břehy řeky Zambezi nabízí The Royal Livingstone Hotel svým hostům atmosféru, která zachycuje bohatství minulých dob. Elegantní suity jsou umístěny ve dvou patrech a jsou inspirovány právě velkolepými domy z minulosti. Každá suita disponuje vlastním komorníkem a zahrnuje koupelnu, klimatizaci, balkon a terasu s úchvatnými výhledy na řeku.

Hosté si mohou odpočinout v osvěžujícím stínu cestovatelského baru či v prostorách pro posezení, zatímco si budou pochutnávat na lahodném odpoledním čaji s občerstvením. K dispozici je také bazén, který je ideální využít před návštěvou restaurace s a la carte menu. Milovníci dobrodružství mohou zažít safari na sloním hřbetě nebo safari vyjížďku, zatímco ti, kteří preferují více adrenalinu, mohou vyzkoušet bungee jumping, slaňování či sjíždění divoké řeky.

Co si oblíbíte v The Royal Livingstone Hotel

 • Pochutnejte si na oblíbeném koktejlu v prostředí prostorné terasy s výhledem na řeku Zambezi a kochejte se západem slunce za divokou africkou krajinu.
 • Stinná veranda nabízí ideální prostory pro odpolední čaj s občerstvením a otevírá se k perfektně upraveným travnatým plochám.
 • Potěšte své chuťové buňky nezapomenutelnou večeří na palubě luxusního expresu Royal Livingstone a ujistěte se, že s sebou máte fotoaparát pro zachycení jedinečných momentů na červeném koberci.
 botswana-novy-web-011.jpgbotswana-novy-web-022.jpg
 

 

Chobe Game Lodge

Národní park Chobe – Botswana

„Dramatické ubytování v Safari Lodge na břehu řeky Chobe.“

Národní park Chobe

Oblíbený botswanský Národní park Chobe je zkrátka místem, které musíte vidět. Zahrnuje opravdovou divokou přírodu včetně kanálu Savute a přírodních krás řeky Linyanti. Chobe se rozkládá na ploše téměř 11 000 km2 a byl prvním národním parkem v zemi. Tento národní park se může pochlubit jednou z největších koncentrací divoké přírody v Africe. Nejvíce se ovšem proslavil díky velkým počtům slonů kalaharským – pravděpodobně největší kontinuální populace slonů na světě, která nyní čítá na 120 000 jedinců.

Atmosféra v Chobe Game Lodge

Chobe Game Lodge nabízí svým hostům nezapomenutelné příležitosti k prožití afrických zážitků ve své pravé safari podstatě.

S výhledem na rozlehlé pastviny a vody řeky Chobe si dopřejete překrásné okamžiky v safari ubytování, které zahrnuje prostorné suity s vlastními bazénky a verandami, stejně jako ručně zdobený týkový nábytek, klimatizaci, stropní ventilátory a vlastní koupelnu.

Chobe Game Lodge servíruje také velmi chutné pokrmy v prostředí terasy nebo venkovního prostoru boma. Hostům je k dispozici také bazén, stylový doutníkový bar (s výhledem na řeku), butik, knihovna s tematikou divoké přírody a lázně. Dobrodružství zahrnuje safari vyjížďky v otevřeném vozidle s pohonem 4x4, ranní plavby na řece, plavby při západu slunce a pozorování ptactva.

Co si oblíbíte v Chobe game Lodge

 • Dopřejte si výjimečný výběr kulinářských lahůdek, zatímco budete pozorovat energické vystoupení a tradiční tance ve venkovních prostorách bomy.
 • Požádejte zdejšího přírodovědce, aby Vám pomocí dalekohledu ukázal hvězdy na obloze.
 • Relaxujte na terase s jedním z nejlepších cappuccino v Botswaně.
 botswana-novy-web-012.jpgbotswana-novy-web-021.jpg
 

 

&Beyond Sandibe Okavango Safari Lodge

 • Delta řeky Okavango– Botswana

  „Přirozená a okouzlující safari lodge se nachází u stálého kanálu delty řeky Okavango.“

Delta řeky Okavango

Labyrint šumivých lagun, meandrující kanály a zelené ostrůvky plné živočichů – to je klenot v podobě delty řeky Okavango v srdci pouště Kalahari. Je známá jako „řeka, která nikdy nenajde moře“ a její čisté kanály brázdí jinak suchou krajinu Kalahari. Narazíte zde na zvířata adaptována na zdejší podmínky. Budete moci spatřit elegantní vodušky červené a plaché sitatungy. Záplavové území s nimi sdílejí také lvi, gepardi, leopardi a psy hyenovití, stejně jako velká stáda slonů a buvolů. Hroši pak obývají hlubší vody kanálů a lagun, zatímco medojed kapský může být spatřen za bílého dne. Vysoká termitiště jsou pak domovem pro langusty žíhané.

Atmosféra v &Beyond Sandibe Okavango Safari Lodge

&Beyond Sandibe Okavango Safari Lodge je situován na stálém kanálu delty řeky Okavango poblíž přírodní rezervace Moremi Game Reserve. S exkluzivní polohou se 270 km2 africké divočiny je tato lodge výjimečným místem a ideální výchozí pozicí pro objevování krás úžasných safari plání. Vyvýšená poloha lodge &Beyond Sandibe a jejích suit poskytuje výhledy na kanál Santantadibe a okolní deltové prostředí.

Lodge s inspirací v přírodě ideálně harmonizuje se zdejší krajinou a poskytuje své služby v naprostém klidu a přirozeném prostředí. Samostatné bazénky a venkovní sprchy v každé z dvanácti suit dovolí hostům, aby se cítili součástí lesa, zatímco soukromé krby je ohřejí během nocí, až slunce zapadne za obzor. Důmyslné jsou taktéž vnitřní i venkovní salónkové prostory, které jsou ideální pro soukromé stolování pod hvězdami. K dispozici Vám bude interaktivní kuchyň a knihovna s přírodní tematikou, abyste ještě více mohli splynout se zdejším prostředím. 

Co si oblíbíte v &Beyond Sandibe Okavango Safari Lodge

 • Užijte si celodenní piknik s průvodcem, stopařem a komorníkem. Ráno si dopřejete safari, poté si dáte siestu pod mohutnými stromy a budete moci nasát opravdovou atmosféru Afriky. Je to magický zážitek.
botswana-novy-web-018.jpgbotswana-novy-web-023.jpg 
 

 

&Beyond Xaranna Okavango Delta Camp

Delta řeky Okavango– Botswana

„Elegantní stanový kemp umístěný v rámci exkluzivních 25 000 hektarů divočiny s úchvatnými výhledy na deltu řeky.“

Delta řeky Okavango

Labyrint šumivých lagun, meandrující kanály a zelené ostrůvky plné živočichů – to je klenot v podobě delty řeky Okavango v srdci pouště Kalahari. Je známá jako „řeka, která nikdy nenajde moře“ a její čisté kanály brázdí jinak suchou krajinu Kalahari. Narazíte zde na zvířata adaptována na zdejší podmínky. Budete moci spatřit elegantní vodušky červené a plaché sitatungy. Záplavové území s nimi sdílejí také lvi, gepardi, leopardi a psy hyenovití, stejně jako velká stáda slonů a buvolů. Hroši pak obývají hlubší vody kanálů a lagun, zatímco medojed kapský může být spatřen za bílého dne. Vysoká termitiště jsou pak domovem pro langusty žíhané. Kochejte se úchvatnými detaily třpytivých vodních cest na palubách mokoro (=speciální kánoe) a pozorujte šídla, žáby a barevné ledňáčky.

Atmosféra v &Beyond Xaranna Okavango Delta Camp

Perfektně umístěný kemp v rámci exkluzivních 25 000 hektarů divoké přírody se může pochlubit dech beroucími výhledy přes stálý kanál na deltu řeky Okavango. Celková atmosféra kempu se vyznačuje svěžestí, vzdušností a světlými prostory, které ideálně zapadají do této geografické polohy. 9 elegantních safari stanů oplývá přírodním designem s kombinací plátna, bílého dřeva, odstínů khaki a liliově růžových barev. Každý stan nabízí romantickou salu, vlastní bazének, vnitřní vanu a venkovní sprchu. Kemp je pečlivě umístěn tak, aby poskytoval krásné výhledy na kanály. Intimní prostory pro posezení nabízejí jak místo pro čtení, tak pro odpolední relaxaci, zatímco vyvýšené místo zahrnuje oblast pro stolování ve stinných verandách vedoucích k bomám, kde si můžete pochutnat na večeři při svíčkách pod hvězdami. Plně vybavený je také safari obchůdek se safari výbavou, africkými šperky a uměním.

Co si oblíbíte v &Beyond Xaranna Okavango Delta Camp

 • Využijte možnosti k procházce s místními domorodci a můžete poznat život místních původních obyvatel, stejně jako jejich lovecké dovednosti.
 • Při pobytu v tomto kempu se Vám dostane šance zažít dech beroucí plavbu v kánoi mokoro, která normálně zahrnuje vychutnání si drinku uprostřed delty.
 • Pochutnejte si na pikniku doručeném do Vašeho stanu a užijte si klidné prostředí s vlastním bazénkem.
 botswana-novy-web-035.jpgbotswana-novy-web-026.jpg
 

 

Tau Pan Camp

Přírodní rezervace Central Kalahari Game Reserve- Botswana

„Unikátní safari kemp s výhledem na solnou pánev ve známé přírodní rezervaci Central Kalahari Game Reserve.“

Přírodní rezervace Central Kalahari Game Reserve

V srdci scénické Botswany leží druhá největší přírodní chráněná oblast na světě - Central Kalahari Game Reserve. Je větší než Dánsko či Švýcarsko a nabízí nedotčenou přírodní krajinu plnou otevřených plání, solných pánví a starodávných koryt řek. Rezervace je domovem pro nespočetné množství fauny, která sahá od plazů a hmyzu až po antilopy, pakoně, šakaly, gepardy a lvy. Můžete zde narazit také na křováky San, kteří toto prostředí obydleli již před 30 000 lety. Celkově 52 800 km2 se rozkládá v údolí Deception, které je součástí obrovské suché pánve s dojmem jezera naplněného až po okraj. Tato oblast nabízí výjimečné fotografické příležitosti a měla by být zastávkou každého, který do tohoto regionu zavítá. 

Atmosféra v Tau Pan Camp

S výhledem na krásnou pánev Tau ve známé přírodní rezervaci Central Kalahari Game Reserve v Botswaně se nachází tento výjimečný kemp Tau Pan Camp. Hosté mohou relaxovat v luxusních suitách, které nabízejí plně vybavené koupelny s venkovními sprchami a soukromými verandami.

K dispozici budete mít také prvotřídně připravené pokrmy servírované v elegantních prostorách. Veranda pak představuje ideální místo pro pozorování západu slunce. Užijte si také prostorů k posezení, bazénu, knihovny, butiku a dalších potěšení pro hosty. Dobrodružné okamžiky zahrnují safari vyjížďky v otevřeném vozidle s pohonem 4x4, pozorování ptáků a procházky v buši s průvodcem a domorodcem.

Co si oblíbíte v Tau Pan Camp

 • Kochejte se večerní hvězdnou oblohou z prostředí kolem ohniště.
 • Pozorujte západy slunce ve scénické krajině Tau Pan, zatímco budete popíjet osvěžující drink.
 • Požádejte personál, aby Vám připravil jeden ze svých vynikajících piknikových košů na denní výlet do údolí Deception nebo do pánve Piper.

 

&Beyond Sossusvlei Desert Lodge

Přírodní rezervace Sossusvlei Private Game Reserve - Namíbie

„Sofistikovaná safari lodge situována oproti horám dohlížejícím na Namibijskou poušť“

Namíbie

Jedno z nejstarších, nejsušších a nejnedotčenějších míst na Zemi – to je poušť Namib, která představuje rozsáhlé plochy a nekonečné horizonty dramatických pouštních krajin a stoupajících horských výběžků. Největší soukromá přírodní rezervace v jižní Africe zabírá 180 000 hektarů pouštní divočiny. V Sossuvlei najdete úžasné písečné duny s rozmanitými odstíny barev. Tyto duny jsou přes 230 metrů vysoké, zajímavě tvarované větrem a patří k nejvyšším na světě. Duny pouště Namib jsou přezdívány jako „živoucí poušť“ a představují domov pro brouky, pavouky, ještěrky, pískomily, krtky a další živočichy, kteří zanechávají stopy v jemném písku. Roviny a suché říční toky obývají stáda oryxů, antilop skákavých, zeber burchellových, kudu, pštrosů a žiraf. Z predátorů zde pak můžete natrefit na levharta, hyenu skvrnitou, šakala, lišku chama a psa ušatého, stejně jako hyenku hřivnatou či kočku plavou. Milovníci ptactva jistě ocení zdejších více než 114 druhů ptáků.

Atmosféra v &Beyond Sossusvlei Desert Lodge

S výhledem na starobylé pohoří nabízí &Beyond Sossusvlei Desert Lodge sofistikovaný pouštní zážitek s luxusním ubytováním. Lodge byla navržena, aby zachytila samotnou krásu pouště. K dispozici je pouze 10 kamenných a skleněných vil rozmístěných podél svahu a poskytujících naprosté soukromí. Každá klimatizovaná suita nabízí vlastní verandu, víceúrovňovou ložnici, obývací pokoj s krbem, vlastní koupelnu a venkovní sprchu. Vily jsou vybaveny střešním oknem pro pozorování noční oblohy, CD přehrávačem, osobním barem a dalekohledem pro pozorování hvězd. Lodge zahrnuje také bar osvětlený ohněm, pohodlné prostory pro posezení, mezaninovou knihovnu, bazén, verandu a safari obchod, zatímco před horkem pouště se hosté mohou schovat v osvěžujícím bazénu. Sossusvlei Desert Lodge je známá pro své vzrušující snídaně v buši a večeře v dramatickém prostředí dun. Po večeři se můžete nechat ohromit místním astronomem, jak odhaluje tajemství noční oblohy.

Co si oblíbíte v &Beyond Sossusvlei Desert Lodge

 • Udělejte si výlet na čtyřkolkách s průvodcem do majestátních dun.
 • Zůstaňte o trochu déle vzhůru a s místním astronomem pozorujte a objevujte noční oblohu skrze dalekohled.
 • Při cestě do lodge ze Swakopmundu nebo Windhoeku se ujistěte, že si uděláte zastávku v malém městečku Solitaire, abyste mohli vyzkoušet chuť známého namibijského jablečného štrúdlu.
 botswana-novy-web-013.jpgbotswana-novy-web-024.jpg
 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.