Korean Air

Leťte s Korean Air do exotiky

Korean Air

 

O Korean Air

Letecká společnost Korean Air je národním dopravcem státu Jižní Korea s hlavní základnou na letišti Incheon International Airport v Soulu. Společnost vznikla roku 1962 pod názvem Korean Air Lines. V březnu 1984 změnila letecká společnost svůj název na Korean Air a dala svým letadlům charakteristické modrostříbrné zbarvení se znakem tchäguk (červeno-modrý symbol jin a jang, který je i součástí jihokorejské vlajky).

Korean Air představuje leteckou společnost s velmi kvalitními službami, řadí se mezi 20 nejlepších leteckých společností na světě a nabízí své lety ze Soulu do 119 měst ve 45 zemích a do 13 měst v Jižní Koreji. Z nejnavštěvovanějších můžeme jmenovat např. Bali, Nadi, Auckland, Sydney, Melbourne, Hanoj, Singapur, Ho Či Minovo Město, Peking, Bangkok, Tokio a další. Korean Air provozuje jak osobní, tak i nákladní leteckou dopravu. Každoročně získává celosvětová ocenění.

Mám zájem o letenku Korean Air

 korean-air-fiji-novy-web-007.jpg
 

 

Letové řády Korean Air

Během cesty je pro cestující ze střední Evropy nutný přestup v Soulu. Hlavními destinacemi, kam je možné s Korean Air cestovat jsou tedy především Asie, Austrálie, Nový Zéland a Tichomoří. Přímé lety do Evropy jsou ze Soulu operovány do Prahy, Vídně, Frankfurtu, Amsterodamu, Milána, Madridu, Curychu, Paříže a Londýna.

Jako jedna z mála leteckých společností nabízí Korean Air možnost letu již z Prahy v první třídě. S Korean Air můžete letět první třídou z Prahy do Soulu a odtud pak v případě zájmu můžete pokračovat dále.

Pomocí odkazu níže se můžete podívat na letové řády Korean Air do nejfrekventovanějších destinací.

Letové řády Korean Air

Výhody cestování s Korean Air

Při cestování s leteckou společností Korean Air můžete využít následujících zvýhodnění: 

 

Program STPC

Jako jedna z mála nabízí letecká společnost Korean Air svým klientům možnost ubytování zdarma při nenávazném letu. Podmínkou využití této služby je letenka Korean Air a všechny lety pod označením letu KE a současně operovné touto leteckou společností. Rozhodující je i cena letenky, proto nás prosím kontaktujte pro prověření dostupnosti této služby. Rovněž nemůže být dostupné jiné návazné spojení pro danou trasu a termín a tranzitní doba musí 6 - 12 hodin, zároveň přílet na letiště Incheon musí být v čase mezi 24:00 – 3:00 na Terminál 2.

Pro cestující v ekonomické třídě je tato možnost ubytování zdarma poskytována pouze v jednom směru u obousměrné letenky. Pro cestující v business a první třídě je pak možné ubytování poskytnout v obou směrech letu. Služba je poskytována jen pro zastávku delší než 12 hodin.

Nocleh Vám rádi vyžádáme, je nutné tak učinit minimálně 3 pracovní dny před odletem z destinace, po které následuje přerušení cesty. Cestující pak od nás obdrží potvrzení rezervace hotelu a voucher do hotelu si pak vyzvedne po příletu do Soulu na informační přepážce Korean Air (situována v 1. patře terminálu). Klienti budou nasměrováni k transferu do hotelu, jenž je rovněž zahrnut.

Pro hotelové ubytování je nezbytné, aby všechny samostatně ubytované osoby měly 19 let nebo více (na základě zákona O ochraně mladistvých/Juvenile Protection Act), mladčí cestující mohou pouze sdílet pokoj se spolucestující osobu starší 19 let.

korean-air-fiji-novy-web-008.jpg 
 

 

Výlety v Soulu

Korean Air nabízí svým cestujícím při tranzitu v Soulu (letiště Incheon) zdarma následujících 5 výletů (podrobnosti sdělíme rádi na vyžádání dle aktuálního stavu):

  • Incheon Temple – trvá 2 hodiny
  • Yonggungsa Temple – trvá 1 hodinu
  • Highlight of Seoul – trvá 5 hodin
  • Songdo City Tour – trvá 4 hodiny
  • Incheon City Tour – zde je několik variant v trvání 3 nebo 5 hodin

Službu zajišťuje Korejská centrála cestovního ruchu a letiště Incheon, výlety neobsahují vstupné na památky ani občerstvení a výklad je v angličtině. Po příletu do Soulu se cestující dostaví na tranzitní přepážku. Pro ověření platnosti akce nás prosím kontaktujte, organizátoři si ponechávají právo kdykoli výlety zdarma ukončit.

Během výše zmíněného noclehu v Soulu je možné si zakoupit i další výlety v Soulu. Můžete tak učinit přímo na stránkách letecké společnosti Korean Air (na vyžádání Vám rádi zašleme bližší informace). Navštívit můžete muzea, galerie nebo další kulturní památky, např. Kumho Museum of Art, Chung Won San Bang, Ice Gallery, Sagan-dong Gallery Tour, Beautiful Tea Museum, Seonyudo Park. Dále je možné rezervovat určitou společenskou událost (např. koncert, divadlo), sportovní areál nebo restauraci, případně i hotel. Navštívit můžete i kasino nebo poznávací trasu na seznámení se Soulem. 

Hub Lounge – salónek letiště Incheon

Korean Air nabízí svým cestujícím při čekání na letišti v Soulu možnost navštívit Hub Lounge – salónek letiště Incheon. S letenkou Korean Air mají cestující slevu 40 % z běžné ceny, tedy v přepočtu zaplatí 21,– USD. Po úhradě částky můžete využít veškerých služeb salónku.

Servis na palubách Korean Air

Cílem letecké společnosti Korean Air je dovést své služby k dokonalosti. Perfektních výsledků má letecká společnost v plánu dosáhnout v provozní oblasti i v inovacích a službách poskytovaných zákazníkům. 

 

První třída Korean Air

Korean Air jako první letecká společnost zavedla možnost letu první třídou z Prahy. Můžete tedy cestovat první třídou do Soulu a pak do dalších destinací.

Součástí flotily Korean Air je i stroj Airbus A380, kde můžete využít v první třídě tzv. suites viz. popis níže u Airbusu A380. V ostatních typech letadel je cestujícím k dispozici sedadlo poskytující dostatek prostoru pro relaxaci a vychutnání letu. Sedadlo je sklopitelné do plnohodnotného lůžka (180 stupňů) a je široké cca 53 cm nebo cca 52 cm, prostor mezi sedadly je přes 2 metry. Každý cestující má k dispozici vlastní širokoúhlou obrazovku s velkým výběrem hudby a filmů.

korean-air-fiji-novy-web-009.jpg 
 

 

Business třída Korean Air

Business třída Korean Air bývá označována jako Prestige Class. Business třída v Airbusu A380 je popsána níže. V ostatních typech letadel Korean Air mají cestující k dispozici sedadla, jenž maximalizují prostor pro každého cestujícího. Sedadla jsou široká cca 53 cm a rozestupy mezi nimi jsou 150 cm, což pro každého cestujícího maximalizuje komfort a volnost po celou dobu letu. Každý cestující má po celou dobu k dispozici širokoúhlou obrazovku s výběrem různých programů. Přepážka mezi sedadly Vám umožňuje vytvořit téměř úplné soukromí.

korean-air-fiji-novy-web-004.jpg 
 

 

Ekonomická třída Korean Air

V ekonomické třídě Korean Air jsou cestujícím k dispozici ergonomicky tvarovaná sedadla, jenž vám poskytují větší komfort během letu. Popis ekonomické třídy v Airbusu A380 naleznete níže.

 korean-air-fiji-novy-web-005.jpg
 

 

 Flotila Korean Air

Ve své flotile má Korean Air následující typy letadel: Airbus A380–800, Airbus A330, Airbus A220, Boeing 787, Boeing 777, Boeing 747 a Boeiing 737.

 

Korean Air Airbus A380

Kapacita Airbusu A380 je 407 míst, z toho v první třídě naleznete 12 místv business třídě 94 míst a v ekonomické třídě 301 míst. Jedná se o největší osobní dopravní letoun na světě. Letoun má dvě paluby a čtyři dvouproudové motory, je tišší než Boeing 747 a má větší dolet a menší spotřebu paliva.

První testovací let A380 Korean Air byl uskutečněn 4.5.2011. Následně proběhl 24.5.2011 předváděcí ceremoniál v Toulouse a 2.6. přiletěl A380 do Koreje. Letadlo zahájilo komerční provoz dne 17. června 2011 na lince ze Soulu do Tokia.

Seznam destinací Korean Air s Airbusem A380 naleznete zde.

V první třídě mají cestující Airbusu A380 k dispozici tzv. suites, kde si mohou dopřát soukromí ve vlastní uzavíratelné kajutě. Pomocí posuvných dveří a žaluzií nabízí suites cesujícím svobodu rozhodnout o úrovni požadovaného soukromí. Sedadlo má šíři 69 cm a je rozložitelné do plnohodnotného lůžka. Každý cestující má k dispozici vlastní širokoúhlou obrazovku s velkým výběrem hudby a filmů. 

business třídě mají cestující v letounech A380 Korean Air k dispozici sedadla široká 55 cm a rozložitelná do plnohodnotného lůžka. Každý cestující má k dispozici vlastní širokoúhlou obrazovku s velkým výběrem hudby a filmů.

Pokud poletíte s Korean Air A380 v ekonomické třídě, můžete se těšit na ergonimicky tvarovaná sedadla s větším prostorem a pohodlím. Sedadlo je široké cca 46 cm, dá se sklopit až do 121 stupňů a rozestupy mezi sedadly jsou cca 86 cm, což cestujícím nabízí výjimečný komfort a jedinečný zážitek oproti sedadlům v ekonomické třídě u jiných leteckých společností. Každý cestující má k dispozici svou vlastní obrazovku a může si vybrat program, který si přeje sledovat. Oproti klasické ekonomické třídě v jiných typech letadel je zde vylepšení v materiálu, ze kterého je seadlo vyrobeno a jeho šířce – sedadla jsou širší. 

korean-air-fiji-novy-web-007.jpg korean-air-fiji-novy-web-006.jpg
 

 

Letiště Soul

Letiště v Soulu, celým názvem Incheon International Airport (zkratka ICN), představuje největší letiště státu Jižní Korea a je jedním z největších v Asii. Vzdálenost od hlavního města Soul je 40 km západně. V roce 2009 bylo letiště Incheon zvoleno nejlepším letištěm světa, a to hlavně proto, že i přes svou velikost je letiště velmi přehledné a cestující mají k dispozici ochotný personál.

Letiště Incheon sestává ze dvou terminálů - Terminálu 1 (původní terminál) a Terminálu 2 (nový terminál otevřený od 18.1.2018). Veškeré lety Korean Air se ke dni otevření Treminálu 2 přesunuly na tento terminál.

Pro přesun mezi terminály je možné využít podzemní free skuttle vlak IAT (jedná se o přestup v rámci terminálu, není tedy nutné vstoupit na území Jižní Koreje) a při této cestě je nutné přestoupit ve stanici Concourse A nacházející se mezi Terminálem 1 a 2. Další možností je Free shuttle bus pro cestující přestupující mimo tranzitní prostor nebo Linkový vlak (KTX, AREX) spojující mimo tranzitní prostor terminály 1 a 2 a dále pokračující na hlavní vlakové nádraží Seoul Station v centru města.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Korean Air.

 

V případě zájmu o koupi letenky s leteckou společností Korean Air můžete využít tlačítko níže pro vstup do formuláře nebo nás můžete kontaktovat

  • na emailu rezervace@letenky-na-klic.cz
  • nebo na pevných linkách (+420) 543 524 442 pro Brno a (+420) 224 234 964 – 5 pro Prahu
  • nebo na mobilních telefonech (+420) 724 730 001 pro Brno a (+420) 724 730 004 pro Prahu

Mám zájem o letenku Korean Air

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.