O Korean Air

Letecká společnost Korean Air je národním dopravcem státu Jižní Korea s hlavní základnou na letišti Incheon International Airport v Soulu. Společnost vznikla roku 1962 pod názvem Korean Air Lines. V březnu 1984 změnila letecká společnost svůj název na Korean Air a dala svým letadlům charakteristické modrostříbrné zbarvení se znakem tchäguk (červeno-modrý symbol jin a jang, který je i součástí jihokorejské vlajky).

Korean Air představuje leteckou společnost s velmi kvalitními službami, řadí se mezi 20 nejlepších leteckých společností na světě a nabízí své lety ze Soulu do více než 120 měst ve 45 zemích a do 13 měst v Jižní Koreji. Z nejnavštěvovanějších můžeme jmenovat např. Bali, Nadi, Auckland, Sydney, Melbourne, Hanoj, Singapur, Ho Či Minovo Město, Peking, Bangkok, Tokio a další. Korean Air provozuje jak osobní, tak i nákladní leteckou dopravu. Každoročně získává celosvětová ocenění.

Mám zájem o letenku Korean Air

 korean-air-fiji-novy-web-007.jpg
 

 

 

 

Letové řády Korean Air

Na trase je pro cestující ze střední Evropy nutný přestup v Soulu. Hlavními destinacemi, kam je možné s Korean Air cestovat jsou tedy především Asie, Austrálie, Nový Zéland a Tichomoří. Přímé lety do Evropy jsou ze Soulu operovány do Prahy, Vídně, Frankfurtu, Amsterodamu, Milána, Madridu, Paříže a Londýna.

Jako jedna z mála leteckých společností nabízí Korean Air možnost letu již z Prahy v první třídě. S Korean Air můžete letět první třídou z Prahy do Soulu a odtud pak v případě zájmu můžete pokračovat dále.

Pomocí odkazu níže se můžete podívat na letové řády Korean Air do nejfrekventovanějších destinací.

Letové řády Korean Air

Výhody cestování s Korean Air

Při cestování s leteckou společností Korean Air můžete využít následujících zvýhodnění

 

Program STPC - ubytování při dlouhém přestupu

Jako jedna z mála nabízí letecká společnost Korean Air svým klientům možnost ubytování zdarma při nenávazném letu. Podmínkou využití této služby je letenka Korean Air a všechny lety pod označením letu KE a současně operovné touto leteckou společností. Rozhodující je i cena letenky, proto nás prosím kontaktujte pro prověření dostupnosti této služby. Rovněž cestující musí využít první dostupný let pro návazné spojení a tranzitní doba musí být minimálně 12 hodin, zároveň přílet na letiště Incheon musí být na Terminál 2 a odlet z Terminálu 2 nebo Terminálu 1.

Pro cestující v ekonomické třídě je tato možnost ubytování zdarma poskytována pouze v jednom směru u obousměrné letenky. Pro cestující v business a první třídě je pak možné ubytování poskytnout v obou směrech letu. Platí zde i další omezení a období pro které nabídka platí, proto nás pro ověření této možnosti kontaktujte.

Nocleh Vám rádi vyžádáme, je nutné tak učinit minimálně 3 pracovní dny před odletem z destinace, po které následuje přerušení cesty. Cestující pak od nás obdrží potvrzení rezervace hotelu. Nově již není nutné kontaktovat po příletu přepážku Korean Air, cestujcí se mohou odebrat rovnou na zastávku transferového autobusu (v blízkosti exitu 2A na prvním podlaží, transfer je zahrnut v ceně hotelu), všechny náležitosti pak vyřídíte přímo v hotelu. Ubytování je potvrzováno v hotelu Grand Hyatt Incheon (výjimkou jsou cestující, kteří z vízových důvodů nemohou vstoupit na území Koreje, pro ty bude ubytování zajištěno v tranzitním hotelu).

Pro hotelové ubytování je nezbytné, aby všechny samostatně ubytované osoby měly minimálně 19 let (na základě zákona O ochraně mladistvých/Juvenile Protection Act), mladší cestující mohou pouze sdílet pokoj se spolucestující osobu starší 19 let.

korean-air-fiji-novy-web-008.jpgkorean-air-fiji-novy-web-011.jpg 
 

 

Výlety v Soulu - výlety jsou vzheldem k atuální pandemii COVID-19 pozastaveny

Jakmile pandemie skončí, měly by být výlety obnoveny v následujícím rozsahu.

Korean Air nabízí svým cestujícím při tranzitu v Soulu (letiště Incheon) zdarma následujících 5 výletů (podrobnosti sdělíme rádi na vyžádání dle aktuálního stavu):

  • Incheon Temple – trvá 2 hodiny
  • Yonggungsa Temple – trvá 1 hodinu
  • Highlight of Seoul – trvá 5 hodin
  • Songdo City Tour – trvá 4 hodiny
  • Incheon City Tour – zde je několik variant v trvání 3 nebo 5 hodin

Službu zajišťuje Korejská centrála cestovního ruchu a letiště Incheon, výlety neobsahují vstupné na památky ani občerstvení a výklad je v angličtině. Po příletu do Soulu se cestující dostaví na tranzitní přepážku. Pro ověření platnosti akce nás prosím kontaktujte, organizátoři si ponechávají právo kdykoli výlety zdarma ukončit.

Během výše zmíněného noclehu v Soulu je možné si zakoupit i další výlety v Soulu. Můžete tak učinit přímo na stránkách letecké společnosti Korean Air (na vyžádání Vám rádi zašleme bližší informace). Navštívit můžete muzea, galerie nebo další kulturní památky, např. Kumho Museum of Art, Chung Won San Bang, Ice Gallery, Sagan-dong Gallery Tour, Beautiful Tea Museum, Seonyudo Park. Dále je možné rezervovat určitou společenskou událost (např. koncert, divadlo), sportovní areál nebo restauraci, případně i hotel. Navštívit můžete i kasino nebo poznávací trasu na seznámení se Soulem. 

Hub Lounge – salónek letiště Incheon

Korean Air nabízí svým cestujícím při čekání na letišti v Soulu možnost navštívit Hub Lounge – salónek letiště Incheon. S letenkou Korean Air mají cestující slevu 40 % z běžné ceny, tedy v přepočtu zaplatí 21,– USD. Po úhradě částky můžete využít veškerých služeb salónku.

Servis na palubách Korean Air

Cílem letecké společnosti Korean Air je dovést své služby k dokonalosti. Perfektních výsledků má letecká společnost v plánu dosáhnout v provozní oblasti i v inovacích a službách poskytovaných zákazníkům. 

 

První třída Korean Air

Korean Air jako první letecká společnost zavedla možnost letu první třídou z Prahy. Můžete tedy cestovat první třídou do Soulu a pak do dalších destinací.

Součástí flotily Korean Air jsou i stroje Airbus A380 a Boeing 777-300ER, kde můžete využít v první třídě tzv. suites viz. popis níže u Airbusu A380. V ostatních typech letadel je cestujícím k dispozici sedadlo poskytující maximum prostoru pro relaxaci a vychutnání letu. Sedadlo je sklopitelné do plnohodnotného lůžka a je široké cca 67 cm, prostor mezi sedadly je přes 2 metry. Každý cestující má k dispozici vlastní širokoúhlou obrazovku s velkým výběrem hudby a filmů.

korean-air-fiji-novy-web-009.jpg 
 

 

Business třída Korean Air

Business třída Korean Air bývá označována jako Prestige Class. Business třída v Airbusu A380 je popsána níže. V ostatních typech letadel Korean Air mají cestující k dispozici sedadla, jenž maximalizují prostor pro každého cestujícího. Sedadla jsou široká cca 51 cm a rozestupy mezi nimi jsou 150 cm - 188 cm, což pro každého cestujícího maximalizuje komfort a volnost po celou dobu letu. Každý cestující má po celou dobu k dispozici širokoúhlou obrazovku s výběrem různých programů. Přepážka mezi sedadly Vám umožňuje vytvořit téměř úplné soukromí.

korean-air-fiji-novy-web-004.jpg 
 

 

Ekonomická třída Korean Air

V ekonomické třídě Korean Air jsou cestujícím k dispozici ergonomicky tvarovaná sedadla, jenž poskytují větší komfort během letu. Popis ekonomické třídy v Airbusu A380 naleznete níže.

Sedadla jsou široká 44 - 46 cm a k dispozici je všem cestujícím osobní obrazovka s úhlopříčkou 27 cm. Uvedné dispozice platí pro letouny Airbus A380, Boeing 787 i Boeing 777-300 a Boeing 777-300ER.

 korean-air-fiji-novy-web-005.jpg
 

 

korean-air-fiji-novy-web-018.jpg 

Flotila Korean Air

Ve své flotile má Korean Air následující typy letadel: Airbus A380–800, Airbus A330, Airbus A220, Boeing 787 - Dreamliner, Boeing 777-300 a Boeing 777-300ER, Boeing 747 a Boeiing 737.

 

 

Korean Air Airbus A380

Kapacita Airbusu A380 je 407 míst, z toho v první třídě naleznete 12 místv business třídě 94 míst a v ekonomické třídě 301 míst. Jedná se o největší osobní dopravní letoun na světě. Letoun má dvě paluby a čtyři dvouproudové motory, je tišší než Boeing 747 a má větší dolet a menší spotřebu paliva.

První testovací let A380 Korean Air byl uskutečněn 4.5.2011. Následně proběhl 24.5.2011 předváděcí ceremoniál v Toulouse a 2.6. přiletěl A380 do Koreje. Letadlo zahájilo komerční provoz dne 17. června 2011 na lince ze Soulu do Tokia.

Seznam destinací Korean Air s Airbusem A380 naleznete zde.

V první třídě mají cestující Airbusu A380 k dispozici tzv. suites, kde si mohou dopřát soukromí ve vlastní uzavíratelné kajutě. Pomocí posuvných dveří a žaluzií nabízejí suites cesujícím svobodu rozhodnout o úrovni požadovaného soukromí. Sedadlo má šíři 67 cm a je rozložitelné do plnohodnotného lůžka. Každý cestující má k dispozici vlastní širokoúhlou obrazovku s velkým výběrem hudby a filmů. 

business třídě mají cestující v letounech A380 Korean Air k dispozici sedadla široká 53 cm a rozložitelná do plnohodnotného lůžka. Každý cestující má k dispozici vlastní širokoúhlou obrazovku s velkým výběrem hudby a filmů.

Pokud poletíte s Korean Air A380 v ekonomické třídě, můžete se těšit na ergonimicky tvarovaná sedadla s větším prostorem a pohodlím. Sedadlo je široké cca 46 cm, dá se sklopit až do 118 stupňů a rozestupy mezi sedadly jsou cca 84 - 86 cm, což cestujícím nabízí výjimečný komfort a jedinečný zážitek oproti sedadlům v ekonomické třídě u jiných leteckých společností. Každý cestující má k dispozici svou vlastní obrazovku a může si vybrat program, který si přeje sledovat. Oproti klasické ekonomické třídě v jiných typech letadel je zde vylepšení v materiálu, ze kterého je seadlo vyrobeno a jeho šířce – sedadla jsou širší. 

korean-air-fiji-novy-web-007.jpg korean-air-fiji-novy-web-006.jpg
 

 

Boeing 787 - Dreamliner Korean Air

Součástí flotily Korean Air je i nejmodernější letoun současnosti producenta Boeing - Boeing 787 - Dreamliner. Letoun je vybaven mnoha inovativními prvky. Nastavení tlaku v kabině odpovídá úrovni odpovídající nižší nadmořské výšce, díky čemuž mohou cestující dýchat více kyslíku než v jiných letadlech. To znamená méně bolestí hlavy, závratí a méně únavy z cestování. Okna letounu Dreamliner jsou výrazně větší než u jiných stovnatelných letedel. Okna jsou elektronicky stmívatelná, takže cestující sami mohou nastavit požadované množství propouštěného světla. Příruční prostory jsou o 30 % větší oproti standardu. V neposlední řadě je Dreamliner ekologicky šetrné letadlo, má o 20 % nižší spotřebu paliva a o 20 % nižší emise oxidu uhličitého než jiná podobná letadla. Díky pokročilé technologii motorů je méně hlučný, což znamená tišší vzlet i přistání.

První Dreamliner společnost Korean Air získala do své flotily 22.2.2017. Letoun byl uveden do provozu 1.6.2017 na letu ze Soulu do Toronta. Do roku 2019 nasadili Korean Air do své flotily celkem 10 těchto strojů. V současnosti jsou tyto letouny nasazeny na trasách ze Soulu do Toronta, do Madridu nebo do Pekingu.

Letoun je koncipován pouze pro business (Prestige) class - 24 sedadel a pro ekonomickou třídu - 245 sedadel.

V obchodní třídě má každý cestující vlastní vstup do uličky, což zaručuje nerušenou cestu pro všechny. Sedadla jsou široká 53 cm a lze je rozložit do plnohodnotného lůžka. Samozřejmostí je vlastní monitor s úhlopříčkou 43 cm, na němž si můžete vychutnat špičkový zábavní systém. Ovládání všech funkcí vám ulehčí prémiový dotykový ovladač. Rozestupy mezi sedadly jsou 190 cm a každé z nich má vlastní USB port a možnost dobíjení vašich zařízení.

Ekonomická třída nabízí ergonomicky tvarovavná sedadla o šíři 44 cm s rozestupy mezi nimi 84 - 86 cm a sklopitelná do 118°. Palubní zábavu si můžete užít na osobním monitoru s úhlopříčkou 27 cm. Součástí každého sedadla je USB port a elektrická zásuvka.

 korean-air-fiji-novy-web-012.jpgkorean-air-fiji-novy-web-013.jpg
korean-air-fiji-novy-web-014.jpg
 

 

 

 

Letiště Soul

Letiště v Soulu, celým názvem Incheon International Airport (zkratka ICN), představuje největší letiště státu Jižní Korea a je jedním z největších v Asii. Letiště leží na ostrově ve vzdálenosti zhruba 50 km západně od hlavního města Soul poblíž města Incheonu. V letech 2005 - 2012 bylo letiště Incheon zvoleno každoročně nejlepším letištěm světa, a to hlavně proto, že i přes svou velikost je letiště velmi přehledné a cestující mají k dispozici ochotný personál.

Letiště Incheon sestává ze dvou terminálů - Terminálu 1 (původní terminál) a Terminálu 2 (nový terminál otevřený od 18.1.2018). Veškeré lety Korean Air se ke dni otevření Treminálu 2 přesunuly na tento terminál.

Pro přesun mezi terminály je možné využít podzemní vlak IAT - IAT train (jedná se o přestup v rámci letiště, není tedy nutné vstoupit na území Jižní Koreje) a při této cestě je nutné přestoupit ve stanici Concourse A nacházející se mezi Terminály 1 a 2. Další možností je linkový vlak (AREX) spojující mimo tranzitní prostor terminály 1 a 2 a dále pokračující na letiště Gimpo a na hlavní vlakové nádraží Seoul Station v centru města.

Přejeme Vám příjemnou cestu s leteckou společností Korean Air.

korean-air-fiji-novy-web-022.jpg 
 

 

 

 

 korean-air-fiji-novy-web-021.jpg

SkyPass - věronstní program

SkyPass Club představuje věrnostní program letecké společnosti Korean air a potažmo celé aliance SkyTeam. Členem se může stát kdokoliv.

Míle se členům programu načítají za všechny využité služby Korean Air nebo jejich partnerů ve SkyTeam alianci. 

Využít nasbírané míle můžete nákupem letenek, upgradem letenek do vyšší třídy a podobně. Pro různé úrvoně členství lze využívat i odměny u partnerských společností Korean Air.

 korean-air-fiji-novy-web-017.jpg

Letištní salónky Korean Air

Pro cestující Korean Air v business a první třídě je samozřejmostí přístup do salónků. Můžete se zde občerstvit, využít připojení k internetu nebo jen relaxovat. Přístup do salónků je možný i pro některé držitele věrnostních karet Korean Air nebo Sky Teamu, rádi Vám tuto možnost ověříme.

Korean Air salónky jsou k dispozici v Koreji v Soulu na obou letištích (Incheon i Gimpo), Busanu, Daegu, Gwangju, Jeju, dále pak v Japonsku a v USA. Na ostatních letištích můžete využít salónky partnerů SkyTeam aliance.

 

 

V případě zájmu o koupi letenky s leteckou společností Korean Air můžete využít tlačítko níže pro vstup do formuláře nebo nás můžete kontaktovat

  • na emailu rezervace@letenky-na-klic.cz
  • nebo na pevných linkách (+420) 543 524 442 pro Brno a (+420) 224 234 964 – 5 pro Prahu
  • nebo na mobilních telefonech (+420) 724 730 001 pro Brno a (+420) 724 730 004 pro Prahu

Mám zájem o letenku Korean Air

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.