ITQ Standard

Mezinárodní standard kvality cestovních služeb

 

ITQ Standard = Mezinárodní standard kvality cestovních služeb

Cílem naší práce je zaručit, abyste byli na dovolené 100% spokojeni. I přes veškerou naši snahu však mohou na cestách nastat nečekané nepříjemnosti. Cestovní kancelář DELUXEA poskytuje mezinárodní standard kvality cestovních služeb (ITQ Standard - International Travel Quality Standard), který slouží k ochraně zákazníku v případě reklamace a od roku 2017 kryje všechny zájezdy cestovní kanceláře DELUXEA. Díky ITQ Standardu si můžete být jisti, že ke všem reklamacím přistupujeme jednotně a garantujeme Vám adekvátní kompenzaci dle mezinárodně platných Frankfurtských tabulek slev. Tímto standardem kvality se v ČR k 01.05.2021 řídí pouze 17 cestovních kanceláří. Seznam všech pojištěných cestovních kanceláří najdete zde.

Celá kompenzační tabulka ITQ Standard je ke stažení zde. 

Kdy lze uplatnit reklamaci dle ITQ Standardu?

Tabulky ITQ Standard lze uplatnit především tehdy, když služby poskytované na místě neodpovídají zakoupeným službám – například pokud Vás hotel umístí do nižší kategorie pokoje nebo v případě, že vybavení pokoje neodpovídá popisu ve webové prezentaci. V takovém případě je důležité nedostatky okamžitě nahlásit delegátovi a zdokumentovat dle pokynů v našich všeobecných podmínkách zde.

V případě závažného nedostatku či pochybení ze strany cestovní kanceláře má zákazník kromě odškodnění dle tabulky ještě nárok na kompenzaci za ztrátu radosti z dovolené. Díky přehledné tabulce reklamačních náhrad ITQ Standardu je pro klienta i cestovní kancelář snazší orientovat se v oprávněnosti nároků a požadavků vyplývajících z reklamací.

Vaše stížnost bude posuzována dle mezinárodně uznávaného standardu kvality ITQ. Pokud bude Vaše reklamace oprávněná, poskytneme Vám dle ITQ tabulky kompenzaci v podobě procentuální části z ceny pobytu v závislosti na délce trvání problému.

Například pokud nastane v hotelu výpadek proudu a kvůli tomu nebude ve Vašem pokoji fungovat klimatizace, máte nárok na odškodnění ve výši 15 % z ceny pobytu v hotelu, resp. poměrnou část této částky v závislosti na tom, jak dlouho bude závada trvat.

dlx-web-005.jpg 
 

Věříme, že díky ITQ Standardu pro Vás bude DELUXEA zase o něco spolehlivějším partnerem pro dovolenou. 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.