Parkování letiště Vídeň

Online rezervace za zvýhodněnou cenu s garancí místa

Zvýhodněné parkování na letišti Vídeň s garancí místa pro klienty DELUXEA

Letiště Vídeň přešlo od roku 2023 na online systém rezervace parkovacího místa. Při online rezervaci máte zvýhodněnou cenu parkování na letišti Vídeň oproti platbě až na místě. K tomu navíc garantované parkovací místo! Do roku 2022 fungovaly předplacené karty, které poskytovaly jen zvýhodněnou cenu, ale už ne jistotu místa. Stále zajišťujeme jejich doprodej.

Parkovací kartu je nutné objednat pomocí on-line formuláře pro klienty DELUXEA na přesný termín. Snadno zaplatíte ihned kartou. Platba jde přímo ve prospěch Vienna Airport. Po zaplacení obdržíte QR kód na e-mail, který si uložte pro vjezd na parkoviště. Pokud potřebujete poradit s objednávkou, volejte +420 724 730 063 paní Rosenbachovou.

Parkovací místo si za zvýhodněnou cenu můžete koupit online zde:

Mám zájem o zvýhodněné parkování pro DELUXEA 

Parkhaus 3 a 4 - několikapatrový parkovací dům, parkování je kryté pod střechou

Parkplatz C - volná plocha

Do odletové haly dojdete pěšky (z Parkhaus 3, 4 cca 5 min, z Parkplatz C cca 10 min), k dispozici jsou vozíky na zavazadla. Nejezdí se kyvadlovou dopravou.

Doprodej posledních kusů klasických parkovacích karet, které si můžete vyzvednout osobně v kanceláři v Brně, nebo Vám ji zašleme poštou. 

  Cena parkování na letišti Vídeň Schwechat
  Parkhaus P3 a P4 (krytý vícepodlažní dům)
Dny Parkovací karta Cena na místě
4 3.140 Kč 137,90 EUR, cca 3.610 Kč
15 6.280 Kč 281,90 EUR, cca 7.390 Kč

Z parkoviště Parkplatz C i Parkhaus 3,4 se jde do odletové haly pěšky, k dispozici jsou vozíky na zavazadla. Nejezdí se kyvadlovou dopravou. K dostání jsou parkovací karty na 4, 8 a 15 dní a dají se libovolně kombinovat. Tedy v případě, že cestujete např. na 12 dní, doporučujeme zakoupit parkovací kartu na 15 dní. V případě, že Vaše cesta trvá 9 dní, nejvýhodnější pro Vás bude koupit si kartu na 8 dní a jeden den doplatit na místě. Ceny Parkovací karty jsou uvedeny v Kč. Platnost parkovacích karet je do 31. prosince 2023.
Pro objednávku zvýhodněného parkování prosím vyplňte formulář Mám zájem o parkovací kartu nebo volejte +420 724 730 063.
Srovnejte si cenu parkování na letišti Vídeň na parkingu Schwechat Flughafen pokud platíte na místě viz Ceník Parkování při platbě na místě.

Dostupnost parkovacího místa závisí na obsazenosti parkoviště. V případě, kdy chcete mít garantované parkování na letišti ve Vídni ve Vašem termínu, rezervujte si parkovací stání online v odkaze zde. Jestliže jste si zakoupili parkovací kartu bez garantovaného stání a nemůžete na parkovišti C zaparkovat, následujte prosím oranžové cedule ve znění "Ersatz Parkplatz", které Vás navedou na náhradní parkovací plochu. 

Jak se s kartou manipuluje?

Při příjezdu k příslušnému parkovacímu zařízení vyjměte parkovací lístek (stiskněte tlačítko Ticket) a zaparkujte vozidlo. Parkovací lístek uschovejte. Po návratu z cesty proveďte úhradu parkovného ještě před příchodem k autu v automatické pokladně nebo pokladní přepážce. Vložte parkovací lístek. Automat zobrazí vypočítaný parkovací poplatek. Nyní vsuňte kartu GZE jako prostředek úhrady, částka se odpovídajícím způsobem sníží (dle počtu hodin na které je její platnost). Pokud jste byli mimo delší dobu než je platnost GZE karty, tak musíte doplatit zbylou částku (hotovostí v EUR, platební kartou nebo další GZE kartou). Vyjměte parkovací lístek, který byl překódován pro výjezd – v příslušné době (zpravidla 15 minut) vám umožní otevření závory u výjezdu. V případě, že Váš let byl zrušen nebo jste dojeli na letiště pozdě, a budete z letiště odjíždět k přespání do hotelu atd. a tedy doba stání na letišti bude v řádu pár hodin, doporučujeme tento čas zaplatit hotově. GZE kartu využijte na úhradu parkování v době Vaší cesty, když auto na letišti necháváte na několik souvislých dní.

 

Na fotografii je vidět, jak probíhá výpočet ceny v Parkhaus P3. Po vložení „lístku z vjezdu“ vypočítá parkovací automat dobu na 9 dní a 8 hodin a cenu na 209,90 EUR : 1 týden za 185,90 + 2 dny x 12 EUR = 209,90 EUR. Po vložení Předplacené karty na 8 dní zůstávají k úhradě 2 dny x 12 EUR = 24 EUR. Ty mohou být zaplaceny hotově nebo platební kartou. Příklad je z července 2019 s aktuálními cenami. Celkové náklady : Parkovací karty za 2.720 Kč + 24 EUR x 25,50 = 3.332 Kč. Při přímé platbě by byla cena 209,90 EUR x 25,50 = 5.352 Kč, tedy +60 %. 

 

Parkovací karta GZE na letišti ve Vídni

Karta GZE je jednorázová. Nevyužitá doba není dobropisována, nýbrž úplně znehodnocena. Karty GZE různých typů je možno kombinovat a doplatit (hotově, v bankomatech nebo z kreditních karet). Karty GZE jsou bezhotovostním platebním prostředkem. Jejich případná ztráta je rovna ztrátě hotovosti (kartu nelze zablokovat, proto není možno ztracenou kartu ani bezplatně nahradit). V případě nejasností se obraťte na pokladní přepážku v Parkhausu 4 osobně nebo telefonicky na čísle +43-1-7007-22886. 

Objednávka

Pro další informace, dotazy a objednávky prosím kontaktujte Kristýnu Rosenbachovou (kristyna@deluxea.cz, +420 724 730 063). Vyzvednutí parkovací karty je možné v cestovní kanceláři DELUXEA a.s. a Modrý Maurícius s.r.o. na adrese Vídeňská 55, Brno v Po – Pá: 9:00 – 17:00 nebo Vám kartu rádi zašleme poštou (doporučeně s příplatkem 60,– Kč, EMS dodání do druhého dne s příplatkem 160 Kč). Po dohodě je možnost vyzvednutí i v cestovní kanceláři DELUXEA a.s. na pobočce Praha, na Příkopě 392/9 nebo Bratislava, Miletičova 5.

V kanceláři je možné platit pouze v hotovosti. 

 

Mám zájem o parkovací kartu 

 

Prodejní podmínky Parkovacích karet GZE

  • Parkovací karta je jednorázová a nevratná.
  • Karty GZE mají platnost do doby, která je na nich natištěna, a to výhradně u parkovacích zařízení, která jsou k tomu z výroby určena. Zákazníky je nutné upozornit na oblast platnosti.
  • Za osobní vozidlo odstavené mimo rozsah oblasti platnosti bude placen plný parkovací poplatek. Karty GZE platí pouze pro jedno použití, pouze pro osobní automobily.
  • Nevyužitá doba parkování není dobropisována, nýbrž úplně znehodnocena. (Pozor! Především u krátkodobých parkování může taková ztráta hodnoty být velmi vysoká.)
  • Karty GZE různých typů je možno kombinovat (např. 2 + 2 týdny = 4 týdny) a je možno je doplatit (hotově, v bankomatech nebo z kreditních karet).
  • Karty GZE jsou bezhotovostním platebním prostředkem. Jejich případná ztráta je rovna ztrátě hotovosti a nese ji zákazník.
  • Překročení zobrazené hodinové hodnoty jde k tíži zákazníka a musí být zaplaceno před výjezdem (sazby podle bodu 3).
  • Společnost Flughafen Wien AG si vyhrazuje právo v případě potřeby přesměrovat vozidla na jiné parkoviště. Vlastnictví parkovací karty neposkytuje záruku volného parkovacího místa.
  • Platí momentálně aktuální podmínky společnosti Flughafen Wien AG.
  • Nedodržení výše uvedených bodů má za následek okamžité zrušení existujícího ujednání.

Některé časté dotazy nebo problémy…

Co dělat, jestliže parkuji větší počet hodin (např. při zpoždění letu), než je na kartě GZE natištěno?
Zákazník může rozdíl zaplatit na místě (hotovostí v EUR, platební kartou nebo další GZE kartou).

Kde mohu parkovat?
Před odjezdem a zastavením u parkovacího automatu laskavě zkontrolujte, zda místo platnosti karty GZE (např. parkoviště C) skutečně souhlasí s parkovištěm! POZOR! Bude-li osobní vozidlo parkovat mimo příslušné místo, zaplatíte plný parkovací poplatek. Karta GZE neplatí na krátkodobých parkovištích K1 a K2!!!

Buďte na svou kartu GZE opatrní, protože…
Karta GZE je bezhotovostní platební prostředek. Případná ztráta (i krádež) je rovna ztrátě hotových peněz a nese ji zákazník. Kartu nelze zablokovat ani bezplatně nahradit.

Mohu parkovat s dodávkou na parkovišti Parkplatz C nebo Parkhaus 3,4?
Maximální povolená výška automobilu pro vjezd na Parkplatz C je 2,40 m, na Parhkaus 3,4 je to 2 m.

Karty GZE na čtyři týdny se prodávají zřídka…
Nepotřebujete-li kartu GZE s delší dobou platnosti (např. 3 nebo 4 týdny) často, je možno kombinovat karty s kratší platností (např. 2 + 2 týdny = 4 týdny).

Naléhavě potřebujeme…
Protože se objednávky vyřizují v pořadí podle obdržení, může někdy dojít k časové tísni (nehledě na poštovní doručování). Proto prosíme, abyste karty v každém případě objednávali včas, abychom mohli zaručit včasné dodání. V mimořádně naléhavé případech (měly by to být skutečně jen výjimky) doručíme kartu GZE i kurýrní službou (ovšem na náklady zákazníka).

Nikdo není bez chyb…
Po obdržení objednávky ihned zkontrolujte, zda souhlasí počet a typ karet GZE, na pozdější reklamace nebude brán zřetel.

Klientům, kteří cestují na zájezd s naší cestovní kanceláří, rádi poskytneme další informace. Neposkytujeme dopravu na letiště. Pro rady k letenkám prosím kontaktujte Vašeho prodejce letenek nebo přímo letiště.

 

 

Zajímavé odkazy

Plánek letiště

letiste-viden-planek-001.jpg

Fotoreportáž z cesty ke krytému Parkhausu 3