Kdo by nechtěl bydlet v aktuálně nejluxusnějším hotelu v Emirátech? Atlantis The Royal byl otevřen letos velkolepým koncertem Beyoncé a okamžitě se stal ikonou. Já jsem měla jedinečnou příležitost hotel navštívit, strávit v něm 2 noci a vyzkoušet některé z jeho vyhlášených restaurací. Ráda se s Vámi podělím o své zážitky.

 

Pětidenní poznávací cesta do Dubaje byla pro mě první služební cestou po téměř dvou letech mateřské a rodičovské dovolené. A tak jsem se v září 2023 ocitla ve zvláštní situaci - z dětského pískoviště jsem letěla do nejluxusnějího hotelu v Emirátech. Musím přiznat, že Atlantis The Royal je opravdu velkolepý. "Starý" Atlantis je proti němu maličký. Při vstupu do hotelu padá z velké výšky voda, do ní šlehají plameny, v lobby jsem napočítala 4 obří akvária. Zlato, naleštěný mramor, obří fontána v hotelové zahradě - už jen návštěva recepce je obrovským zážitkem i pro nás profesionály.
Pokoje jsou jak jinak než luxusní. Kvalita bez kompromisů. A hlavně soukromí! Také Vám Atlantis připomíná věž z lodních kontejnerů? Má to svůj důvod, všechny balkony jsou odcloněny tak, že na Vás opravdu nikdo nevidí. Při vstupu na balkon jsem měla pocit, že mé apartmá si jen tak pluje v oparu nad mořem. Celý areál je poměrně živý, všude hraje atmosferická hudba a chodí lidé, ale v pokojích máte opravdu svatý klid a maximální pohodlí.
Do Atlantis The Royal se bude jezdit především za jídlem. V hotelu je 10 restaurací, všechny a la carte jsou pod záštitou držitelů michelinských hvězd. My jsme vyzkoušeli japonský koncept Nobu a tapas bar Jaleo Jose Andrese. Uchvátila nás ale také hlavní restaurace se snídaní - opravdu nevím, kde na světě mají takhle rozsáhlý bufet. Kdo je vybáravý, může ujít i pár kilometrů podél nekonečných ostrůvků s dobrotami, než si vybere to pravé. Věděli jste, že si to přímo před zraky hostů praží vlastní kávu? 
V hotelu je prý 99 bazénů, ale to se počítají i ty dekoratní a úplně malinké. Mají tu samozřejmě i krásné dětské bazény nebo adult only sekci. Atmosféra koupacích zón je trochu živější, pokud se rádi koupete v soukromí, počítá se s tím, že si objednáte apartmá s vlastním bazénem. Nejlepším místem pro plavání a relax je podlě mě rooftop bazén ve 22. patře s nádherným výhledem na palmu Jumeirah a samotný hotel. Lehátka jsou placená (ale za stejnou cenu pak můžete konzumovat drinky a jídlo). Pokud Vám ani rooftop nestačí, tak v ceně pobytu jsou i vstupenky do vodních parků ve starém Atlantisu.

 

Muzeum budoucnosti a Aya Universe

Během pobytu v Dubaji jsme se vydali na krátký výlet za novými atrakcemi. Muzeum budoucnosti je krásná futuristická budova, kde se můžete dozvědět o plánech šejků na dobývání vesmíru i zamyšlení nad řešením aktuálních globálních problémů zde na Zemi. Samozřejmě zábavnou formou! V lobby chodí roboti, můžete zde podat virtuální přihlášku do kolonie na Marsu nebo se seznámit s novými koncepty elektromibility.
Aya Universe otevřela teprve nedávno a je to vlastně světelná show v nákupním centru, která je vhodná zejména pro děti nebo teenagery. Osobně mě tato atrakce moc nenadchla. Zato jsem si vychutnala světelné efekty na nejvyšší budově světa Burj Khalifa, kam jsme se večer vydali na krátkou proháchzku. 

 

V poušti

Další den jsme odjeli do pouště. Pouštní resort Al Wathba Luxury Collection je úžasným místem pro odpočinek. Nachází se v oáze v poušti, obklopen palmami a jemným pískem. V hotelu je nádherný bazén s vodním barem. Můžete volit mezi pohodlným pokojem s balkonem a krásnými vilami s vlastním bazénkem. Hotel má velmi romantickou atmosféru a doporučuji jej jako únik od shonu Dubaje či Abu Dhabí. Pokud jezdíte do Emirátů častěji, pak si určitě pobyt v poušti nenechte ujít, je to velmi kouzelné místo.

 

Abu Dhabi

Poslední dva dny jsme strávili v hotelu Emirates Palace v Abu Dhabí. Hotel sídlí v obrovském paláci se třemi křídly a snadno se zde ztratí i zkušený cestovatel. Budova je vystavěna v tradičním arabském stylu, který zajímavě kontrastuje s okolními supermoderními budovami Abu Dhabí. Velmi se mi líbily zelené vzrostlé  zahrady s velkými bazény, u kterých má každý svůj prostor a klid. Bylo tu moc pěkné zázemí pro děti, včetně tobogánů a divoké řeky. Pláž je dlouhá, má velmi jemný písek. Výhled je ale městský, exotický ráj zde nečekejte! Hotel je velmi silný gastronomicky, měli jsme zde fantastickou večeři v libanonské restauraci a nezapomenutelné japonské knedlíčky gyoza v michelinské restauraci Hakasan. U bazénů, v barech i v klubu byla fantastické obsluha, pomalost recepce ale přece jen nazvačovala, že hotel je možná až moc velký... 

 

Louvre a Mešita šejka Zayeda
I v Abu Dhabi jsme měli chvíli na poznávání. Zajeli jsme do nedávno otevřeného muzea umění Louvre - jak název napovídá, jedná se opravdu o klasickou expozici historie výtvarného umění. Mnohem skromnější, než ve slavném Louvru v Paříži, ale kvalitně zpracovanou a zvládnutelnou během jednoho dopoledne. Muzeum sídlí v nádherné budově a kolem je vidět masivní výstavba - již brzy zde například uvidíte futuristickou budovu opery. Je velmi patrné, že Abu Dhabí to s kulturou myslí vážně, a chce se vyrovnat světu. 
Nejikoničtější památkou v Abu Dhabí je Mešita Šejka Zayeda. Nemohli jsme si ji nechat ujít, přestože ve 43 stupních ve stínu bych se možná raději viděla u bazénu. Ale nelitovala jsem. Mešita je prostě nádherná a už jen kvůli ní stojí za to do Emirátů cestovat. 

 

V Emirátech jsem si užila krásných 5 celých dní a poznala tak protichůdná místa, že jsem měla pocit, že cesta trvá nejméně týden. I to je kouzlo Emirátů. Po celou dobu se o nás starali řidiči a průvodci naší partnerské CK Happy Travel, které timto moc děkuji za pozvání i vzornou péči. Pokud Vás můj report zaujal a chtěli byste se do Emirátů také podívat, neváhejte mne kontaktovat. 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.