Cestu na jih italského ostrova Sardinie jsme zahájili s celou skupinou na pražském letišti Václava Havla. Odlétali jsme v neděli a čekaly nás 4 noci na tomto krásném středomořském ostrově. Let byl příjemný, odlet z Prahy byl krátce po poledni a po 2 hodinách jsme již nalétávali dráhu letiště v Cagliari.

Po vyzvednutí kufrů a setkání s paní delegátkou jsme se přesunuli k mikrobusu, který nás odvezl na naši první zastávku – Golf Hotel Is Arenas 5* na západním pobřeží. Po ubytování jsme si prohlédli hotel, pláž a občerstvili jsme se v plážové restauraci. Večer jsme se s celou skupinou sešli na a la carte večeři v hlavní hotelové restauraci u bazénu.

Následující den ráno jsme po snídani vyrazili na mikrobusem na jihovýchod ostrova. Cestou jsme se zastavili ve vnitrozemí, abychom si mohli prohlédnout Barumini – pozůstatky historických staveb ve vnitrozemí, které jsou na seznamu památek UNESCO. Po prohlídce jsme pokračovali návštěvou hotelu Hotel Club Colostrai 4*. Den jsme zakončili v all inclusive resortu Spiagge San Pietro 4*, kde jsme byli ubytováni v pokoji Classic. Na pláž to nebylo daleko, asi 300 metrů a hotel hodnotím jako velmi vhodný pro rodiny s dětmi.

V úterý ráno nás po snídani vyzvedl řidič a vyrazili jsme na návštěvu hotelů Garden Beach 4* (přímo u pláže), Villas Resort 4*+ (vláček na pláž asi 500 m) a Free Beach 4* (na pláž asi 500 m z nejvzdálenějších pokojů, nutno jít po schodech). Ubytování jsme pro tento den byli v hotelu Pullman Timi Ama 5* nedaleko města Villasimius. V této oblasti jsou nejkrásnější pláže na Sardinii a přímo hotel Pullman Timi Ama se může pyšnit jednou z nich. Večeře v hotelu byla příjemná, jednalo se bohatý bufet. Na pláž jsme stihli večer ještě vyrazit, odvezl nás tam vláček, který jezdí nepřetržitě po celý den, cesta s ním trvá asi 2 minuty. Prohlédli jsme si všechny typy pokojů v tomto hotelu a doporučila bych zvolit nejlépe Executive Room, které jsou po rekonstrukci a jsou v moderním designu.

Středu jsme měli vyhrazenu pro rychlou návštěvu hotelu New Barcavela 3* a následně jsme zamířili k městečku Pula, kde se nachází resorty Chia Laguna. Tento resort má 3 části, 4* hotel Village, 4*+ hotel Oasi a 5* luxusní hotel Laguna s nejlepšími výhledy. Ubytovali jsme se v části Oasi 4*+, který byl na vršku s pěkným výhledem na okolí a moře a s vlastním bazénem určeným pouze pro hosty ubytované v této části. K resortu Chia Laguna jsou nádherné lázně a má krásnou pláž, na kterou hosty přepravuje v pravidelných intervalech vláček. Cesta trvá asi 5 minut. U pláže je také restaurace, v níž mohou hosté poobědvat v případě, že se nechtějí vracet zpět vláčkem do resortu. Po příjemné večeři v bufetové restauraci jsme si prohlédli večerní resort a ráno jsme vyrazili na letiště k našemu odletu do Prahy.

Linka Smart Wings z Cagliari odlétala načas, a tak jsme do Prahy dorazili bez zpoždění. Před odletem ze Sardinie jsme si ještě stihli nakoupit typické pečivo Pane Carasau a skvělý olivový olej z oblasti Algharve.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.