O Africe se říká, že je místem, kde se zrodil život. Safari v Africe jsme osobně zažili a rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti. Vše pro Vás naplánujeme do nejmenšího detailu podle individuálních preferencí. Garantujeme vám zážitky, na které nikdy nezapomenete!

Destinace v Africe na člověka působí nedotčeným a exotickým dojmem, který někdy přechází až v pocit nepřítomnosti civilizace. Tyto podmínky jsou základem k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí národních parků či přírodních rezervacích. Nezapomenutelným zážitkem je setkání s "big five", tzv. velkou pětkou, do které patří slon africký, nosorožec dvourohý, buvol africký, lev a levhart skvrnitý. Budete přímo uchváceni rozmanitostí africké krajiny s volně žijícími zvířaty, přičemž každá africká země nabízí něco speciálního. Právě to dodá Vašemu pobytu ještě větší kouzlo. Stačí se jen vydat se spolehlivým průvodcem a užít si chvíle ve spojení s přírodou.

Rady na cesty po Africe

Chystáte se do Afriky poprvé a máte z cesty obavy? S námi se nemusíte bát! Vybíráme to nejlepší a nejvhodnější z dané oblasti. Vše pro Vás zajistíme a připravíme na míru. Po celou dobu zájezdu se o Vás budou starat naši zkušení průvodci, kteří mají bohaté zkušenosti s místními domorodci i zvířaty. O Vaši bezpečnost se postarají na 100%.

Pro první návštěvu Afriky z vlastní zkušenosti doporučujeme Namibii, která se řadí mezi nejbezpečnější země kontinentu. Skvělou příležitostí prozkoumání Afriky je i kombinace více zemí najednou. Namibii můžete spojit s Botswanou i Victoriiny vodopády, a to vše s naším českým průvodcem, kterého budete mít 24 hodin k dispozici. Výhodná je i kombinace Tanzanie a Zanzibaru, kde si budete moci po safari odpočinout u moře.

Ubytování během pobytu

Mnozí se domnívají, že dovolená na safari je spojena s nekomfortním ubytováním v hůře vybavených kempech či hotelech. Opak je ale pravdou. V naší nabídce najdete nespočet luxusních kempů, lodge či hotelů, které disponují prvotřídním vybavením, službami, čistotou a zároveň zachovávají autenticitu místního prostředí a kultury. Tyto kempy jsou většinou oplocené jen ploty s elektřinou, což zajišťuje maximální možné spojení s okolní přírodou. Zvířata se tak nedostanou k chatkám, budou však velmi blízko. Zcela běžně se tedy stává, že se ráno probudíte a za plotem se ve vzdálenosti 10 metrů od vás klidně prochází skupina deseti slonů. O jedinečný zážitek je hned po ránu postaráno. 

Jak probíhá typický den na safari

Po příjezdu do národního parku na vás čeká ranger s džípem, který vás odveze do kempu, kde se ubytujete. Programy se ve většině parcích přizpůsobují místnímu klimatu. Zpravidla se vyjížďky konají kolem šesté hodiny ranní, kdy se pomalu začínají zvířata probouzet. Je velmi zajímavé tato zvířata slyšet a pozorovat světelnou proměnu v přírodě. Během východu slunce se připraví jednoduchý piknik, poté program pokračuje dál. Po návratu do kempu následuje před obědem odpočinek. Když odpoledne vyšší teploty opadnou, vyráží se znovu, aby hosté mohli na vlastní kůži zažít atmosféru podvečerní jízdy mezi stády zvířat v záři zapadajícího slunce.
Do džípu se vejde 6 až 8 lidí. Přiblížit se ke slonům a ostatním zvířatům, kteří žijí ve velkých stádech je poměrně jednoduché. Tato zvířata jsou většinou na návštěvníky parku zvyklá a nevěnují džípům ani jim zvláštní pozornost. Turisté vždy musejí dbát pokynů rangerů, kteří mají mnoholeté zkušenosti a vědí jak se v dané situaci zachovat.

Stravování během pobytu

Během pobytu je stravování pestré. Vzhledem k tomu, že africké státy jsou bývalé kolonie, tak se zde odráží vliv mnoha kultur. Nemusíte se bát, že by Vám strava nevyhovovala. Jídla je vždy dostatek a velkou výhodou jsou místní potraviny, které jsou čerstvé a chutné. Hlavní složkou je maso (kuřecí, vepřové, hovězí, v některých zemích maso z antilopy, krokodýla, zebry, atd.). Mezi často používané suroviny patří ovoce, zelenina, luštěniny, brambory a rýže. Jídlo je dochucené kořením, kde nejvíce rozšířeným druhem je česnek, pepř a kari.

Stravování v ubytovacích zařízeních je ovlivněno počtem osob. Pokud budete ubytovaní, kde je více turistů, je zpravidla snídaně i večeře podávaná formou bufetu. Pokud budete v menší lodge, tak je strava servírovaná a vy si vybíráte z více variant.


Kam vyrazit na safari

Namibie - největší písečné duny na světě

Namibie je úchvatná země plná kontrastů. Od vysokých hor, přes největší duny světa, až po hluboké kaňony. Především Vás okouzlí nádherná scenérie, divoká zvěř a bohatá historie. Namibie patří k nejsušším oblastem na zemi a slunce zde svítí v průměru 300 dní v roce. Prožijte zde pravé, africké safari při pozorování zvířat. Ubytovat se můžete v kempech, ale i luxusních lodge. K nejzajímavějším parkům patří národní park Etosha, který je rozlehlou rezervací se 114 druhy savců, zatímco NP Namib-Naukluft představuje tak trochu odlišný druh safari v pouštních dunách. Namibie je druhou nejřidčeji osídlenou zemí světa, přesto tu v harmoni žije hned několik kultur.

Více o Namibi

Serra Cafema *****

Serra Cafema *****

Luxusní kemp u řeky Kunene

Lokalita: Namibie | Mapa

Serra Cafema Camp se nachází na jižním břehu řeky Kunene v severní Namibii, na úpatí údolí Hartmann Valley. Poskytuje servis formou programu Fully Inclusive. Tento program zahrnuje veškerá jídla, dvakrát denně... více o hotelu

Damaraland Camp ****

Damaraland Camp ****

Špičkový kemp součástí rezervace Torra

Lokalita: Namibie | Mapa

Damaraland Camp v Namibii je situován na severní straně údolí, kterým protéká řeka Huab. Toto území se nachází přesně na půli cesty mezi Khoxiras a Torra Bay, kemp je tak součástí přírodní rezervace... více o hotelu

Etosha Village ***

Etosha Village ***

Pohodlí a klid s opravdovou africkou safari atmosférou

Lokalita: Namibie | Mapa

Hotel Etosha Village se nachází v severní Namibii při vstupu do nejproslulejší a turisty nejnavštěvovanější přírodní památky Namibie, národního parku Etosha (u místa Okaukuejo, 2 km od Anderssonovy brány)... více o hotelu

Tanzánie - země nekonečných možností

Velkou výhodou je kombinace Tanzánie se Zanzibarem. Tanzánie nabízí adrenalin v podobě safari v národních parcích, ale také relax, slunce a krásné pláže na nedalekém Zanzibaru. Tanzánie je země s pravděpodobně největší rozmanitostí krajiny a volně žijících živočichů na území celého afrického kontinentu. Chráněné oblasti jsou rozesety po celé zemi, a tak nabízí širokou škálu možností pro pozorování zdejší panenské přírody. Při safari budete moci spatřit statisíce zvířat pohybujících se po pláních tanzanského nejstaršího NP Serengeti, anebo budete moci obdivovat přírodu v NP Ngorongoro se stejnojmenným kráterem.

Více o Tanzánii

 

Naše doporučení: Kombinace safari v Tanzánii s pobytem na ostrově Zanzibar

Zpestřete si safari pobytem na tropickém ostrově Zanzibar, kterému se přezdívá „ostrov koření“. Kombinace nedotčené přírody Tanzanie a pobyt na exotickém ostrově Zanzibar je ideální volba. Ostrov je součástí Tanzánie a leží v Indickém oceánu pouhých 40 km od tanzanského pobřeží. Koupání v teplém Indickém oceánu s překrásnými plážemi s bílým pískem, potápění a objevování podmořského světa.

Neptune Ngorongoro Luxury Lodge *****

Neptune Ngorongoro Luxury Lodge *****

Exkluzivní Lodge s dřevěnými sruby v panenské africké divočině

Lokalita: Tanzánie | Mapa

Inspekce: 2022, Jana Paseková, 724 065 779

Neptune Ngorongoro Luxury Lodge byla otevřena v lednu 2012 a od té doby nabízí 20 luxusních suit k ubytování, které se nacházejí na zalesněném svahu, který zabírá asi 50 akrů půdy. Lodge je situována na... více o hotelu

9.8 / 10

ZOBRAZIT
The Retreat *****

The Retreat *****

Čistá příroda a skvělé služby v největší africké přírodní rezervaci

Lokalita: Tanzánie | Mapa

Probouzí se ve vás vášeň pro Afriku? Táhne vás to ke kořenům života? Pak jako svou poznávací základnu zvolte The Retreat. Nachází se v osamělých končinách Tanzanie, v obklopení divoké africké... více o hotelu

 
Meliá Serengeti Lodge *****

Meliá Serengeti Lodge *****

Dokonalé souznění přírody a luxusu

Lokalita: Tanzánie | Mapa

Inspekce: 2022, Jana Paseková, 724 065 779

Meliá Serengeti Lodge se nachází v Tanzánii, v centru známého národního parku Serengeti: přírodního ráje s rozlohou téměř 15.000 km2 a nevídanou koncentrací divoké africké zvěře. Meliá Serengeti je... více o hotelu

Four Seasons Safari Lodge Serengeti *****

Four Seasons Safari Lodge Serengeti *****

Výjimečné místo v srdci africké savany

Lokalita: Tanzánie | Mapa

Inspekce: 2022, Kateřina Charlebois, 724 730 019

Zasazen v srdci africké rezervace Serengeti, Safari Lodge poskytuje nepředstavitelné pohodlí a ten nejvyšší standard značky Four Seasons. Svou výjimečnou polohou je ideálním místem pro všechny, kteří touží... více o hotelu

8.5 / 10

ZOBRAZIT

JAR - lvi i sloni na dosah ruky

Jihoafrická republika se dá popsat spojením „země mnoha podob“. Mnoho zdejších míst lze zařadit do moderní civilizace, ovšem ta největší krása vychází z nedotčených koutů nespoutané přírody národních parků a přírodních rezervací. Právě v takovém prostředí poznáte opravdový význam slova safari. V Jihoafrické republice naleznete mnoho soukromých rezervací, které jsou na vysoké úrovni a naplní očekávání i nejnáročnějších dobrodruhů. Mezi nejznámější safari destinaci v JAR patří především slavný Krugerův národní park, Thornybush Game Reserve s možností „off-road safari“, Kariega Game Reserve s dobrodružnými výpravami s rangery nebo Amakhosi Game Reserve či Entabeni Game Reserve.

Více o JAR

Amakhosi Safari Lodge *****

Amakhosi Safari Lodge *****

Již při příjezdu pocítíte pečovatelský dotek královské pýchy Amakhosi

Lokalita: Jihoafrická republika | Mapa

Amakhosi je královským útočištěm nabízejícím výjimečný servis a luxus uprostřed pravé africké divočiny, přímo v privátní rezervaci Amakhosi. Na tomto místě se čas měří podle rytmu afrického tepu a... více o hotelu

Entabeni *****

Entabeni *****

Privátní rezervace pro ty nejnáročnější

Lokalita: Jihoafrická republika | Mapa

Entabeni Lodges představuje luxusní kemp rozprostírající se na ploše 22,000 hektarů nádherné safari rezervace v Jihoafrické republice. Nabízí ubytování ve stylových chatách, kde si hosté užijí prvotřídní... více o hotelu

Thornybush Game Lodge *****

Thornybush Game Lodge *****

Exklusivní, romantické privátní safari.

Lokalita: Jihoafrická republika | Mapa

Inspekce: Petra Melková, 724 065 777

V těsné blízkosti rozsáhlého národního parku Kruger, ve slavné přírodní rezervaci Thornybush, se nachází chlouba společnosti Collection, pětihvězdičkový resort Thornybush Game Lodge. Ten poskytuje ideální... více o hotelu

Pondoro Game Lodge *****

Pondoro Game Lodge *****

Luxusní kemp s naprostým soukromím uprostřed přírodní rezervace

Lokalita: Jihoafrická republika | Mapa

Pondoro Game Lodge v jižní Africe se nachází na říčních březích řeky Olifants, přímo v národní rezervaci Balule Private Nature Reserve, která zahrnuje obrovskou plochu 40000 hektarů a tvoří součást... více o hotelu

Botswana - ráj divokých zvířat

Botswana je známá pro svůj smysl pro ochranu a zachování přírodního prostředí a života v něm. Zdejší zvířata mají díky tomu obrovskou volnost a člověk zde v podobě safari pozná pravou divokou Afriku v celé své kráse. Botswana je jednou z mála rarit v dnešním moderním světě. Zdejší nezkrocená a nezkrotitelná příroda je opravdovým živočišným rájem plným dobrodružství. Po prozkoumání krás divokého života se budete cítit v naprostém souznění s přírodou. Překrásnou africkou safari přírodu naleznete v rezervacích Linyanti s početnými sloními stády, Jao s rozsáhlou populací lvů či Moremi v deltě řeky Okavango a dále také v NP Nxai Pan s unikátními baobaby nebo v NP Chobe nejvyšší koncentrací míst pro pozorování divoké zvěře v Africe.

Více o Botswaně

Naše doporučení: Kombinace safari v Botswaně s Viktoriinými vodopády

Světoznámé Viktoriiny vodopády jsou na dosah od severních hranic Botswany. Necelých 90 km z letiště v Kasane Vás dělí od velkolepých vodopádů, které patří k největším na světě. Svůj pobyt v Botswaně si tak můžete zpestřit o jeden z divů zapsaných na seznamu UNESCO.

Kings Pool Camp *****

Kings Pool Camp *****

Pohodlný kemp uprostřed divočiny

Lokalita: Botswana | Mapa

Inspekce: Petra Melková, 724 065 777

Kings Pool Camp pojmenovaný na počest skandinávské královské rodiny poskytuje výhledy na malebné slepé rameno řeky Linyanti ve stejnojmenné přírodní rezervaci na hranici velkolepého národního parku Chobe. V kempu... více o hotelu

Kwetsani Camp ****

Kwetsani Camp ****

Objevujte krásu ostrovů lemovaných pobřežními lesy

Lokalita: Botswana | Mapa

Inspekce: Petra Melková, 724 065 777

Kwetsani Camp se nachází v centru přírodní rezervace Jao Concession, na ostrově pokrytém palmami, mangostanovými stromy a fíkovníky. Okolní záplavové území je domovem mnoha zvířecích druhů, které se... více o hotelu

Nxai Pan ****

Nxai Pan ****

Ryzí safari v horké Africe

Lokalita: Botswana | Mapa

Inspekce: Petra Melková, 724 065 777

Kemp Nxai Pan se nachází na západním okraji fosilní pánve, podle které nese své jméno. Po své východní straně má otevřené pastviny a nabízí ubytování až pro 18 hostů, které ubytovává ve stylových... více o hotelu

JAO CAMP – PREMIER *****

JAO CAMP – PREMIER *****

Scenérie, které jinde neuvidíte

Lokalita: Botswana | Mapa

Dopřejte si autentické africké zážitky v srdci delty řeky Okavango. Luxusní Jao Camp se nachází v mokřadové oblasti s lužními lesy a rozsáhlými vodními plochami řeky. Devět prostorných a exkluzivně... více o hotelu

Zambie - nedotčená příroda opravdové Afriky

Základem pro přírodní rezervace a národní parky v Zambii je nespočet přírodních jevů, které vytváří úžasné scenérie. I zde se najdou oblasti pro safari, ve kterých žije mnoho divokých zvířat. Zambie navíc sdílí i některé přírodní atraktivity a chráněná území se Zimbabwe. Mezi zdejší národní parky patří NP Lower Zambezi s obdivuhodnou krajinou a velkými počty zvířat či různorodý NP South Luangwa.

Royal Chundu Luxury Zambezi Lodges *****

Royal Chundu Luxury Zambezi Lodges *****

Jedinečné přírodní okolí řeky Zambezi s luxusními ubytovacími službami

Lokalita: Zambie | Mapa

Na soukromém pozemku u řeky Zambezi se nachází luxusní hotel Royal Chundu, který navštěvují všichni, co hledají odpočinek uprostřed nádherné přírody, ale zároveň touží po autentickém dobrodružství. Royal... více o hotelu

David Livingstone Safari Lodge & Spa ****

David Livingstone Safari Lodge & Spa ****

Viktoriiny vodopády na dosah ruky

Lokalita: Zambie | Mapa

Čtyřhvězdičkový hotel Safari Lodge & Spa se nachází pouhých 5 kilometrů od Livingstonu a 10 kilometrů od Viktoriiných vodopádů – jednoho z nejpůsobivějších přírodních divů světa. Hotel odráží... více o hotelu

Vlakem napříč Afrikou

Luxusním vlakem napříč Afrikou

 

Toužíte-li po jedinečné příležitosti prozkoumat africké krásy tak trochu jinak, doporučujeme Vám vyzkoušet jízdu vlakem. V Africe existuje několik soukromých vlakových souprav, které Vám připraví nezapomenutelné zážitky. Především se jedná o Rovos Rail a Shongololo Express. Osobně jsme vlak společnosti Rovos Rail navštívili a doporučíme pro Vás nejvhodnější trasu

 

 

 

Plážové hotely na ostrově Zanzibar

Zanzibar je tajuplný ostrov známý především jako „ostrov koření“. Vůně koření Vás bude doprovázet téměř na každém kroku. Je tvořen pestrým mixem africké a arabské kultury. Naleznete zde fantastické pláže s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Nabídka kvalitního ubytování s all inclusive je velmi rozsáhlá a počasí je ideální téměř po celý rok. 


Zuri Zanzibar Hotel & Resort *****

Cena od 8 363 os./noc

Lokalita: Zanzibar, Zanzibar, Kendwa | Mapa

Strava: Polopenze, Plná penze, All Inclusive

Inspekce: 2022, Dominika Huňková, 774 730 540

Luxusní ubytování na jedné z nejkrásnějších světových pláží

9.7 / 10

ZOBRAZIT

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.