V prosinci jsme chtěli s manželem utéct od vánočního shonu, a tak jsme se opět vydali naš oblíbený Mauricius, kde bylo v tomto období nádherné teplo a klid. Letěli jsme s leteckou společností Austrian Airlines a vzhledem k délce letu, která přesahuje 10 hodin, jsme zvolili business class. Byli jsme mile překvapeni pohodlím v letadle, skvělými službami a chutným jídlem během celého letu. Jako lokalitu pro náš pobyt jsme vybrali dva hotely pod horou Le Morne.

První 4 noci jsme strávili v hotelu Dinarobin Beachcomber, který má dle mě nejlepší umístění přímo pod horou, výhledy zde jsou tak nádherné. Měli jsme základní pokoj Junior Suite v přízemí, který je prostorný a velmi blízko moři. Přímo před pokojem jsme měli společný bazén s lehátky. U hotelu je pěkná pláž, ale při vstupu do moře je zde kámen, který je třeba přeplavat nebo překročit, za nás doporučujeme boty do vody. V hotelu panuje klid a pohoda, je zde velmi dobrá gastronomie a výběr restaurací, které je možné navštěvovat i v sousedním hotelu Paradis. Naše oblíbená restaurace byla Atsuko zaměřená na asijskou kuchyni. V hotelu je nádherné fitness s výhledem na horu a otevřené Spa v krásném prostředí. Jelikož je hotel větší, každých 15 minut zde jezdí golfová autíčka a klienty zavezou, kam je potřeba. V hotelu se nám nejvíce líbil klid a příjemná atmosféra. 

Na další 3 noci jsme se přesunuli o kousek dále, a to do hotelu JW Marriott Mauritius. Je to krásný hotel ve spojení moderního a koloniálního stylu. Velkou výhodou zde je, že check-in probíhá přímo v pokoji, takže klienti nemusí čekat na recepci. Pokoje jsou moderní, prostorné, s přízemní terasou nebo balkonem a velmi blízko k moři. Každý host má k dispozici svého butlera, který pomáhá např. s rezervací restaurací nebo dokonce vybalením kufrů. Když jsme zde byli, hotel byl plný z 55 % a servis byl na velmi dobré úrovni, vše bylo rychlé a personál fungoval velmi dobře. Gastronomie je velmi kvalitní, snídaně jsou formou bufetu s kombinací ala carte, večeře i obědy pouze ala carte. V hotelu jsme vyzkoušeli indickou, mauricijskou a asijskou kuchyni, jídlo zde bylo vynikající. Na pláži funguje plážový servis, u každého lehátka je zvonek pro provedení objednávek pití i jídla. Během dne nám personál nabízel nanuky, popcorn nebo třeba chipsy jako pozornost hotelu. Pláž  je zde nejširší z celé Le Morne, má krásný vstup do moře a nejsou zde žádné kameny ani chaluhy. Koupáni zde bylo oproti Dinarobinu daleko lepší. Celkový dojem byl za nás skvělý a řekli bychom, že je hotel úrovní ještě výše než Dinarobin.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.