Pro svou vlastní dovolenou jsme si s partnerem vybrali ostrov Maurícius, který už moc dobře znám, a tak jsem věděla, že splňuje podmínky krásné exotické dovolené s nádhernými plážemi, jsou zde luxusní hotely s kvalitními službami, ale také se tu můžete vydat na zajímavá místa a poznat místní kulturu a styl života na tomto ostrově. Termínově jsme mohli pouze na konci srpna, což je na Mauríciu zimní období, tedy teploty průměrně okolo 25 stupňů, což nám nevadilo, co nás však překvapilo bylo velmi rychle měnící se počasí v průběhu celého týdne, na které se nedalo moc spoléhat.

Leteckou společnost jsme si vybrali Emirates, která nabízí nejkomfortnější lety. Z Prahy jsme odlétali o půl čtvrté odpoledne a na Mauríciu jsme byli další den 9 ráno. Cesta z Prahy do Dubaje trvala 6 hodin, v Dubaji jsme měli 3 hodiny na přestup a poté bez jakýchkoliv komplikací jsme dalších 6 hodin letěli na Maurícius.

Po příletu jsme se v příletové hale setkali se zástupcem naší partnerské agentury, přes kterou jsme měli rezervované auto. Zástupce agentury nás vřele přivítal, poradil jakou sim kartu si máme koupit, kde směnit peníze a zavedl nás k zamluvenému autu, kde nám byly předány klíče. Následovala pak zhruba hodina jízdy autem z letiště podél východního pobřeží do prvního hotelu. Upřímně musím říct, že v prvních chvílích jsme byli z řízení na ostrově nepříjemně zaskočeni, jelikož se na Mauríciu řídí vlevo, ale hlavním problémem bylo, že místní obyvatelé absolutně nedodržují pravidla, na které jsme zvyklí z evropských zemí. Úvodní jízda tedy pro nás byla poměrně stresující, v dalších dnech jsme se však přizpůsobili a jízdu jsme si i začali užívat, nicméně klientům raději doporučuji zakoupit si auto s vlastním řidičem.

Náš první hotel, ve kterém jsme byli ubytovaní byl C Mauritius 5* a již od první chvíle jsme se zde cítili velmi příjemně. Hotel si zakládá na uvolněné domácí atmosféře a snaží se v dospělých probudit jejich vnitřní dítě, což nás moc bavilo a celý koncept hotelu nám přišel velmi zábavný. Ocenili jsme detaily jako možnost namíchaní si svého vlastního drinku v recepční hale, hledání ukrytých dárečků na pokoji, nebo hraní hry pomocí mobilní aplikace, kdy jsme chodili po resortu, luštili hlavolamy až jsme našli ukrytý poklad – rum, který nám předal přímo pirát. Také jsme byli nadšení z prezentace a ochutnávky místních rumů. Oceňuji přístup personálu, který byl po celou dobu milý, usměvavý ochotný a pohotový. Celkově však hotel působí klidným dojmem, takže si zde perfektně odpočinete. Ať už u jednoho z designových bazénů, přímo na krásné dlouhé pláži, nebo třeba v hotelovém spa. Určitě bych upozornila na vítr, který je typický pro celé východní pobřeží.

Po úvodním zrelaxování jsme se po pár dnech přesunuli do druhého hotelu Constance Belle Mare Plage 5*, který je pod stejným řetězcem jako náš první hotel, a tak jsme věděli, že ani zde zklamaní nebudeme. Druhý hotel se naopak oproti tomu prvnímu pyšnil větším rozlehlým areálem a my jsme si zde mohly užívat opravdu luxusní dovolenou s vysokým standardem služeb. Skvělým gastronomickým zážitkem bylo navštívení vinného sklepu, který je zároveň restaurace a číšníci Vám ke každému chodu doporučí tu nejlepší kombinaci vína. Z hotelových aktivit v rámci pobytu jsme ocenili možnost šnorchlování u korálu nebo vyzkoušení si vodních lyží a také se nám líbil večerní program, kdy nám byli přestaveni místní tanečníci.

Našim třetím a zároveň posledním hotelem byl Dinarobin Beachcomber 5*, který je umístěn přímo pod horou Le Morne a nabízí několikakilometrovou nádhernou pláž s bílým pískem. Já osobně tuto oblast považuji za jednu z nejkrásnějších na ostrově. Celý resort je sice starší, ale velmi pěkně udržovaný. Upozornila bych také na to, že se jedná o opravdu velký areál, proto se pro přesuny mezi ubytováním v patrových vilách a recepcí s hlavní hotelovou restaurací a barem standardně využívají golfové vozíky s řidiči. V opačném případě Vám procházka celým areálem může zabrat i několik minut, avšak po celou dobu si můžete užívat pohledy na palmovou zahradu a horu Le Morne z různých úhlů. V resortu je několik vyhřívaných bazénů, které jsou rozdělené do jednotlivých sekcí v rámci ubytování, klienti hotelu se tak rozprostřou napříč areálem a vy tak nepocítíte pocit přeplněnosti. Gastronomický zážitek v nás zanechala plážová restaurace zaměřující se na mauricijskou kuchyni - La Ravanne. Také se nám velmi líbila projížďka podél pobřeží v lodi s proskleným dnem.

V průběhu celého týdne jsme také navštívili několik míst jako přírodní rezervace Chamarel, což doporučuji každému, kdo na ostrov zavítá. Podívali jsme se také k jezeru Grand Bassin, do hlavního města Port Louis a do botanické zahrady a vystoupali na třetí nejvyšší horu Le Pouce, která nabízí impozantní výhledy.

Po týdnu plném zážitků jsme se s těžkým srdcem museli s Mauríciem rozloučit, ale už teď víme, že v budoucnu se na tento ostrov opět rádi vrátíme.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.