Na přelomu června/července jsem s partnerem vyrazila na dovolenou do Řecka na Chalkidiki. Vybrali jsme si hotel Ikos Oceania, který nás nadchl poskytovanými službami, úžasným jídlem a krásným mořem. V rámci našeho pobytu jsme navštívili i další hotely, které se v této oblasti nachází.

Ikos Oceania

Letěli jsme se společností Austrian z Vídně do Soluně a let trval zhruba 1,5 hodiny. Po přistání na nás čekal odvoz do hotelu Ikos Oceania, který je od letiště vzdálený okolo 40 minut. Hned po příjezdu se nás ujal ochotný personál na recepci, kde jsme využili možnosti zarezervovat si Ala Carte restaurace na každý večer naší dovolené. Pobyt jsme strávili v pokoji Junior Suite s krásnou terasou a výhledem na moře, v pokoji byl každý den doplňován minibar s alkoholickými nápoji a dostupný byl i kávovar Nespresso. Hotelový komplex je rozložen do bloků s maximálně třemi party v zahradě v kopci, odkud je krásný výhled na moře.  Pokoje v přízemí nabízí i možnost zahrádky s lehátky. K dispozici je několik bazénů, miniklub pro děti, kino, diskotéka a další. V komplexu jsou i adults only zóny jako je bazén, kousek pláže či část v restauraci, kam nesmí děti. Nejvíce nás zaujal výběr restaurací a pokrmů, které se vyrovnají luxusním restauracím v Praze. Samozřejmostí je bufetová restaurace, kde byl výběr hezký, ale my využívaly na snídaně, obědy i večeře Ala Carte restaurace. Na snídaně jsme chodili do Ouza (řecké) a Provance (frazcouzské), kde podávali třeba Eggs Benedict, wafle, palačinky, avokádový chlebík atd. Další restaurací na obědy i večere byl Beach Club, Anaya (asijská), Dine Out (místní restaurace mimo hotel) a Fresco (italská), vždy se jednalo o MENU skládající se z předkrmů, hlavního jídla a dezertů. Všechny bary v resortu jsou s obsluhou a nabízí evropský alkohol a výborné koktejly, během dne také menší snack a zmrzlinu. Pláž se nachází přes cestu, která však není rušná a k tomu, aby hosté mohli vždy bezpěčně přejít, je k dispozici Security. Velmi nás překvapilo, jak krásné a čisté moře na Chalikidiki je. I když je pláž užší, vždy bylo dostatek volných lehátek pro všechny. V rámci sportovních aktivit mohou hosté navštívit fitness, tenisové kurty, fotbalové hřiště, vypůjčit si kola nebo si zahrát ping pong. V rámci All Inclusive mají hosté k dispozici na jeden den auto Mini-cooper k pozdnání okolí. Hotelová síť Ikos je dokonalé místo ke strávení letní dovolené. 

 

Protože se na Chalkidiki nachází ještě další hotely z naší nabídky, nemohli jsme vynechat jejich návštěvu. 

 

Ikos Olivia

Hotel se skládá z jedné vyšší budovy a bugalovů rozmístěných v zahradě. Tento hotel je oproti Oceanii více vhodný pro děti, jelikož není v kopci. Pro děti je zde větší a venkovní mini klub. Koncept hotelu a složení restaurací je téměř stejné jako v Oceanii. 

 

V obou hotelech je navíc možné si připlatit Deluxe Collection, která zahrnuje mnoho výhod, jedná se například o soukromou část pláže, bazén, služby osobního poradce, večeři na pláži pro tyto hosty.

 

Sani Resort 

Unikátní koncept 5 hotelů, které jsou propojené a tvoří tak menší městečko s luxusními službami. U všech hotelů je bílý písek a nádherné moře. V celém resortu je okolo 26 restaurací, které je možné s předešlou rezervací navštevovat a v některých jsou také michelinští kuchaři. Všchny bazény v resortu jsou vyhřívané. V rámci zábavy jsou pro hosty v létě pořádány i koncerty za poplatek. Velký výběr je z hotelových aktivit - fotbal, lukostřelba, procházky lesem, skupinové běhání a mnohem více. Každý hotel má jinou formu stravování, maximálně však plnou penzi. 

Sani Beach

Prvním hotelem je Sani Beach, který je jedna velká budova se 400 pokoju. Pro hosty je k dispozici mnoho restaurací, 3 bazény, splash area pro děti, část pláže pouze pro dospělé. Oproti ostatním se jedná o straší hotel.

Sani Asterias 

Nejměnší a nejvíce exluzivní místo v resortu, kde je pouze okolo 55 suit. Do tohoto hotelu mají přístup pouze ubytování hosté, kteří však mohou do všech ostatních hotelů v resortu. Pokoje jsou situovány u mariny/přístavu.

Porto Sani

Zrekonstruovaný hotel, kde je okolo 100 pokojů. Jako jediný má bazén pouze pro dospělé, ale také dětšký klub pro tři hotely. Hotel není přímo na pláži, jezdí zde však golfové vozíky, které hosty rozváží. Je zde také přístup k marině. 

Sani Dunes

Většina pokojů je s výhledem na bazén, ale k dispozici jsou i přímo v blízkosti pláže. Sani Dunes sdílí pláž s Porto Sani, je zde část pouze pro dosplělé. 

Sani Club

Jedná se o druhý největší komplex, který má okolo 200 pokojů. Je v borovicovém háji a v mírném kopci, odkud je krásný výhled na moře. Tento hotel je od ostatních hotelů oddělen veřejnou pláží a pro hosty je k dispozici shuttle bus do ostatních částí resortu. 

 

Ve všech hotelech je k dispozici za příplatek i Sani Suite Collection obashující služby osobního asistenta, část na pláži, přednost při rezervaci resutaurací, privátní tour po blízkém okolí, přeprava Volvem po resortu a další.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.