Po mých návštěvách zemí jako Indonésie, Singapur a Thajsko se mi naskytla příležitost vycestovat a poznat krásy dalších zemí jihovýchodní Asie – Vietnamu a Kambodži.

Na dlouhou cestu na jih Vietnamu do Ho Či Minova města jsem se vydala jako vždy se společností Emirates. Let v business class opět nezklamal, na takto dlouhou cestu se vždy hodí možnost sklopit sedadlo až do polohy vleže a vychutnat si skvělý servis na palubě.

Po cestě do Vietnamu jsme se ještě na noc zastavili v noční Dubaji. Pro cestovatele, kteří Dubaj ještě nenavštívili je toto ideální příležitost k prohlídce města.

Do největšího a nejrušnějšího města Vietnamu jsme se dostali akorát na večeři a jak jinak si vychutnat toto úžasné město, než ze Sky baru s dobrým drinkem v ruce? Pohled z výškové budovy na osvětlené mrakodrapy a rušný provoz dole je opravdu jedinečný.

bara-vietnam-a-kambodza-001.jpgbara-vietnam-a-kambodza-002.jpg

Cu Chi tunely a Saigon

První den ve Vietnamu se nesl v poznávání Saigonu a jeho okolí. Nejprve jsme se vydali do Cu Chi tunelů – systém tunelů, jehož stavba započala ve vietnamské válce a v 60. letech byl využíván a dokončen Vietkongem. Nepředstavitelné pro mne bylo, že lidé v tunelech žili, měli zde postavené obytné prostory i provizorní kuchyně. Průchod některou částí tunelů si můžete sami vyzkoušet. Já osobně bych v tunelu vydržela maximálně pár minut.

Odpoledne se nesl v poznávání samotného Saigonu. K poznání města jsme využili prohlídku na vespách spolu s řidičem, což doporučuji všem. V místním provozu by se cítil v koncích i velmi zkušený řidič. Za odpoledne jsme stihli poznat staré historické domy, projeli jsme čínskou čtvrtí, prošli se na květinovém trhu a navštívili buddhistickou pagodu. Za návštěvu rozhodně stojí budova pošty a katedrála, kde se budete cítit jako v Paříži – byla postavena Gustavem Eiffelem.

bara-vietnam-a-kambodza-003.jpgbara-vietnam-a-kambodza-004.jpg

Delta řeky Mekong

Další dny se nesly v duchu venkova a delty řeky Mekong. Projeli jsme se v tradičních malých loďkách úzkými kanály kolem úchvatné tropické přírody, navštívili jsme místní osady a zhlédli výrobu kokosových pochoutek, ochutnali jsme čerstvé kokosové mléko s vynikající vietnamskou kávou a  dále jsme si pochutnali na vynikajícím tropickém ovoci a zhlédli místní folkový tanec a zpěv. Na oběd z lokálních specialit nás odvezl povoz s koňmi.

Další ráno jsme přivstali brzy, abychom si vychutnali čerstvý ananas a vietnamskou kávu při východu slunce na největším plovoucím trhu. Na loďkách na řece se to jen hemžilo čerstvým ovocem a zeleninou. Po řece jsme pluli dál a objevovali rybářské vesničky. Pohled skromné domečky na vodě, kde se do jedné malé místnosti vejde celá početná rodina, je pro mě opravdu autentickým zážitkem.

bara-vietnam-a-kambodza-005.jpgbara-vietnam-a-kambodza-006.jpg

Kambodža a dechberoucí Angkor Wat

Přesunuli jsme se na samé hranice s Kambodžou a druhý den dopluli do hlavního města Kambodži – Phnom Penhu. V přístavní dřevěné restaurace jsme u oběda zhlédli tradiční Apsara a vydali jsme na sever Kambodži k největšímu lákadlu tohoto státu, k majestátnímu chrámovému komplexu Angkor Wat.

Nejkrásnější pohled na Angkor Wat je za východu slunce. I já, která si ráda přispím, jsem vstávala s chutí a natěšená, až ten skvost uvidím. Projít celý komplex a vidět toho co nejvíce Vám zabere klidně i 3 dny, my jsme tu krásu museli stihnout projít za půl dne, protože odpoledne nás čekal let na jih ostrova.

bara-vietnam-a-kambodza-007.jpgbara-vietnam-a-kambodza-008.jpg

Odsud jsme se přesunuli rychločlunem na ostrůvek Koh Rong, kde jsme na závěr relaxovali na úžasných plážích s bílým pískem. Člověk se tak často mohl splést a myslel si, že se nenachází v Kambodži, ale na Maledivách.

bara-vietnam-a-kambodza-009.jpgbara-vietnam-a-kambodza-010.jpg

Zpáteční let z Phnom Penhu utekl velmi rychle, letěli jsme přes noc opět v business class. Po sklence šampaňského jsme se mohli natáhnout a celý let se krásně prospat.

Po skončení cesty jsem dospěla k závěru, že do Vietnamu i do Kambodži se musím určitě ještě jednou vrátit. Vietnam v budoucnu určitě spojím se severem a úžasnou zátokou Halong Bay, městečkem Danang a trekingem v horské vesničce Sapa. V Kambodži bych se určitě vrátila do Angkor Watu, kde bych si na prohlídku chrámového komplexu nechala alespoň 3 dny. Mám se tedy v budoucnu určitě na co těšit J

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.