Harmonie Golf & Beach Estate

Pozemek Harmonie Golf & Beach Estate jsme osobně navštívili

Harmonie Golf & Beach Estate

 

Užívejte si život v dokonalé Harmonii!

Projekt Harmonie Golf & Beach Estate je součástí investičního schématu koupě nemovitostí – Property Development Scheme (PDS) schváleného mauricijskou Hospodářskou radou pro rozvoj. Skládá se z 220 luxusních vil, které jsou rozmístěny na pozemku o rozloze 150 hektarů a lemují 18jamkové mezinárodní golfové hřiště. Předprodej vil byl zahájen na začátku roku 2022 podpisem smluv o předprodeji (Contrats de Réservation Préliminaire – CRP). Cílem bylo uzavřít minimální počet smluv o předprodeji potřebný k tomu, aby mohla být do jednoho roku zahájena výstavba. V této fázi je zahájení výstavby plánováno na začátek roku 2023 s dokončením do tří let.

V rámci Harmonie Golf & Beach Estate budou k dispozici dva typy nabídek: vily na klíč ve výstavbě, které si mohou mauricijští či zahraniční investoři koupit na základě smlouvy VEFA (ve stavu budoucího dokončení) již od 1 490 000 EUR a pozemky se zavedenými inženýrskými sítěmi a přísnými architektonickými pokyny pro výstavbu vil, jež jsou určené výhradně pro mauricijské kupující.

První fáze je v plném proudu!

První fáze projektu Harmonie Golf & Beach Estate se skládá z 81 vil a pozemků určených pro rezidenční výstavbu v samotném srdci areálu. Postaven bude také golfový klub a přední devítka golfového hřiště.

K 11/2023 je rezervováno asi 95% vil z fáze I. a začínají se brát rezervace na fázi II. Pokud si chcete vybrat ty lepší, tak neváhejte. Rádi Vám poradíme na +420 602 712 345.

Následující druhá fáze bude zahrnovat 78 a třetí fáze 61 vil. Výstavba zadní devítky golfového hřiště proběhne ve druhé fázi. Každá fáze by měla být dokončena do tří let po uvedení na trh.

Každý ze tří modelů vil disponuje zastavěnou plochou přesahující 400 m² a pozemkem o průměrné rozloze 2 000 m². V rámci udržitelného architektonického přístupu jsou vily orientované na různé světové strany a navržené s ohledem na co nejnižší ekologickou stopu, k čemuž přispívá využití topologie pozemku, přirozená ventilace a osvětlení.

 

 

Nemovitosti na prodej

Vily Harmonie Golf Villas budou postaveny v rámci investičního schématu koupě nemovitostí – Property Development Scheme (PDS) a prodány v režimu VEFA (ve stavu budoucího dokončení) zájemcům z Mauriciu i zahraničí. Vily s podlahovou plochou o rozloze 400 m² budou disponovat pozemkem o průměrné rozloze 2 000 m² a nabízet úchvatné výhledy na okolí, moře a přilehlé 18jamkové golfové hřiště. Spojení ekologicky odpovědné výstavby s důrazem na komfort vyzdvihuje dokonalý tropický životní styl.

Všechny tři typy vil jsou navrženy tak, aby maximálně využily přirozenou ventilaci a osvětlení, a díky jejich promyšlené orientaci navíc nabídnou ty nejlepší možné výhledy. Všechny vily budou mít následující klíčové parametry:

  • architektonický koncept, jež pracuje s důmyslným uspořádáním místností a umožňuje přirozenou cirkulaci vzduchu skrz patio představující „zelené plíce“ každé vily, které naplňují prostor čerstvým vzduchem, vegetací a přirozeným světlem;
  • velké střechy, posuvné žaluzie s dokonalé začlenění vil do okolní krajiny, které umožní filtrovat sluneční paprsky a minimalizovat dopad silných dešťů;
  • pečlivě vybrané materiály, které sníží zahřívání obytných prostor a zajistí lepší kvalitu vzduchu, a preferované využití nízkouhlíkových, přírodních a lokálních materiálů;
  • nejnovější technologie, které minimalizují dopad na životní prostředí jak během výstavby vil, tak při jejich každodenním užívání (bloky z lehkého betonu, vysoce výkonná izolace, okna filtrující světlo atd.).

Vily mohou být také vybaveny fotovoltaickými solárními panely s bateriovým úložištěm a záložním generátorem, což zajistí budoucím majitelům 100% soběstačnost.

harmonie-008.jpegharmonie-007.jpeg 
 
 

 

Když se luxusní bydlení spojí s přírodou

Architektonická kancelář JFA Architects použila v projektu Harmonie Golf & Beach Estate koncept bioklimatické architektury, a vzniklo tak dokonalé propojení s okolní krajinou. K dispozici jsou tři odlišné typy vil, které jsou inspirovány přírodou a naplno využívají orientace na různé světové strany (sever, západ, jih). Patia v tropickém stylu, přirozené křížové větrání, velké plochy, krásné světlo a bohatá vegetace – to všechno je součástí designu, který spojuje luxusní bydlení a přírodu.

 

 harmonie-011.jpeg
 

 

Villa N od 1 490 000 €

Užitná plocha: 169 m2

Podlahová plocha: 401 m2

Tento koncept zahrnuje 24 vil orientovaných na sever (v první fázi projektu), které kombinují eleganci, prostor a soukromí s úchvatnými výhledy na golfové hřiště a na horu Tourelle du Tamarin. Mohou se pochlubit ideální orientací, která je chrání před větrem a umožňuje jim naplno využít přirozené osvětlení.

Součástí těchto dokonalých rodinných vil je tropické patio, které představuje „zelené plíce“ a ústřední bod obytného prostoru, tří ložnice s vlastní koupelnou (možnost přidání čtvrté ložnice) a velká obytná plocha zahrnující obývací pokoj, jídelnu a otevřenou kuchyni, která je propojená s venkovním prostorem (altánem a bazénem).

harmonie-006.jpeg 
 

 

Villa S od 1 610 000 €

Užitá plocha: 204 m2

Podlahová plocha: 507 m2

V první fází projektu bude tento koncept zahrnovat 31 vil s orientací na jih, která jim propůjčuje nejlepší výhledy na moře a poloostrov Le Morne a také měkčí sluneční světlo. Tyto vily jsou ovívány jihovýchodními pasáty a představují ideální volbu pro ty, kteří si chtějí vychutnat přírodu ve své nejdivočejší podobě.

Vily jsou vybavené pohyblivými vertikálními žaluziemi umístěnými na jižní fasádě, jež zabraňují průniku převládajících větrů, a rozšířeným vnitřním patiem s možnou instalací bazénu. Součástí interiéru jsou tři ložnice s vlastní koupelnou (možnost přidání čtvrté ložnice) a velký příjemný obytný prostor zahrnující otevřenou kuchyni, rozlehlý obývací pokoj a jídelnu.

harmonie-008.jpeg 
 

 

Villa W od 1 540 000 €

Užitá plocha: 177 m2

Podlahová plocha: 430 m2

Tento koncept (22 vil v první fázi projektu) zahrnuje pozemky orientované na západ, a nabízí tak nádherný výhled na západ slunce. Vily jsou chráněné před převládajícími větry a poskytují přirozené osvětlení. Jejich součástí jsou prostorné pergoly a pohyblivé vertikální žaluzie, které je chrání před horkem, a umožňují si tak svým majitelům naplno užít teplé letní odpoledne v Black River.

Tyto vily, situované čelem k moři a golfovému hřišti, představují esenci příjemného letního lenošení a tropického životního stylu. Jejich interiér zahrnuje tři ložnice s vlastní koupelnou (možnost přidání čtvrté ložnice) a je navržen tak, aby poskytoval příjemné bydlení v propojení s přírodou.

harmonie-003.jpeg 
 

Interiérový design, který vzdává hold přírodnímu dědictví Mauricia

Interiér může být doplněn o udržitelný design ovlivněný místní přírodou, který bude v souladu s bioklimatickou architekturou vil. Design čerpá inspiraci z přírodních tvarů, barev a organických materiálů. Využívá nadčasový styl, obnovitelné materiály a čerpá převážně z místních zdrojů (kámen, ratan, sušené listy pandánu atd.), aby vyzdvihl krásu přírodního bohatství Mauricia.

Můžete si vybrat se tří typů interiérových designů:

  1. Typik - svěží a jednoduchý design, který oslavuje přirozenou krásu života na pobřeží Mauricia.
  2. Metalik - čistá elegance a decentní kombinace organických materiálů, včetně dřeva a kovu, která vytváří moderní tropický styl.
  3. Basaltik - design tvořený pečlivě zvolenými materiály, detaily a elegantními doplňky, který dává bydlení na ostrově nový rozměr.

 

Harmonie Beachcomber Golf

Budoucí 18jamkové golfové hřiště Harmonie Beachcomber Golf je navrženo tak, aby působilo dojmem, jako by tu bylo odjakživa, a mohlo se s postupujícím časem zdokonalovat. Jde o dílo společnosti Sandlake Golf Design, jejíž architekt je autorem proslulých hřišť v Evropě, včetně golfového hřiště Château d'Augerville v Paříži a Golf & Country Club de Maison Blanche v Ženevě. Hřiště dokonale splývá s okolním prostředím, kopíruje přirozenou topografii krajiny a zachovává divoký ráz místní nedotčené přírody. Tato nádherná lokalita se může pochlubit jedinečnou biologickou rozmanitostí, která bude využita k vytvoření unikátního golfového hřiště, kde bude mít každá jamka svůj vlastní charakter.

Hřiště bude přístupné všem hráčům a nabídne náročnou hru, v níž každá rána vyžaduje technické dovednosti, přesnost a strategii. Můžete se tak těšit na herní výzvu i nezapomenutelné zážitky.

Hřiště Harmonie Beachcomber Golf se zapojí do programu Golf Environment Organisation (GEO), což je mezinárodní certifikační systém pro golfová hřiště, která jsou navržena a udržována způsobem šetrným k životnímu prostředí. Díky udržitelnému designu a údržbě se tak zvýší biologická rozmanitost lokality. Budoucí majitelé vil budou mít privilegovaný přístup do zázemí klubovny a na 18jamkové mezinárodní golfové hřiště s parem 72.

Zlatým hřebem hřiště je pátá jamka (par 3), která se hraje směrem dolů k moři a je zasazena mezi vulkanické skály a bujnou vegetaci. Je to přitom jen jedna z mnoha jamek, které milovníky golfu potěší nádherným výhledem na lagunu a oceán v dálce.

 harmonie-001.jpeg
 

 

Paradis Beachcomber Golf

Paradis Beachcomber Golf patří mezi nejlepší golfová hřiště na Mauriciu. Jeho dokonale udržovaný green se rozkládá na pobřeží těch nejmalebnějších lagun ostrova a kulisy mu tvoří ikonická hora Morne Brabant, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Připravte se na nezapomenutelnou hru!

Toto hřiště, které se nachází v srdci ikonického resortu Paradis Beachcomber na jihozápadním cípu ostrova Mauricius, má typicky tropický ráz, místy s výhledem na moře, místy obklopené bujnou vegetací. Abyste se vypořádali s mořskými větry a obávanými pískovými překážkami, budete potřebovat vytrvalost a strategii. Ke zdolání tohoto proslulého hřiště s parem 72 je třeba ovládnout krátkou hru a precizní údery.

K dispozici vám bude také golfová akademie Paradis Academy, kde vám pomůžou zdokonalit vaše držení a přesnost nebo vás zasvětí do krásy tohoto náročného sportu.

Chcete-li zažít výjimečnou rodinnou dovolenou na Mauriciu, Paradis Beachcomber si vás získá svými plážovými apartmány a vilami, bohatou nabídkou aktivit a uvolněnou atmosférou.

 harmonie-002.jpeg
 

 

Stavební parcely v okolí golfového hřiště

Pozemky se zavedenými inženýrskými sítěmi jsou k dispozici výhradně mauricijským občanům a cizincům s bydlištěm na Mauriciu. Nabízejí výjimečný výhled na golfové hřiště i lagunu a představují ideální variantu pro ty, kteří si chtějí postavit vilu podle svých představ za dodržení přísných specifikací, jež zajistí soulad se standardy bioklimatické architektury společnosti JFA Architects.

Projekty společnosti JFA Architects

Architektonická kancelář JFA Architects již dvacet let propůjčuje svou expertízu vizionářským projektům. Návrhy této mauricijské společnosti propojují umělecký talent s racionálním přístupem a dávají vzniknout originálnímu bydlení v tropickém stylu s moderními architektonickými prvky. Základními kameny jejích osobitých projektů jsou velkoryse dimenzované prostory, autenticita a nadčasovost. Portfolio společnosti zahrnuje řadu volnočasových, rezidenčních, komerčních, hotelových i městských staveb.

 

 

Výhody pro majitele Beachcomber Golf Villas

Harmonie Beachcomber Golf Resort nabídne plně vybavené letní zázemí, kde se nebudete ani chvíli nudit. Čekají vás relaxační lázeňské procedury, vzrušující golfové turnaje, vodní sporty, příjemné procházky místní divokou přírodou, nakupování řemeslných výrobků a samozřejmě lenošení na pláži.

Budoucí majitelé vil na okraji golfového hřiště Harmonie Beachcomber Golf si budou moct užít vzácné chvíle se svou drahou polovičkou v okouzlujícím prostředí tohoto hotelu za zvýhodněné ceny.

Lodní park – výchozí bod pro vaše dobrodružství na moři

Využijte toho, že máte moře na dosah ruky, a vyrazte na lodi vstříc dobrodružství ve vlnách. Lodní park v areálu Harmonie Golf & Beach Estate byl navržen tak, aby bylo postaráno o vaše potřeby a pohodu. Milovníkům moře poskytne bezpečné parkování a spouštění jejich lodí o délce 5 až 10 metrů.

Exkluzivní nabídka pro majitele Harmonie Golf Villas

Jen pár minut jízdy od areálu Harmonie Golf & Beach Estate se nacházejí resorty Paradis Beachcomber a Dinarobin Beachcomber, které jistě nadchnou i budoucí majitele vil. Ti mohou během slunečných víkendů po celý rok využívat zvýhodněných cen a exkluzivního přístupu do obou luxusních hotelů.

V dojezdové vzdálenosti na vás čeká široká nabídka zábavných aktivit od lekcí potápění a golfu přes večeři v restauraci až po relaxační masáž v hotelových lázních, díky kterým můžete obohatit svůj každodenní život o nezapomenutelné zážitky.

Udržitelnost

Les Salines střeží jedinečnou tradici - sůl se na Mauriciu vyrábí podle původní řemeslné tradice už více než dvě století. François Fortier zahájil první výrobu soli kolem roku 1808 na solných pláních Les Salines v oblasti Black River. Tato dlouholetá tradice je dnes nedílnou součástí mauricijského kulturního dědictví, přestože po celém ostrově je udržována čím dál tím méně. Jedinečné klima a ekologické podmínky dělají z Les Salines ideální místo pro výrobu soli.

Společnosti Semaris a Beachcomber se zavázaly zachovat tento významný prvek ostrovního dědictví a plánují opět uvést solné pláně do funkčního stavu během první fáze výstavby areálu Harmonie Golf & Beach Estate. Cílem je navázat na kulturní dědictví Mauricia a zároveň vytvořit nová pracovní místa v regionu a představit jedinečné výrobní metody místních komunit co nejširší veřejnosti.

Udržitelný architektonický koncept

Návrh tohoto projektu díky provedení a implementaci nejrůznějších analýz posunul koncept udržitelné architektury na novou úroveň.

Orientace - projekt byl od samého začátku navrhován tak, aby zohledňoval přírodní prvky, které jsou součástí pozemku: světlo a slunce, převládající větry, výhledy, … Byly tak vytvořeny tři typy vil, z nichž každá je orientovaná na jinou světovou stranu – sever, západ a jih.

Tyto tři koncepty využívají dispozic pozemku a přírodních prvků tak, aby byla každá vila uzpůsobena vystavení slunci a větru ve všech ročních obdobích.

Architektonické dědictví - architektonická koncepce areálu je inspirovaná kreolským stylem, využívá stejné rozměry i uspořádání – zejména pro tradiční verandu, která obepíná dům a vyzdvihuje pobyt na čerstvém vzduchu – a také vylepšuje přirozenou ventilaci díky uspořádání a velikosti místností.

Prostorové uspořádání - přirozená ventilace a hypotéza biofilie jsou základními stavebními kameny tohoto architektonického konceptu, který byl navržen v souladu s přírodou tak, aby propojoval vnitřní a venkovní prostory. V srdci každé vily se nachází patio představující „zelené plíce“, které zajišťují, aby do vnitřních obytných prostor pronikalo co nejvíce vzduchu, vegetace a přirozeného denního světla. Okolo patia jsou s ohledem na potenciál i omezení každé orientace harmonicky uspořádané různě velké místnosti, které tvoří obytný prostor dokonale splývající s okolním prostředím.

Úprava fasády - vily jsou vybavené fasádou odsazenou od střechy, horizontálními žaluziemi a dvojitým vertikálním opláštěním v souladu s tradiční mauricijskou architekturou. Tyto prvky poskytují potřebný stín, který brání přímému slunečnímu záření na severní a západní stěnu během nejteplejší části dne, a zároveň chrání východní a jižní stěnu před nepříznivým počasím a převládajícími větry.

Přirozená ventilace - přirozená ventilace je podpořena kombinací volných prostranství a otvorů okolo vil, které umožňují proudění jihovýchodního vánku do obytných prostor. Otevíratelná arkýřová okna lze využít k přirozenému větrání, a snížit tak spotřebu klimatizace.

Přirozené osvětlení - zvláštní pozornost byla věnována přirozenému osvětlení s ohledem na orientaci jednotlivých typů vil. Cílem je maximalizovat přirozené osvětlení prostřednictvím tvaru a sklonu střechy. Je tak omezen průnik přímého denního světla ze severu a západu, zatímco z jihu dovnitř proudí měkčí a příjemnější zenitální světlo.

Terénní úpravy - příroda a udržitelnost hraje v návrhu projektu klíčovou roli a je nedílnou součástí jeho architektury. Velké stromy okolo vil filtrují severní a západní sluneční světlo, díky čemuž vytváří klidnou atmosféru, a zároveň omezují vliv převládajících jihovýchodních větrů. Vysazení endemických a lokálních rostlin přispívá k zachování původní divoké přírody a zároveň snižuje nároky na zavlažování.

Přírodní a udržitelné stavební materiály - volba přírodních a udržitelných stavebních materiálů je zásadní součástí koncepce tohoto projektu. Dřevěné konstrukce jsou proto postaveny z bambusu v kombinaci s přírodním kamenem. Dále byly použity inovativní materiály a technologie za účelem minimalizace dopadu stavebních činností – například instalace fasádních panelů inspirovaných tradičními zdmi z nepálených cihel.

Důraz na bioklimatickou architekturu - s ohledem na přístup a požadavky společnosti Beachcomber a Semaris si projekt Harmonie Golf & Beach Estate klade za cíl vytvářet co nejmenší ekologickou stopu. Všechny tři typy vil využívají soubor udržitelných a inovativních architektonických konceptů, které díky promyšlené orientaci a dokonalému začlenění do krajiny umožňují plně využít dispozice každého pozemku, stejně jako přirozenou ventilaci a osvětlení. Koncepce doporučená společností JFA Architects zahrnuje patio s upravenou vegetací, které slouží jako „zelené plíce“ každé vily, důmyslné uspořádání místností a otvorů podporující přirozenou cirkulaci vzduchu a promyšlený výběr materiálů, které minimalizují vznik uhlíkové stopy a nutnost použití mechanických strojů během výstavby. Vily mohou být také vybaveny fotovoltaickými solárními panely, které zajistí budoucím majitelům 100% soběstačnost.

Šetrné hospodaření s energií, vodou a odpady - plánování a navrhování projektu bylo společným úsilím developera, architekta, stavebního inženýra, zahradního architekta, designéra interiérů a experta na životní prostředí. Cíle, které si tým vytyčil na začátku plánovacího procesu, budou sledovány v průběhu celé výstavby, aby bylo dosaženo co nejvíce udržitelného výsledku.

Energie

Spotřeba energie - podle výpočtů modelování energetické náročnosti budov bude předpokládaná spotřeba energie vily o 30 % nižší, než vyžaduje mezinárodní certifikační systém EarthCheck. Toho bude dosaženo pomocí pasivního designu, který sníží potřebu klimatizace místností, a použití energeticky úsporného vybavení.

 

Monitorování spotřeby energie - vily budou vybavené samostatnými elektroměry pro klíčové elektrické spotřebiče včetně bazénového čerpadla a klimatizace. Díky tomu budou mít majitelé lepší přehled o své spotřebě, což jim umožní zvýšit úspory energie v každodenním životě.

 

Obnovitelná energie / emise skleníkových plynů - vily budou uzpůsobeny k využití obnovitelných zdrojů energie, a budou tak méně závislé na dodávkách elektřiny a emisích skleníkových plynů. Základní vybavení vil zahrnuje solární systém na ohřev vody a samostatný fotovoltaický systém pohánějící bazénové čerpadlo. Na přání majitele mohou být na střechu umístěny další fotovoltaické panely, které zajistí dodávku 100% obnovitelné energie.

Energeticky úsporné vybavení - veškeré elektrické spotřebiče a zařízení ve vilách musí mít minimálně certifikaci Energy Star nebo energetickou třídu A+.

 

Izolace - běžné betonové bloky budou nahrazeny tvárnicemi Ecoblocks z recyklovaného materiálu, čímž se sníží teplota ve vnitřních prostorách a potřeba mechanického větrání. Co se týče střechy, na všechny rovné plochy bude položena tuhá izolace o tloušťce 50 mm a na spodní stranu šikmých ploch bude použita konopná izolace. Tato kombinace by měla zajistit lepší tepelný komfort a zároveň snížit spotřebu energie ve vilách.

 

Okna - vily budou disponovat velkými prosklenými otvory, které umožní maximální křížové větrání, zajistí přirozené osvětlení a odkryjí nádherné výhledy. Aby nebyla omezena energetická účinnost budov budou použita vysoce výkonná skla s nízkou emisivitou, která zabrání pronikání škodlivého UV záření do vil a zároveň přidají vrstvu tepelné izolace.

 

Voda

Spotřeba vody - spotřeba vody v každé vile by měla odpovídat doporučením mezinárodní certifikace EarthCheck, a to díky zařízením a ovládacím prvkům pro úsporu vody a také čištění a opětovnému využití odpadních vod. Voda potřebná pro výstavbu bude čerpána z vyhrazeného vrtu a továrny na odsolování mořské vody, aby se předešlo riziku přerušení dodávek z centrálního vodovodního potrubí.

 

Meření spotřeby a hospodaření s vodou - vily budou vybaveny samostatnými vodoměry pro klíčové komponenty spotřebovávající vodu včetně zařízení na dopouštění vody do bazénu a zavlažovacího systému. Díky tomu budou mít majitelé lepší přehled o své spotřebě vody, což jim umožní zvýšit úspory. Zvažuje se také použití monitorovacích systémů v reálném čase, které by včas upozornily na neobvyklou spotřebu vody, například v případě úniků vody nebo ponechání otevřeného kohoutku.

 

Zařízení pro úsporu vody - výběr všech kohoutků, toalet, sprch atd. bude proveden s ohledem na minimální spotřebu vody. Zavlažované plochy pozemku se omezí na rozumné minimum a bude využita kapková závlaha s nastaveným časovačem pro maximálně efektivní spotřebu vody.

 

Čištění a recyklace odpadních vod - v každé vile bude instalována malá čistička odpadních vod. Tyto samostatné jednotky umístěné pod zemí budou čistit odpadní vodu tak, aby splňovala nutné požadavky na kvalitu a mohla být opětovně využita pro účely zavlažování.

 

Odvádění srážkových vod - systém hospodaření s dešťovou vodou na pozemcích areálu se skládá z odvodňovacích struh a rybníků pro zadržování vody, které byly navrženy v souladu s přírodou. Tento systém podporuje větší biodiverzitu a snižuje riziko záplav a zadržování sedimentů díky lepšímu vsakování a evapotranspiraci vody. Systémy hospodaření s dešťovou vodou je důmyslně navržen tak, aby bránil zaplavení budov a kritické infrastruktury.

 

Sběr dešťové vody - velká část dešťové vody z areálu je odváděna do zavlažovacích rybníků na golfovém hřišti, což umožňuje zachycovat vodu pro následně využití na jeho zavlažování, a přispívá tak ke snížení spotřeby vody z jiných zdrojů.

Nakládání s odpady - projekt pamatuje i na třídění a skladování recyklovatelných odpadů. Městský správce bude zajišťovat svoz odpadů v celém areálu. Kuchyňský a zahradní odpad bude možné kompostovat v každé vile a větší biologický odpad z veřejných pozemků a golfového hřiště bude kompostován na vyhrazeném místě a znovu využíván v celém areálu.

Divoká zahrada plná přírodních krás - vychutnejte si krásu nedotčené přírody, která je nedílnou součástí Harmonie Golf & Beach Estate. Zahrady a cesty areálu zdobí rostliny s exotickými názvy jako albízie (albizia lebbeck), tamarind, kreolské druhy agáve, latanie (latania loddigesii), vavřín indický (litsea glutinosa) či tabebuia pallida, které přirozeně rostou pouze v oblasti indického oceánu, a odkazují tak na původní přírodu ostrova.

Součástí projektu je i mokřad s velkým ekologickým významem - mokřady hrají zásadní roli v boji proti globálnímu oteplování a přírodním katastrofám, protože regulují fungování pobřežních ekosystémů. Patří mezi nejproduktivnější ekosystémy naší planety, a proto je důležité se o ně dobře starat.

Mokřady - na pozemku Harmonie Golf & Beach Estate byl vyměřen mokřad o rozloze 6 hektarů. Společnost Beachcomber a Semaris za podpory expertů na životní prostředí a pod dohledem Mezinárodního ramsarského výboru se nyní snaží obnovit jeho biodiverzitu. Stav tohoto ekosystému byl důkladně zanalyzován a následně bylo doporučeno mokřad přemístit, aby mohl prosperovat a obnovit svou biologickou rozmanitost. Na ploše mokřadu a v jeho okolí se vyskytuje 15 původních druhů rostlin a nejméně 17 původních druhů živočichů (hmyz, plazi a ptáci), což je poměrné velké množství v porovnání s ostatními pobřežními mokřady na Mauriciu.

Nový mokřad bude upraven tak, aby poskytoval vhodné podmínky pro bahňáky, pobřežní ptáky i flóru a zároveň tvořil oázu klidu v srdci přírody. Díky plánovaným revitalizačním pracím se výrazně zvýší biodiverzita oblasti a její ekologický význam. Za účelem obnovení pobřežních křovin a lesů budou okolní plochy revitalizovány a osázeny původními druhy rostlin. Vznikne tak vhodné prostředí pro volně žijící živočichy a zároveň se zvýší ekologická i estetická hodnota této lokality.

Přístup k úpravě krajiny - krajina, na níž se areál rozkládá, má jedinečnou atmosféru savany s velmi suchým klimatem, vulkanickými horninami a florou, která zahrnuje vysoké trávy typické pro oblast Black River, původní druhy stromů, albízie, tamarindy a kreolské druhy agáve. Přístup k úpravě krajiny je založen na snaze zachovat krásu zdejší původní přírody, proto budou podél cest v areálu vysazeny výhradně rostliny, které se na pozemku již vyskytovaly, a okolí každé vily bude z 90 % osazeno lokálními rostlinami a typicky mauricijskými druhy. Pouze na vnitřním patiu, které představuje „zelené plíce“ každé vily, budou vysazeny tropické druhy rostlin, jež dodají této unikátní části interiéru směs přírodních barev a tvarů. Použití rostlin, které se přirozeně vyskytují v této oblasti, by mělo snížit nároky na zavlažování a minimalizovat dopad na půdu. Zároveň bude zachováno přirozené prostředí pro místní faunu a přírodní krása této lokality.

Podpora místních komunit

Společnosti Beachcomber a Semaris si uvědomují svoji společenskou odpovědnost a chtějí prostřednictvím svého projektu podpořit ekonomický a sociální rozvoj v regionu.

Posouzení sociálního odpadu

  • na základě posouzení sociálního dopadu bylo vytyčeno šest oblastí, na které je třeba se v rámci podpory místních komunit zaměřit: vzdělávání mládeže, vzdělávání dospělých, kultura, volný čas a sport, podnikání a zlepšení životních podmínek. Tyto oblastí tvoří základ sociálního programu, který zahrnuje konkrétní opatření.

Podpora místních řemesel

  • v zdejším regionu žije mnoho talentovaných řemeslníků, a proto se společnost Beachcomber rozhodla otevřít v srdci Harmonie Beachcomber Golf Resort řemeslnou vesničku s nejrůznějšími řemeslnými výrobky, jako jsou například výšivky, výrobky ze dřeva a látek či keramické a hrnčířské výrobky. Toto odvětví tak získá více pozornosti díky mezinárodní klientele, která se zajímá o jedinečné výrobky. Tato vesnička je ideálním místem pro setkávání. Bude sloužit jako tržiště a zároveň místo, kde mohou řemeslníci předvést návštěvníkům své know-how.

Certifikace EarthCheck

Mezinárodní certifikační systém v oblasti cestovního ruchu EarthCheck byl založen v Austrálii v roce 1987. Jeho cílem je podporovat komunity, firmy, vlády a další zapojené subjekty, aby prosazovaly zdravý a udržitelný cestovní ruch, a propagovaly tak více odpovědný přístup.

Společnost Beachcomber se zavázala, že bude vytvářet udržitelnější budoucnost. 

Společnost Beachcomber se již řadu let zasazuje o snižování ekologické stopy svých hotelů. Od roku 2015 prošel každý z jejích 8 hotelů spolu s hlavním sídlem Beachcomber House auditem a získal stříbrnou certifikaci EarthCheck, která je každý rok obnovena na základě nového auditu, jehož se účastní stovky zaměstnanců společnosti. Toto ocenění je výsledkem dlouholetého úsilí společnosti Beachcomber a podporuje zavádění osvědčených postupů v oblasti ekologické a sociální udržitelnosti. Společností Beachcomber každý rok prochází kontrolou EarthCheck a jejím cílem je získat v blízké době zlatou certifikaci.

Projekt Harmonie Golf Villas právě prochází certifikací. Společnost Samaris do architektury svých vil promítla principy pasivního designu, aby minimalizovala jejich dopad na životní prostředí. Tento přístup v souladu s osvědčenými postupy EarthCheck se promítne jak do spotřeby energie a vody, tak do emisí uhlíku.

Územní plánování

Urbanisté podílející se na tomto projektu navrhli cesty v areálu Harmonie Golf & Beach Estate tak, aby působily organicky, začlenili do městské krajiny přírodu a propojili vily s veřejnými komunikacemi. Výsledkem budou široké cesty stíněné svěží vegetací, které přímo vybízí k příjemné rodinné procházce. Přírodní odvodňovací strouhy a vegetace dodávají cestám jedinečný charakter a vytváří poklidnou venkovskou atmosféru.

Máte-li zájem o vilu v projektu Harmonie, který jsme osobně navštívili, volejte +420 602 712 345 nebo +420 724 730 008.