Rok utekl jako voda a já se opět chystala s manželem na exotickou dovolenou. Tentokrát jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným a během pobytu na Bali zaletět „ prozkoumat“ hotely i na sousedním ostrově Lomboku.

Do Indonésie jsme využili leteckého spojení s Malaysia Airlines přes Amsterdam a Kuala Lumpur. Celková doba letu z Prahy do Denpasaru včetně všech mezipřistání trvala 23 hodin a 50 minut. Let byl velmi dlouhý, ale dalo se to zvládnout, ovšem pokud by Emirates (pravidelná linka z Prahy přes Dubaj do Denpasaru je plánována od 1.6.2015) v tu dobu již na Bali létalo, asi bych zvolila pohodlnější způsob přepravy . Po příletu do Denpasaru jsme si vystáli téměř hodinovou frontu, abychom získali „ Visa on arrival“. Dnes už se této zdlouhavé procedury nemusíte bát, protože od dubna 2015 bude vízová povinnost pro občany ČR zrušena. Jsem ráda, že se cestování stává dostupnější a snadnější pro všechny z nás.

Bali je nejznámějším ostrovem Indonésie a říká se mu také ostrov bohů. Žije zde většina příslušníku indonéské hinduistické menšiny. Protože v případě Bali jde o směs hinduismu a místní tradiční víry, hovoříme o balijském hinduismu. Nenajdete zde pláže jako na Maledivách či v Karibiku, ale tato destinace Vás naprosto ohromí svoji exotičností. Pokud jste si oblíbili film Jíst, meditovat a milovat v hlavní roli s Julií Roberts, tak víte co od Bali očekávat . Nekončící rýžové plantáže, opuštěné okolní ostrovy, tropické pralesy, sopky, chrámy, pagody, pláže, obchody, restaurace a bary. Za hudbou, malbami, sochařstvím a poznáním domorodých vesniček se sem sjíždějí milovníci kultury a umění z celého světa. V neposlední řadě je Bali také rájem pro surfaře.

S manželem jsme několik dnů pobývali u našeho kamaráda Petra, který již nějakou dobu na Bali žije, takže jsme měli možnost procestovat téměř celý ostrov. Navštívili jsme např. ptačí a opičí park v Ubudu, rýžové pole, několikero chrámu ( Tanah Lot, Besakih, Uhan Danu Bratan temple). Zvědavost mi nedala, a když se neubráníte pocitu, že se Vaše práce stala i Vaším koníčkem, zastavila jsem se po cestě navštívit i několikero resortů - The Samaya Seminyak, Maya Ubud Resort, Viceroy Ubud, Bulgari Resort a St. Regis Bali.

Po týdenním lenošení bylo na čase přesunout se na ostrov Lombok a objevit krásy této nedotčené země. Vnitrostátní přelet z Denpasaru na mezinárodní letiště Bandara Udara Lombok trval cca 25 minut a stál 70 USD. Po příletu nás uvítal náš obchodní partner a rovnou nás upozornil, že budeme muset platit odletovou taxu z Lomboku, ať si tedy nějaký ten peníz v místní měně ponecháme. Vnitrostátní odlet z Lomboku stojí 45 000 Rp, mezinárodní odlet z Lomboku 150 000 Rp. (odletová taxa je platná i z Bali – vnitrostátní odlet 75 000 Rp, mezinárodní odlet 200 000 Rp).

První zastávkou byl hotel Novotel Lombok 5*, který je vzdálený 19 km od letiště a leží na nejkrásnější pláži Lomboku. Hotel má ideální zázemí pro rodiny s malými dětmi. Svojí vytříbenou architekturou Susak a prostornými vilami s vlastním bazénem nadchne všechny klienty, kteří hledají exotickou dovolenou s nejlepším poměrem mezi kvalitou a cenou.

Novotel Lombok ****

Cena na vyžádání

Lokalita: Bali, ostrov Lombok | Mapa

Strava: Snídaně

Inspekce: 2018, Vendula Kudelová (Pilátová), 724 730 016

Poklidný resort s překrásnou bílou pláží

 

ZOBRAZIT

Další resort, který jsem navštívila, byl Sudamala Suites & Villas Senggigi. Hotel je koncipován jako „barefoot“, ideální pro mladé páry. Suitey mají prostorné balkóny, venkovní sprchy a ručně vyřezávaný nábytek.

Poslední zastávkou byli Quinci Villas Lombok. Musím říct, že na tento resort jsem se velmi těšila a nezklamal mě. Malý, butikový resort v přírodním stylu uprostřed palmového ráje s nezapomenutelným západem slunce, takhle jedině by se tento malebný resort dal popsat. Jelikož nás čekaly pouze 3 noci na tomto dokonalém místě, rozhodli jsme se využít každé volné minutky a navštívit i proslulé bělostné pláže na ostrově Gili Air a Gili Meno. Abychom zažili i trochu autentičnosti, vydali jsme se na cestu s místními „mořeplavci“, kteří měli vedle resortu přistavené plavidlo. Cesta trvala přibližně 45 min a musím říct, že to byl opravdový zážitek. Kapitán byl velmi milý, vždy nám na chvilku zastavil, abychom si mohli šnorchlovat na místech, které nám doporučil. Pozval nás na oběd do místního baru a vyprávěl příběhy, které se odehrávali na nejrušnějším ostrově - Gili Trawangan. Plavbu jsme zakončili stylově při západu slunce a skleničkou fermentovaného palmového vína – Tuak.

Lombok je nádherná země, velmi odlišná svou kulturou, náboženstvím a faunou od Bali. Nemůžu se dočkat, až se na tento ostrov vrátím, ale tentokráte si zde pobyt trošku prodloužím, abych mohla zdolat dominantu ostrova – aktivní starovulkán Rinjani 3 726 m.n.m.

Poslední noc před odlet zpět do Evropy jsme strávili v nejkrásnějším resortu St. Regis Bali. Tento resort dle mého názoru patří k nejlepším a nejhezčím resortům světa. Kolem dokola celého resortu vede slaná laguna, takže pokud si chcete jít ráno zaplavat, máte po zbytek dopoledne o zábavu postaráno. Suity jsou prostorné, velmi vkusně vybavené. Vily mají privátní vstup na pláž, vlastní bazén a gazebo. St. Regis Bali by měl být definitivně zařazený na seznamu resotů „ MUST SEE “ .

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.