V lilstopadu jsem se rozhodla vyrazit na dovolenou do Indonésie, kam každoročně lítám za svými českými kamarády, kteří dali životu v této nádherné zemi přednost před, někdy velmi uspěchaným evropským životem.

 

V průběhu této návštěvy jsem využila možnost a navštívit několik resortů v oblasti Ubud , Nusa Dua  a Jimbaran, které naše CK Deluxea nabízí a tím opět rozšířit své obzory a pochytit nové informace pro naše klienty.

 

UBUD

 

Hned po příletu na Bali jsem se přesunula do vnitrozemí, do kulturního a uměleckého centra Ubudu. Ubud patří již několik let mezi vyhledávaná turistická místa, ale i přes čím dál větší nárůst turistů si udržuje svou rozmanitost.

 

Z mezinárodního letiště Denpasaru se do Ubudu dostanete přibližně za hodinu a půl cesty autem. Samozřejmě záleží ve kterou hodinu cestu absolvujete, vzhledem k tomu, že doprava během dne velmi kolísá.

 

Po příjezdu do Ubudu jsem se ubytovala v hotelu Komaneka Rasa Sayang – hotel v centru, jen kousek od vyhlášeného opičího parku Monkey Forest, kde máte možnost spatřit na vlastní oči místní balijské opičky, nakrmit je banánem a zároveň se s nimi projít krásnou přírodou.

 

Hotel je tedy velmi dobře situovaný, má prostorné pokoje s terasou a každé ráno se tu můžete těšit na nezapomenutelnou snídani s výhledem do tamních rýžových polí.

 

Druhý den jsem se potkala s naším místním partnerem , který zajišťuje pro naše klienty nejen ubytování, ale také možnosti výletů do okolí. Společně jsme vyrazili na prohlídky místních hotelů, které se soustředí buď přímo v Ubudu nebo v jeho nedaleké blízkosti.

 

Jako první jsme dorazili do resortu Hanging Gardens , ležící přibližně 30 min.z Ubudu. Pro ty, kteří hledají únik do naprostého klidu a soukromí, toto je pro Vás jednoznačně vynikající volba. Hotel je obklopený balijskou zelení, ubytování ve vilách s nekonečným bazénem je opravdu místem , kde na vše ostatní zapomenete a ponoříte se do místní atmosféry. Resort nabízí také několikrát denně shuttle servis do centra Ubudu.

 

Další zastávkou byl resort Pitamaha Bali. Pita Maha Resort & Spa má klimatizované vily zařízené v balijském stylu s doškovými střechami. Výhledy Vám opět nabízí do pestrobarevné přírody a do údolí Campuhan.

 

Jen o pár minut dál se nachází další z doporučovaných resortů a to  Kupu Kupu Barong Villas. Kupu Kupu Barong Villas and Spa Tree by L'OCCITANE poskytuje luxusní vily s tradičním balijským interiérem.

 

Opravdovým zážitkem byla zastávka na oběd a prohlídka resort Viceroy Bali. Již při vstupu do samotného lobby Vás místní atmosféra a design uchvátí natolik, že se Vám odsud nebude chtít odjed.

Hotel se může pochlubit luxusními vilami s vlastním bazénem a výhledem na řeku Petanu. Hlavní nekonečný bazén má ničím nerušený výhled do džungle. Od centra Ubudu je vzdálený pouhých 5 minut.

 

Poslední zastávkou tohoto dne byl hotel  The Village Ubud Resort, který leží přímo v Ubudu. Resort se nachází 10 minut chůze od opičího parku, je obklopený místními rýžovišti a ubytovat se můžete v jedné z prostorných vil s bazénem. Vily jsou vybaveny balijským nábytkem, uprostřed resortu si můžete zaplavat v místním dlouhém bazénu nebo se nechat hýčkat balijskými masérkami.

 

 

Během své cesty jsem take navštívila sousední ostrovy Gili Islands, které také zcela jistě stojí za návštěvu. Jde o ostrůvky, které najdete zhruba hodinu lodí od Bali a můžete zde objevovat místní tyrkysové pláže s bílým pískem.

 

 

Nusa Dua, Jimbaran

 

Kratší část svého pobytu jsem strávila v oblasti Nusa Dua, což je oblast vyhlášených pětihvězdičkových resort na jihu ostrova. Nusa Dua má jedny z nejhezčích pláží na ostrově a vyznačuje se luxusem pro ty nejnáročnější.

 

Ubytovala jsem se v hotelu Nusa Dua Beach resort, který se nachází mezi prvními resort při vjezdu do této oblasti. Hotel má příjemné pokoje umístěné v udržované tropické zahradě,disponuje několika bazény a na pláž to máte jen pár kroků.

 

Sousedním hotelem je  resort The Laguna. Resort nabízí ubytování nejen v pokojích vybavených dřevěným nábytkem, ale je tu také možnost ubytování ve vilách v případě, že máte rádi vice soukromí. Celým resortem protéká dohromda 8 lagunových bazénů, což již vypovídá o samotném názvu resortu.

 

Oblíbeným hotelem v této oblasti je také hotel Conrad Bali a vyhlášený hotel St. Regis.

St. Regis je celosvětově známý řetězec hotelů, který si I na Bali drží svoji kvalitu a originalitu.

Hotel má k dispozici ubytování od základních kategorií, což jsou St. Regis Suity až po privátní vily s bazénem.Individuální služba majordóma je k dispozici pro klienty 24 hodin denně. Hotelová pláž je pravidelně udržovaná a pokud vyrazíte mimo resort, dostanete se do místních uliček, kde můžete nakoupit suvenýry nebo vyzkoušet místní fantastickou kuchyni.

 

Nedaleko oblasti Nusa Dua najdete také velmi oblíbenou turistickou oblast Jimbaran, kde najdete největší rybí trh na ostrově. Můžete si zde vybrat ze stovky čerstvých ryb a nechat si je připravit místními domorodci:)

 

V této oblasti doporučím hotel Intercontinental Bali a Ayana Resort.

 

Pokud bych měla shrnout, co od návštěvy Bali můžete očekávat, určitě nezapomenutelnou klidnou atmosféru, kterou vytváří z velké části I místní srdeční lidé, okouzlující přírodu, překrásné stavby v podobě chrámů balijské kultury a relax na jedné z místních pláží. Pro aktivnější dovolenou Vám tu bude i 14 dní málo:)

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.