Naše první " velká" dovolená a první návštěva Mauricia

Když se nám naskytla možnost navštívit tuto zemi neváhali jsme ani chvíli.

Letěli jsme z Prahy se společností Emirates v business class. Lety probíhaly skvěle, s jedním přestupem v Dubaji. Za mne největší výhodou, byl rychlý servis. Jako business pasažéři téměř nečekáte v žádných frontách. V ceně letenky jsou také služby priority check-in, priority boarding. Máte prioritu i na security kontrolách na letišti. Plus je také to, že zavazadla vyzvedáváte mezi prvními, tedy přijdete dříve na řadu i při pasových kontrolách. Při čekání na návazný let se můžete osvěžit a občerstvit v letištních saloncích. Společnost Emirates má navíc tento salonek v Dubaji blízko svým odletovým gatům, což je velká výhoda vzhledem k tomu, jak velké letiště to je. Servis a palubní zábava na palubě byl velmi dobrý. Z Dubaje na Mauricius jsme měli možnost letět Airbusem 380. Což je největší dopravní letadlo a byla to velmi příjemný a zajímavá zkušenost. Náš syn si samozřejmě let také patřičně užíval, díky širokým možnostem palubní zábavy (hry, pohádky), dostal také od letušek malé dárky. Bylo to poprvé, co jsme měla možnost zažít si přestup na letišti v Dubaji. Cestu jsme úspěšně zvládli a přiletěli relativně odpočatí.

Po příletu a vyřízení formalit (pasová kontrola + kontrola formuláře All IN ONE) se nás, při výstupu z příletové haly, ujal zástupce agentury Emotions, předal nám přivítací dopis s kontaktem na naši delegátku a byl nám přistaven transfer.

Pobyt jsme měli rozdělený na dvě části, v 1. polovině pobytu jsme bydleli na severu. Druhá část pobytu pak na severo-západní části.

Už při cestě do hotelu jsem byla ostrovem naprosto okouzlena. Letiště se nachází na opačné straně ostrova, než náš 1. hotel – Zilwa Attitude. Už po cestě autem jsem měla možnost obdivovat ostrov. Nejen tu spoustu zeleně, ale ostrov protíná také horské pásmo. Po cestě čajová pole, pole s cukrovou třtinou a stromy litchi. Spousta stánků s úžasně barevným a chutným ovocem. Ostrovem protékají řeky, potoky.

Hotel Zilwa Attitude, u městečka Calodyne byl náš první hotel, ve kterém jsme byli ubytováni. Po příjezdu do hotelu jsme byli přivítáni, bylo nám nabídnuto osvěžení. Dokud se nevyřídili potřebné formality čekali jsme v lobby. Při vstupu do uvítací haly jsem zůstala stát naprosto ohromena výhledem na Coin de Mire.

V hotelu jsou tři bazény a vstup do moře je pozvolný, ideální pro menší děti. Pláž byla každé ráno uklizená od případných řas. Lehátka připravena. V nabídce bylo také zdarma zapůjčení paddleboardu, šlapacích lodí, kajaků. V rámci hotelu také funguje kids club. Kde jsou na celý den naplánovány aktivity pro děti, hledání pokladu, malování, vaření, zpívání, o děti je postaráno, včetně občerstvení. Kids clubu je vyhrazena část v zahradě, kde jsou dětská hřiště, obrovská loď na hraní, která je vevnitř i klimatizována.

Hotel se také snaží o udržitelnost/zero waste, šetří životní prostředí a používá minimum plastů. Používá přírodní kosmetiku jak na pokojích tak ve spa.

Byli jsme ubytování v pokoji typu Superior s výstupem do zahrady, tedy v pokoji byla manželská postel + přistýlka a zvolili jsme polopenzi. Nutno říct, že bylo z čeho vybírat. Hotel má 5 restaurací, z nichž jedna je á la carte. Plus různé malé stánky v areálu hotelu, které nabízeli občerstvení během dne. Jak nápoje, tak drobné snacky. Fresh juice bar, kde bylo možné zakoupit také čerstvé kokosy. Restaurace jsem vyzkoušeli všechny, jídla byla chutná, dalo se vybrat i pro děti.

Každý večer byl připravený program. Některé večery byly tematické, s představením africké kultury. Některé hudební.

Na pláži byla také možnost zajistit různé druhy výletů, zejména tedy na lodi – celodenní návštěvy ostrovů, plavání s delfíny, šnorchlování na útesech. My si zvolili plavání s mořskými želvami. Které bylo skutečně nezapomenutelné i pro našeho pětiletého syna. Jakékoliv výlety, případně taxi také zařizoval guest desk service přímo v hotelu, případně přes svého delegáta.

Celkově hotel hodnotím velmi pozitivně, zaměstnanci milí, ochotní a usměvaví. Hotel je opravdu family friendly, k dětem se všichni chovali moc hezky a mile. Také rodin s dětmi jsme potkali více než v našem další hotelu, do kterého jsme se přesunuli v polovině našeho pobytu.

Transfer do další hotelu, tentokrát do Sugar Beach A Sun resort Mauricius, nám opět zajišťovala agentura Emotions. Cesta trvala zhruba hodinu.

Opět jsme po příjezdu byli mile uvítáni a uvedeni na recepci. Která nás také naprosto okouzlila, styl je zcela odlišný, než přechozí hotel. Koloniální styl s moderními prvky. Servis, vybavení a přístup určitě uspokojí i náročnější zákazníky.

Tentokrát jsme měli možnost ubytování v Executive Beach Front Suite přímo u pláže, jen kousek od hlavního hotelového bazénu. Tento pokoj patří k těm nejlepším, které hotel nabízí. S terasou a pár metrů od moře, v zahradách, kde se dá odpočívat v houpacích sítích ve stínu palem.

Hotelové restaurace byli tři. Plus bylo možné navštívit také sousední hotel La Piroque. Nicméně nám bohatě postačila nabídka našeho hotelu. Navštívili jsme jak hlavní restauraci, tak á la carte italskou a asijskou. Musím říct, že výběr jídel, jak na snídani, tak na večeři byl bohatší než v předchozím hotelu. Co se ovšem nedá ani jednomu upřít je obrovské množství čerstvého ovoce, zeleniny a ryb.

Součástí hotelu je také Kids club, nicméně v tomto hotelu se nám nepodařilo ho navštívit, protože jsme čas strávili na pláží, v moři či na výletech.

Na doporučení našeho pana řidiče jsme navštívili Casela Nature park a Vanilla Nature park. Oba dva nabízí spoustu interaktivních aktivit se zvířaty pro děti a tím pádem spoustu nezapomenutelných zážitků. Krmení želv, krokodýlů, žiraf.

Opět v hotelu byla možnost vyzkoušet vodní aktivity zdarma. U pláže/bazénu fungoval bar. Pláž byla také pravidelně udržována, vstup do vody, opět pozvolný a dal se moc hezky pozorovat podvodní svět.

Každý večer byl u hlavní restaurace připraven hudební program. Poštěstilo se nám také zažít tradiční mauricijský večer, s tanečním představením, s vybranými pokrmy. Součástí také byla možnost seznámit se například s pěstováním vanilky, šperkařstvím a zpracováním perel. Jeden den jsme také měli možnost vidět tradiční rybolov, nedaleko od hotelu.

Byla to nezapomenutelná dovolená, ostrov nás naprosto uchvátil a pokud to bude jenom trochu možné, rozhodně jsme nebyli naposledy

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.