V únoru se mi naskytla skvělá příležitost zúčastnit se vzdělávacího pobytu v Dubaji, který organizovala letecká společnost Emirates. Tuto nabídku jsem s potěšením přijala a pobyt si prodloužila o několik dní, abych si prohlédla hotely v Dubaji a v Abu Dhabí. Byla jsem zvědavá, zda mě Dubaj očaruje a uchvátí a s velkým očekáváním jsem vyrazila na cestu (s prázdným kufrem, abych ho mohla naplnit ve slavných nákupních centrech Dubaje).

1. den: The Adress Dubai Mall – Burj Dubai

V neděli 3. 2. 2013 jsem letěla pravidelnou linkou Emirates do Dubaje, šest hodin ve třídě business uteklo jako nic, skoro se mi ani nechtělo vystoupit. V jednu hodinu ráno druhého dne jsem již byla ubytována ve skvělém hotelu The Adress Dubai Mall, který je v moderní část Dubaje známé jako Burj Dubai. Můj pokoj byl ve 32. patře, opravdu velmi prostorný
a s výhledem na nejvyšší budovu světa Burj Khalifa.

2. den: The Adress Dubai Mall, Dubai Mall shopping center, Atlantis The Palm

Ráno mne čekala skvělá snídaně. Tento hotel nabízí velmi bohatou nabídku čerstvých džusů a to jak ovocných, tak zeleninových. Po snídani jsem měla celý den volno. Dopoledne jsem strávila odpočinkem u střešního hotelového bazénu a tréninkem ve skvěle vybavené posilovně. Únor je v Dubaji velmi příjemný měsíc, teploty se pohybují okolo 23 stupňů a fouká mírný větřík. Tento hotel mohu všem jen doporučit, zejména těm, kteří vyhledávají skvělé služby a je pro ně zásadní dobře vybavená posilovna, wellness a rádi nakupují.

Odpoledne jsem vyrazila na nákupy do největšího nákupního centra Dubaje, Dubai Mall, které přímo navazuje na hotel. Najdete zde skutečně všechno – přes prádlo Victoria‘s Secret, oblečení v Zaře či Mangu, po luxusní značky Prada nebo Gucci. Je zde také úchvatné akvárium, kde si můžete chvíli odpočinout po náročném nakupování.

Odpoledne uteklo jako nic a já se mohla již s plnými taškami jít připravovat na slavnostní uvítací gala večeři pořádanou Emirates. Večeře se konala v hotelu Atlantis The Palm v části Dubaje Palm. Tento monstrózní hotel může na někoho působit až kýčovitým dojmem a v nočním světle, kdy celý zářil, vypadal jak umělý a nazdobený svatební dort. Champagne gala večeře byla báječná.

3. den: The Adress Dubai Mall, Deira City Tour, Jeep Desert Safari

Po snídani mne čekala prohlídka muzea Dubaje, které sídlí v majestátní pevnosti Al-Fahidi, kterou v roce 1787 postavili na obranu Dubajského zálivu, a je nejstarší budovou v okolí. V muzeu je plno dřevěných lodí, zbraní, tradičních hudebních nástrojů atd. V přízemí je prezentace zaměřená na rozvoj Dubaje, doplněná figurínami a videoprojekcemi.

Po obědě mě čekal výlet na poušť. Naložili nás do jeepů a odvezli na nedalekou poušť. Postupně se začala sjíždět další auta a k večeru jsme vyrazili na jízdu pouští. Tento zážitek nedoporučuji všem, kterým se dělá v autě špatně. Prudké zatáčky a divoká jízda v dunách mi skutečně neudělala dobře. Po třiceti minutách utrpení nás čekal večerní raut na poušti. Skvělý mátový čaj mi udělal docela dobře a pobavila jsem se i při vystoupení místních tanečnic.

4. den: The Adress Dubai Mall, Burj Khalifa, Armani Hotel

Další dopoledne v Dubaji patřilo prohlídce nejvyšší budovy světa Burj Khalifa. Tato 828 m vysoká budova je skutečně velmi impozantní. Výtah Vás vyveze až nahoru rychlostí 12 m za sekundu a pak se vám již naskytne nádherný výhled na celou Dubaj! Tento zážitek doporučuji doopravdy všem!

Večer se konala závěrečná gala večeře v jednom z nejexkluzivnějších hotelů Dubaje – v hotelu Armani. Hotel sídlí v přízemí Burj Khalify a celý interiér navrhl proslulý návrhář Armani, hotel je tedy opravdu velmi stylový. Další večer probíhal naprosto famózně, luxusní kanapky a několika chodové degustační menu podávané pod širým nebem přímo pod nejvyšší budovou světa – to mluví za vše!

5. den: Dubai Marine Beach Resort Spa, Atlantis The Palm Dubai, Dar Al Masyaf – Madinat Jumeirah, Juemirah Zabeel Saray, Mina A Salam – Madinat Jumeirah, Kempinski Hotel Residence

Pátý den jsem se přestěhovala z hotelu The Adress Dubai Mall do plážového hotelu Dubai Marine Beach Resort Spa. Tento 4* hotel je ideální pro rodiny s dětmi. V rozlehlé tropické zahradě jsou rozmístěné malé bungalovy a hotel má přímý vstup na pláž. Je zde velký výběr restaurací, já jsem byla nejvíce nadšená z thajské, skvělá byla i rybí restaurace.

Tento den mě čekalo hned několik návštěv těch nejexluzivnějších hotelů, které může Dubaj nabídnout. Atlantis The Palm se nachází na uměle vytvořeném ostrově Palm a byl zde vystavěn jako úplně první. Tento monstrózní kolos je ideálním místem pro děti. Svým klientům nabízí neomezený vstup do obřího vodního centra nebo také plavání s delfíny. Ubytováni zde můžete být v apartmá, jehož stěny jsou tvořeny obřím akváriem plným ryb!

Další zastávkou byl exkluzivní Jumeirah Zabeel Saray. Tento pompézní hotel se nachází na výběžku Palm Jumeirah, má 405 pokojů a je vystavěn v typicky arabském stylu, plný zlata.

Jako třetí v pořadí mě čekala návštěva Kempinski Hotel Residence The Palm, který je vystavěn v elegantním bílém stylu a má překrásnou pláž.

Madinat Jumeirah je komplexem tří hotelů Mina Al Salam, Al Qasr a Dar Al Masyaf. Tyto hotely jsou propojeny vodními kanály a přepravu zde zajištují typické Dubajské loďky Abry s převozníky. Tento luxusní komplex mne doslova nadchnul!

6. den: Avari, Gold Souq, Spice Souq

Tento den mě čekala návštěva oblíbeného 4* hotelu Avari. Tento hotel nabízí ubytování přímo v centrální části města, která se nazývá Deira. Je ideální pro klienty, kteří hledají jednoduché ubytování v centru města.

Odpoledne jsem vyrazila na nákupy do známého obchodního centra Deira City. Najdete zde velké množství obchodů různých značek, ale myslím si, že lepší nákupy zažijete v Dubai Mall.

Zbytek dne jsem se rozhodla strávit na trhu s textilem, zlatem, kořením a parfémy. Na jedné straně řeky je trh s textilem. Zde seženete krásné látky, šátky, pašmíny nebo typické arabské botičky se zahnutou špičkou. Na druhou stranu řeky vás převeze převozník na loďce Abře. Najdete zde úžasný trh se zlatem a parfémy. Pozorovat místní obchodníky je opravdu zážitek! Ačkoli zlato je zde ne vždy úplně vkusné, určitě stojí za videní. Skvělým místem je trh s kořením. Nakoupíte zde za skvělé ceny velmi kvalitní pepř, vanilku, muškátový oříšek, datle a další druhy koření. Samozřejmostí je smlouvat! Usmlouvala jsem vanilku za neuvěřitelně nízkou cenu.

7. den: Abu Dhabí – Hotel Park Hyatt Abu Dhabi Hotel and Villa, The St. Regis Saadiyat Island Resort

Poslední den jsem zavítala do hlavního města Spojených Arabských Emirátů, Abu Dhabí. Výhodou tohoto Emirátu je, že je o dost klidnější než Dubaj, má krásné pláže a levnější ceny. Cesta autem z Dubaje trvala asi hodinu.

První zastávkou byl Park Hyatt, luxusní 5* hotel na ostrově Yas. Má překrásnou pláž a velmi vkusné a prostorné pokoje.

Druhým hotelem byl St. Regis. Tato hotelová síť patří mezi moje nejoblíbenější a ani tento mě nezklamal. Moderní a vkusný design, který se nesnaží zbytečně ohromit okázalostí a zlatem. Světlé a prostorné pokoje, dlouhá pláž. Tento hotel doporučuji jak zamilovaným párům, tak rodinám s dětmi.

Moje první (a jistě ne poslední!) návštěva Dubaje byla skvělá, moc jsem si vše užila a cestu sem doporučuji Vám všem. Každý si zde totiž může najít to, co má rád, můžete zde nakupovat hodiny a hodiny v největších nákupních střediscích světa, kochat se neuvěřitelnými budovami, lenošit na pláži, plavat s delfíny, ochutnávat gastronomické pochoutky nebo také lyžovat. Dubaj vás určitě ohromí. Nejlepší je to doopravdy zažít. Pojeďte do Dubaje a budete stejně nadšeni jako já!

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 006 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Lucie Gelná

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.