V květnu nám přišlo pozvání od partnerské organizace Travel Advace, zastupující Dubai Tourism, na mezinárodní cestovatelský veletrh Arabian Travel Market v Dubaji. Loňský rok byl na cestování skromný, ale většina  partnerských cestovních kanceláří a hotelů vzala situaci jako výzvu, a tak jsme se mohli začít těšit na novinky, které Dubaj představila.

 

Ačkoliv jsem v Emirátech strávila několik let, opakovaně zůstávám překvapena, jak se v krátkém časovém horizontu město dokáže měnit. Jako kdyby to bylo včera, když na dnešní promenádě u Jumeirah beach stávalo pár hotelů a namísto cyklostezek, restaurací, obchodů se kupily jen hory písku. Dubaj se mění každým dnem.

 

Jednou z novinek je The Palm View, výšková budova v centru Palmy, odkud se naskýtá nádherný výhled na Dubaj. Výhled z Burj Khalify je fenomenální, ale pohledy na hotel Atlantis při západu slunce a rozsvícející se panorama Dubai Mariny z této vyhlídky nezůstává rozhodně pozadu. Novinkou je i zpívající fontána před hotelem Atlantis. Ať už se budete procházet na osvětlené promenádě nebo si budete vychutnávat delikátní večeři v jedné z místních restaurací, kulisou vám bude nádherný barevný vodní tanec.

 

Obrovským zážitkem je představení v La Perle, obdobou Cirque de Soleil. Rok bez návštěvy divadel, kin a kulturních představení byl jedním večerem zcela vykompenzován. Jsme v Dubaji, celá performance je především o efektech, ale i příběh samotný je kouzelný a odkazuje na nedávnou historii Emirátů – lov perel.

 

Za zmínku stojí i nový symbol ostrova Bluewater Islands, který připomíná Singapoure a Londýn dohromady. Dominuje mu Al Ain, v překladu Oko, nejvyšší vyhlídkové kolo na světě. V době naší návštěvy ještě v provozu nebylo, ale měli jsme to privilegium a mohli nakouknout dovnitř. Pokud si chcete zajít v Dubaji na večeři a užívat si při tom nádherného výhledu, stačí si pronamout jednu z kabinek a celá Dubaj jako kdyby patřila jen vám.

 

Dubaj neustále překvapuje a fascinuje. Od 1.10.2021 otevírá své brány návštěvníkům EXPO 2020, jsem si jista, že to bude nejlepší výstava tohoto druhu. Ostatně, to by nebyla ani Dubaj, bylo-li by tomu jinak.

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.