S velkou radostí jsem obdržela pozvání na Mega Fam trip v Dubaji s tématikou ,,BE AMAZED,, neboli ,,být v úžasu,,. Pořadatel, dubajský úřad pro cestovní ruch, pozval desítky zástupců cestovních kanceláří z celé střední Evropy.

S kolegyní Hankou Nádvorníkovou a Veronikou Mračnovou jsme se vydaly 5. 12. na cestu do Dubaje s leteckou společnosti Emirates. Ubytování jsme měly zajištěno v luxusním a zároveň nejvyšším hotelu na světě JW Marriott Marquis, který se nachází v blízkosti Burj Khalify a The Dubai Mall.

1.den

Uvítání všech zúčastněných proběhlo v Jumeirah Beach hotelu, kde jsme měli tu čest se setkat s hlavními představiteli Dubajského úřadu pro cestovní ruch. Po zhlédnutí místní pláže jsme se přesunuli na Gold Souk - trh se zlatem, kořením a mnoho další. Neodbytní prodejci nám na každém rohu nabízeli kašmírové šále, místní koření a pochutiny, jako jsou např. šťavnaté datle a fíky.

2.den

Dnes nás čekala návštěva nejvyšší věže světa Burj Khalify s celkovou výškou 828 m. Panoramatický pohled na úchvatné město jsme si vychutnávali ze 148 patra. Následovná prohlídka luxusního hotelu Armani společně s obědem byla příjemným zpestřením dne. Odpoledne jsme měli tu možnost strávit v největším nákupním centru Dubai Mall. Na stylové večeři jsme si pochutnali  v hotelu Jumeirah Zabeel Saray na uměle vybudované palmě.

3.den

Poslední den Fam tripu na nás čekal let hydroplánem nad skvostnou Dubají. Neopakovatelný zážitek, který Vám nabídne pohled s ptačí perspektivy a pod Vámi se rozprostře celičká Dubaj – nejvyšší věž světa Burj Khalifa, Dubai Marina, pobřeží, nejluxusnější hotel Burj Al Arab a nakonec uměle vytvořený ostrov ve tvaru palmy. 

4.den

Pobyt v Dubaji jsme si kolegyní prodloužily, abychom také poznaly ostatních neméně známé Emiráty a to konkrétně Ras Al Khaimah, který je ideální pro rodinnou dovolenou s all inclusive. Po 90 min jízdy z Dubaje jsme se ocitli v Ras Al Khaimah a během našeho celodenního pobytu jsme navštívili tyto hotely:  

Hitlon Ras Al Khaimaih

Cove Rotana

Hilton Al Hamra Beach & Golf Resort

Al Hamra Village + Al Hamra Palace

Rixos Bab Al Bahr

5.den

Řidič s naší českou delegátkou Maruškou nás vyzvedl v brzkých hodinách u hotelu Casells Al Barsha. Cesta do Abu Dhabi netrvala dlouho a za 45 min se již procházíme po místní pláži v Yas Island Beach Club. I zde se nešetřilo vánoční výzdobou. Samozřejmě jsme nemohli vynechat návštěvu největší atrakce Ferrari world. Doporučuji si ponechat více času na prohlídku a vyzkoušení všech atrakcí. Po krátké zastávce míříme do  Saadyiat Island Beach club, který nabízí příjemné zázemí pro odpočinkový den strávený na pláži. Naleznete zde opravu vše, dlouhou písečnnou pláž, lehátka, bazény, posilovnu, spa a restaurace. V Abu Dhabi jsme shlédly tyto hotely:

Radisson Blue Yas Island

Parka Hyatt Saadiyat

St Regis Saadiyat

Khalidiya

6.den

Poslední den našeho pobytu jsme si dopřály odpočinek v Resortu Anantara Dubai The Palm Resort & Spa, který se nachází na uměle vytvořeném ostrově ve tvaru palmy. Luxusní resort inspirovaný thajskou kulturou s arabskými prvky nás okouzlil tyrkysovou lagunou s přímým vstupem z našeho pokoje Premium Lagoon Room. Pochutnat si zde můžete ve stylové Australské, Thajské nebo Středomořské kuchyni. Bylo opravdu těžké se rozloučit z takto unikátního rezortu a vrátit se zpět do zimního pošmurného počasí.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.