Na konci května jsme se s přítelem vydali na exotické ostrovy v jihovýchodní Asii – Filipíny. Naše cesta začala na pražském letišti, odkud jsme v podvečer odlétali se společností Korean Air do Manily s přestupem v jihokorejském Soulu. Asi sedmi hodinový přestup jsme strávili návštěvou hotelu, obchodů a restaurací. Poté jsme pokračovali čtyř hodinovým letem do hlavního města Filipín Manily. Přistáli jsme v jedenáct hodin večer místního času.

Manila a okolí: Fairmont

Naší první zastávkou byla Manila, kde jsme byli po dvě noci ubytovaní v hotelu Fairmont ve čtvrti Makati. Na letišti v příletové hala nás čekal zástupce našeho filipínského partnera, který nás doprovodil k autu, jež nás zavezlo do hotelu. Cesta k hotelu v Makati trvala asi dvacet minut. Zástupce nám pomohl s registrací v hotelu a domluvil se s námi na ráno, kdy nás čekal výlet na vodopády Pagsanjan a sopku u města Tagaytay.

Na celodenní výlet jsme vyráželi s průvodcem hned po snídani v sedm hodin ráno. Po asi hodinové jízdě jsme navštívili vyhlídkovou terasu, odkud jsme měli krásný výhled na sopku Taal, druhý nejaktivnější filipínský vulkán. Po malé přestávce jsme pokračovali k vodopádům Pagsanjan. Před plavbou k vodopádům jsme poobědvali v jedné z místních restaurací. Pak následovala asi hodinu dlouhá plavba na kanoi v doprovodu dvou průvodců, kteří loď doslova vytáhli proti proudu nahoru k vodopádům, často přes kameny a do kopce. Na konci cesty se můžete pod vodopádem vykoupat nebo se nechat na voru přepravit do jeskyně za vodopádem. Zpět už cesta ubíhala rychleji a my se mohli začít vracet zpět do Manily. Po příjezdu na hotel nás čekala večeře s majitelkou naší partnerské agentury.

Boracay: Boracay Regency, Discovery Shores Resort, Fridays Resort, The District Resort, Shangri-La´s Boracay Beach Resort

Další den ráno po snídani jsme se vydali na letiště, odkud jsme pokračovali letem Cebu Pacific na známý filipínský ostrov zábavy – Boracay. Po hodinovém letu jsme přistáli na vedlejším ostrově Caticlan, kde se nachází letiště. Před letištní halou nás již očekávali zástupci resortu Boracay Regency, v němž jsme byli ubytovaní.

Usadili nás do automobilu a za pět minut jsme již procházeli salónkem resortu v přístavu a nastupovali do rychlo lodi, která nás za deset minut dovezla do přístavu ostrova Boracay. Jízda do hotelu trvala asi dvacet minut. Po nezbytných formalitách na recepci hotelu jsme byli ubytovaní v Deluxe pokoji s balkónem a výhledem na moře.

Během pobytu na ostrově jsme si prohlédli resorty Discovery Shores a Fridays, které leží v klidné části ostrova.

Moderní resort The District, se nachází v ideální lokalitě uprostřed proslulé White Beach, nejdelší pláže na ostrově Boracay a současně nejkrásnější pláže Asie podle hodnocení portálu Tripadvisor, nachází se zde i proslulé lázně Mandala Spa & Villas, které byly opakovaně zvoleny nejlepšími lázněmi. 

V neposlední řadě musím zmínit unikátní Shangri-La´s Boracay Beach Resort, který leží mimo hlavní dění na ostrově a nabízí exkluzivní ubytování v různých typech vil. Na ostrově jsme strávili tři noci.

Bohol – Panglao Island: The Ananyana

Ráno po snídani jsme se vydali na letiště Caticlan, odkud nám letělo letadlo Cebu Pacific do města Cebu ve střední části Filipín – Visayas. Z letiště jsme pokračovali do přístavu, odkud jsme trajektem pluli na ostrov Bohol do města Tagbilaran – plavba trvala asi dvě hodiny.

Z přístavu do boutique resortu The Ananyana, ve kterém jsme bydleli, to bylo asi 45 minut jízdy. Náš hotel, stejně jako další nejlepší hotely v této oblasti, ležel na ostrově Panglao spojeném s ostrovem Bohol dvěma mosty. Do resortu The Ananyana jsme dorazili až večer a po celou dobu jsme si mohli užívat místní skvělé á la carte kuchyně.

Další den ráno nás čekal celodenní výlet po ostrově Bohol, kdy jsme během plavby po Loboc river viděli život místních obyvatel v odlehlých částech ostrova, z výšky jsme shlédli na známé Chocolate Hills zajímavého tvaru a navštívili jsme také záchrannou stanici pro místní raritu – nártouna filipínského, známého také jako Tarsier, který se vyskytuje pouze na tomto filipínském ostrově a je ohroženým druhem.

Další den patřil inspekci resortů na ostrově Panglao – postupně jsme navštívili Amorita Resort, Bellevue Resort, Eskaya Beach Resort a Panglao Bluewater Resort. Po třech nocích jsme pokračovali do části Albay.

Albay – Legaspi: Misibis Bay

Ráno po snídani jsme vyrazili zpět do přístavu ve městě Tagbilaran a odtud trajektem do Cebu, odkud nám letělo letadlo Cebu Pacific do města Legaspi v jihovýchodní částí ostrova Luzon. Po přistání na letišti nás čekala asihodinu a půl dlouhá cesta automobilem do úžasného resortu Misibis Bay, ležícího v odlehlé oblasti uprostřed ničím nedotčené přírody. Po vřelém uvítání v resortu jsme byli ubytování v komfortní vile nedaleko pláže. Ráno, hned po snídani začal den plný aktivit – nejdříve jsme vyrazili na terénních čtyřkolkách na nejvyšší místo v okolí a mohli sledovat nádherný výhled na celou zátoku a oceán, pak následovala Segway Tour po resortu a blízkém okolí. Po obědě nás čekalo potápění s přístrojem v doprovodu zkušeného profesionála a pak odpoledne plné motorizovaných i nemotorizovaných sportů. Na závěr dne jsme absolvovali plavbu s vyhlídkou na západ slunce a pak nás čekala romantická soukromá večeře při svíčkách. Na úplný závěr dne jsme si užili masáž v místních luxusních lázních. V okolí resortu je možné pozorovat velké množství vodních živočichů včetně vzácných žraloků obrovských.

Palawan – El Nido: Lagen Island Resort, Miniloc Island, Pangulasian Island

Brzy ráno nás čekal transfer na letiště Legaspi a let společnosti Cebu Pacific zpět do Manily. V Manile jsme v čase, který jsme měli do odletu našeho letu na El Nido, navštívili známé obchodní centrum Mall of Asia ležící nedaleko letiště. Po vyčerpávajících nákupech jsme dorazili do salónku El Nido Resorts, kde jsme vyčkali na odlet našeho letadla v příjemných klimatizovaných prostorách a s občerstvením. Také jsme si zde zanechali jedno z našich dvou zavazadel v bezplatné úschově, jelikož povolená hmotnost zavazadel na El Nido je menší, než na jiné ostrovy.

Po příjemně strávené hodince jsme byli vyzváni k nástupu do autobusu, který nás dovezl k našemu letadlu. Let na El Nido trval asi hodinu. Na letišti jsme vyčkali na transfer do zajímavého resortu Lagen Island Resort, kde jsme měli být po dvě noci ubytováni. Transfer lodí do resortu trval asi 45 minut. Po příjemném uvítání jsme byli ubytování ve Forest room se soukromou terasou a vydali se na večeři.

Druhý den hned po snídani nás již čekala posádka typické filipínské lodi Banca, která s námi podnikla celodenní výlet spokojený s návštěvou dvou sesterských resortů Miniloc Island a Pangulasian Island. Navštívili jsme také úchvatnou malou a velkou lagunu, kde byla voda tak tyrkysová, až se nám tajil dech. Večer jsme povečeřeli s manažerkou resortu a ráno už nás čekala plavba zpět na letiště a návrat do Manily.

Manila: The Peninsula

Ráno hodně pršelo, a tak jsme během plavby trochu zmokli, ale vzhledem k místnímu teplému počasí nám to tolik nevadilo. Po krátkém čekání v salónku na letišti El Nido a malém občerstvení, jsme pokračovali zpátečním letem do Manily, odkud nám večer odlétalo letadlo zpět domů.

Odpoledne jsme se ubytovali v hotelu The Peninsula a dali si vynikající bufetovou večeři v hotelové restauraci. Předtím jsme ještě stihli krátkou inspekci hotelu v doprovodu manažerky. O půl desáté večer nás čekalo auto s řidičem a zástupcem partnerské agentury, aby nás odvezli na letiště a rozloučili se s námi. Čekal nás čtyř hodinový let do Soulu a jedenácti hodinový let ze Soulu do Prahy.

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cest inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda Vám připravím dovolenou na klíč. Prosím kontaktujte mě na tel. čísle +420 224 234 964 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Radka Holasová

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.