Koncem záři jsem byla pozvána leteckou společností Qatar Airways ve spolupráci s katarskou DMC na dvoudenní FAM trip do hlavního města Doha.

 Poslední roky se těší Doha narůstajícímu zájmu jak investorů, tak turistů. Město si však stále zachovává mnohé ze své tradiční kultury a oproti Dubaji je v mnoha ohledech stále ještě relativně konzervativní. Kdo chce zažít arabskou pohostinnost, moderní město a pěkné pláže, je zcela určitě Doha tou správnou volbou.

 Do Doha jsme se vypravili společně se zástupci jiných CK a let se společností Qatar Airways hodnotím na jedničku. Stejně jako Syktrax, webový portál, na kterém cestující hodnotí servis a služby jednotlivých leteckých společností. Cesta v business třídě byla nesmírně pohodlná a utekla jako voda.

 V Doha jsme se ubytovali v krásném hotelu W Doha, odkud jsme se vydali poznávat krásny starého města. Velmi mile nás překvapil arabský trh Souq Waqif, není tak hektický a vše je čisté a upravené. Uličkami se line vůně kadidla a místní posedávají v kavárnách a pokuřují vodní dýmku. Skoro jako by se zde zastavil čas.

 Druhý den ráno nás čeká prohlídka hotelu a půldenní poznávání města, které bude za necelé tři roky hostit sportovní událost světového významu : mistrovství světa ve fotbale. A nutno dodat, že Doha se na toto připravuje více než poctivě. Staví se zde nové hotely, zlepšuje infrastruktura, otevírají se nová muzea a kulturní centra. Kdo zažil Dubaj před 15 lety, může vidět mnoho paralel.

 Odpolední program od Discover Qatar zahrnuje poznávání hlavních atrakcí města, muzea islámské kultury, muzea Msheireb a galerie umění. Před cestou zpět do Prahy se zastavujeme na inspekci v hotelu Ritz Carlton. Hotel je po rekonstrukci, má hezkou pláž, krytý bazén a tenisové kurty.

 Na cestě zpět na letiště se krátce zastavujeme u fotbalového stadionu, který bude hostit MS v roce 2022. O tuto událost je takový zájem, že hotely v bezprostředním okolí jsou již dnes plně obsazeny. Město Doha stojí za návštěvu. Ať se zde rozhodnete strávit krátký stopover nebo delší dovolenou, nebudete litovat.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.