Začátkem května jsem zavítala na pozvání našeho firemního partnera do Kataru na prozkoumání resortů. Letěla jsem společností Qatar a to první třídou, která Vám nabídne pohodlí v soukromé kajutě s nadstandardním servisem už od samotného odbavení, přes transfer k letadlu, tak i na palubě. Ubytování v Kataru jsme měli v 5* hotelu Rixos, který je jedním ze dvou resortů s all inclusive. Hotel je zrekonstruovaný, moderní s hezkým výhledem na moře a kvalitním all inclusive. Hned první den jsme zkusili život v hlavním městě Doha, kde jsme navštívili památky, tradiční trh a také místní farmu s velbloudy. 

 

Druhý den jsme absolvovali několik prohlídek hotelů. Prvním byl hotel Chedi, který se řadí mezi nejluxusnější resorty s krásnou pláží a dokonalým tradičním designem. Dále jsme se vybrali do dvou luxusních hotelů sídlících v ikonické věži Katara. Prvním byl hotel Raffles, který je vykládaný mramorem a zlatem, už vstup do hotelu je dechberoucí díky kombinaci zrcadel a obří obrazovky, která simuluje nebe. Druhý hotel Fairmont má moderní design, kde převládá zlatá barva a nejnovější trendy. Hotel poskytuje mimořádné gastronomické zážitky a překrásné výhledy a rozhodne oba hotely stojí za návštěvu. 

 

Další den jsme vyrazili do hotelu Ritz Carlton, který má krásné zázemí v okolí bazénu, perfektní italskou restauraci s obří pecí na pizzu a také mimořádný dětský klub. Pokračovali jsme do hotelu Intercontinental, který vyniká pěknou pláží a krásnou zahradou, která je ideální k procházkám. Resort nabízí řadu restaurací a barů. Následně jsme si prohlédl hotel Waldorf Astoria, který opět nabízí mimořádnou kvalitu služeb a pěkné prostředí, avšak výjimečný byl ve vybavením pro děti. Jeho skvělý venkovní vodní park, byl plný dětského smíchu. Posledním zajímavým hotelem tohoto dne byl bezesporu hotel Four Season. úchvatné čistě bílé pokoje s nadstandardním vybavením a unikátním designem. Rozhodně zde za zmínku stojí spa, které láká k odpočinku. 

 

Poslední den jsme zavítali mimo hlavní město a to do dun. Nejprve jsme měli možnost závodit na čtyřkolkách v místním kempu a díky odolnému jeepu jsme si mohli na vlastní kůži vyzkoušet adrenalinové dovádění v poušti se zastávkou na skvělém obědu v pouštním resortu Abarari. Překrásné apartmány v poušti nabízí atmosféru tisíce a jedné noci. 5hvězdičkový hotel s luxusním designem, bazény a špičkovou kuchyní Vám dopřejí netradiční zážitek, na který nezapomenete. Poslední zastávkou tohoto dne byl městský hotel Park Hyatt, který opět nezklamal. Má skvělou polohu,blízko tradičního suku, úžasné spa a velkolepou asijsou restauraci na střeše, která Vám poskytne mimořádný výhled na panorama města. 

 

Úchvatný Katar rozhodně doporučuji pro klidnou dovolenou klientům s rodinami, kteří si potrpí na čistotu a hezké pláže. Mimořádná země, která Vám nabídne pohled do své historie, ale i moderní design a nadstandardní služby.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.