Po delší pauze jsem opět vyrazila objevit krásy ostrova Kypr. 

Tentokrát jsem si vybrala hotel Columbia Beach resort, který se nachází necelou půlhodinku od letiště Paphos. Nicméně pro nás byl v termínu dostupný let na letiště v Larnace,odkud to bylo do hotelu přibližně hodinku cesty.

Po 2 a půl hodinách jsme přistáli na letišti v Larnace. Teploty první dny dosahovaly až k šíleným 45 stupňům,ale naštěstí se po pár dnech ochladilo na příjemných 35 stupňů:)

Po příjezdu na hotel nás okamžitě uchvátila lokalita hotelu, který leží v zátoce mezi horami s krásnými výhledy. Ubytovali jsme se v hlavní budově resortu v pokoji Executive Suite, Side Sea View. Pokoje typu executive jsou velmi prostorné,ideální pro rodiny s dětmi, protože zde počítají s přistýlkou,která je umístěna v obývací části pokoje. Výhodou je také obrovská terasa,kde během horkých večerů můžete posedět. Z pokojů se můžete dívat přímo na moře nebo jako my můžete mít pokoj v boční části budovy a vidíte jak na moře,tak na místní menší centrum vesničky. Najdete tu místní kavárničky, taverny a také obchůdek se základními potravinami a suvenýry.

Další pokoje jsou rozmístěny kolem obou bazénů a mají pouze 2 patra, což dělá okolí hotelu velmi příjemné. Po celém resortu je rozmístěno dostatek lehátek, takže nemáte nikdy problém si u bazénu nebo na pláži lehnout.

Po cestě jsme byli hladoví,takže jsme po sprše vyrazili rovnou na ochutnávku místních dobrot.

Hotel má k dispozici 3 hlavní restaurace – my navštívili Apollo Tavern.Nádherná stylová taverna v typickém řeckém stylu s výhledy na moře. Menu se skládá vždy ze 3 chodů- předkrm, hl.jídlo + dezert. Po první objednávce jsme velmi rychle pochopili, že se k obědu dá najíst pouze z předkrmového jídla. Velikost porcí je totiž tak obrovská, že pokud nejste opravdu velký jedlík,tak předkrm a hl.níjdlo nemáte šanci během oběda spořádat

Tavernu jsme si oblíbili ze všech restaurací nejvíce, protože i během večeří jsme si tu užívali skvělou atmosféru,kterou každý večer skvěle doplňovala živá hudba. Další možností byla restaurace u hl. budovy resortu,která stejně jako taverna nabízí krásné výhledy na moře.

Co bylo pro mne ale velkým překvapením byl Seven C's Bar,kde během oběda i večeře můžete ochutnat čerstvé sushi a saláty. Sushi bylo dokonalé!

Pro všechny jsou tu k dispozici 2 velké bazény- jeden je zaměřený na rodiny s dětmi, což poznáte podle většího hluku a druhý je tzv.klidový bazén,kde sice mohou i děti,ale nesmí křičet a skákat do vodykupodivu všichni pravidlo dodržovali a tak u bazénu byl opravdu kolikrát neskutečný klid. Celý hotel celkově tím, že je menší, má velkou výhodu. Koncentrace lidí není tak velká, což spousta z nás uvítá

Hotel nezapomněl ani na ty aktivnější a proto ve sportovní části hotelu najdete fitko, kurty na squash,badminton,tenis ale i ping pong

Na pláži můžete využít zase vodní sporty od šlapadel kajaky,paddle boardy až po vodní skútry a vodní lyže. Hotelová pláž sice není písečná,ale kamínková, to ničemu nevadí- po pár krocích v moři už zase stojíte na písku.

Celkově musím také vyzdvihnout personál hotelu,který byl během celého pobytu nesmírně snaživý, nápomocný a velmi starostlivý. Proto se sem spousta klientů také vrací,ví,že je čeká vždy skvělý servis.

Pokud se na Kypr v brzké době budu opět vracet, velmi ráda se vrátím do tohoto hotýlku.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.