Po třech dlouhých letech jsme se obě rozhodly vyletět i s našimi partnery na okouzlující Maledivy a tentokrát si je užít vyloženě dovolenkově na vlně Constance hotels. Naše cesta začala velmi příjemně letem Emirates s přestupem v Dubaji. Letecká společnost nás, pro naše velké překvapení, upgradovala do business třídy a my si tak mohli užít cestu, o které jsme dříve jen snívali. Na prvním letu jsme měli štěstí na airbus A380 s vyhlášeným barem na palubě, který jsme samozřejmě neminuli.


Na mezinárodní letiště Male jsme přistáli brzy ráno a následoval ještě finální přelet místním hydroplánem do resortu. Pro zpříjemnění čekání mají hosté Constance hotelů k dispozici vlastní salónek, kde se můžete před odletem občerstvit nebo dokonce osprchovat. Po zhruba 25ti minutách letu jsme byli konečně v cíli.


Constance Moofushi*****
 
Po příletu nás čekalo příjemné uvítání zaměstnanci hotelu s milou informací o barefoot conceptu. To znamená, že už na recepci můžete odložit svoje boty a celou dovolenou nosit příjemné žabky s logem hotelu a to i na večeře, což je zejména pro pány příjemné. Ubytovali jsme se ve vodní vile, která byla opravdovým zážitkem. Do vilky se vstupuje z mola, které je stále na pláži, ale terasa už je nad vodou. Překrásné výhledy na východ a západ slunce je nezapomenutelné. Hlavní restaurace Manta nám po celých 5 dní dopřála pokaždé jiný gurmánský zážitek podle tematického bufetu. Jednou za pobyt si můžete rezervovat večeři v restauraci Alizee přímo na pláži a i my jsme toho samozřejmě s nadšením využili. Restaurace funguje jako ala carte, kde si vybíráte s předpřipraveného menu, které je zde pod dohledem italského šéfkuchaře. Zvolili jsme čerstvé ryby, dary moře a pánové steaky a celý gurmánský zážitek jsme zakončili sladkou tečkou a výtečným vínem.


Resort nabízí také spoustu aktivit zdarma jako paddle board, kanoe, šlapadla, vybavení na šnorchlování nebo třeba jógu s instruktorem 45 minut na vyzkoušení zdarma. Jóga na mole nad mořem nás tak nadchla, že jsme si připlatili ještě další hodinu při východu slunce. Fitness pro aktivnější osoby je velmi dobře vybavené a trávili jsme tu každý začátek dne. Nakonec 5 dní uteklo jako voda. Volné chvilky přes den jsme vyplňovali šnorchlováním, protože zejména kolem příjezdového mola se pohybuje poměrně hodně rejnoků a podmořský svět je tu naprosto okouzlující. Vůbec se nám nechtělo pohádkové Moofushi opustit, ale vidina přesunu na druhý resort Constance Halaveli slibovala minimálně stejně skvělé zážitky.


Constance Halaveli*****
 
Rychloloď trvala přibližně 45 minut. Stejně jako v resortu Moofushi nás čekalo příjemné přivítání s welcome drinkem a seznámení s informacemi o resortu. Usmálo se na nás štěstí a byli jsme upgradováni do dvou nadvodních vil nabízejících prostor o rozloze 100m2.  Vila má velkou prostornou koupelnu, obývací část s nejmodernější technikou, gaučem a prostornou postelí. Součástí je také terasa s privátním bazénem a nekonečným výhledem na oceán. Resort působí velmi klidně, na pláži nepotkáte téměř ani nohu. Měli jsme veliké štěstí a po celé dva dny opakovaně ke břehu nebo okolo vilek plulo hejno ryb, rejnoci a dokonce i žraloci. Resort nabízí plážovou restauraci a také restauraci Jing, která je umístěná uprostřed mola mezi nadvodními vilkami, kde jsme vyzkoušeli luxusní večeři doplněnou vínem z místní největší maledivské vinotéky. Restaurace byla v roce 2017 oceněna v soutěži World Luxury Restaurant Awards a můžeme potvrdit, že zaslouženě. Chuťové pohárky byly v sedmém nebi! Gurmánský zážitek je tu celkově ještě o level vyšší, co se týče například snídaní, kde je výběr nepředstavitelně rozmanitý.

 

Při našem krátkém pobytu jsme stihli kromě úžasného šnorchlování na pokraji reefu ještě navštívit spa a užít si hodinovou masáž, kterou bych doporučila všem. Poprvé v životě jsem při masírování mohla prosklenou podlahou pozorovat rybky v tyrkysově čisté vodě…


Maledivy jsou malé divy, možná velké…Je to ráj, který stojí za to aspoň jednou za život navštívit. Barvy moře i podmořský svět jsou těžko představitelné. Teď už nám zbyly jen nádherné vzpomínky a rádi předáme vlastní zkušenosti Vám, při sestavení zájezdu do ráje!

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.