Maledivy v podobě klidného romantického resortu pro dospělé

Po mé první návštěvě Malediv v roce 2018 jsem nečekal, že se na tyto krásné ostrovy znovu podívám jen o pár měsíců později. Jelikož se na Maledivách každou chvílí otevírají nové resorty, naskytla se mně příležitost si jeden takový vyzkoušet – a to se vším všudy. Domovem na 6 nocí se nám stal nový resort You & Me Maldives, který otevřel své dveře návštěvníkům 1.3.2019. To znamená, že jsme do hotelu dorazili pouhý měsíc a půl po otevření, což ne vždy je ideální varianta. Nové hotely se totiž na začátku své existence občas potýkají s menšími nedostatky. Ale to k tomu patří a je s tím potřeba počítat, když přihlédneme k tomu, že se procesy musejí ustálit a personál si musí tu svou novou práci také určitým způsobem osahat. Nicméně bylo to svým způsobem dobrodružství, když člověk úplně přesně neví, do čeho jde.

Nyní ale pěkně popořadě. Na Maledivy jsme se vydali s leteckou společností Qatar Airways, což byla moje první osobní zkušenost s „katarci“. A musím říct, že až na počáteční mírné zpoždění odletu z Prahy jsem byl maximálně spokojený. Při check-inu na letišti jsme si zkusili vyžádat „exitová“ sedadla, kde je větší prostor na nohy a vyšlo to na celou cestu na Maledivy. Takže lety byly pohodlné a navíc jídlo chutné i palubní zábava rozmanitá. Po příletu na nás čekal transfer hydroplánem, což bylo další mé „poprvé“. Ale je to opravdu zajímavý adrenalinový zážitek a velkou dávkou hluku z vrtulových motorů. Takže komu hluk vadí, určitě doporučuji špunty do uší. Ale ty výhledy na atoly a ostrůvky jsou opravdu skvostné.

 you-me-maldives-ondra-2019-059.jpg
 

Po příjezdu do hotelu jsme byli přivítaní šampaňským a poměrně rychle ubytování v nadvodní vile Aqua Suite with pool, což je druhá nejvyšší kategorie vilek. Pokoje jsou designově stylizovány do přírodních tónů s výraznými prvky dřeva. Já osobně jsem se cítil příjemně a nebojím se říci, že jsou pokoje útulné. Nikdy jsem si neřekl, že potřebuji na dovolenou vlastní bazén, ale rozhodně jsem si nestěžoval – to zejména když dva dny bylo zataženo s častými přeháňkami a i tak jsem mohl trávit čas v bazénu na terase u vilky. Více jak 90 % vilek v hotelu je situovaných nad vodou, takže zejména pokud oceníte rychlý přístup do moře, určitě budete potěšeni. Ostrov obecně patří spíše k menší a nic tak není příliš daleko. Během pobytu jsme tak střídali během dne pobyt na pláži a na vlastní terase.

 you-me-maldives-ondra-2019-017.jpg
 

Osobně jsem se hodně těšil na stravování v hotelu, jelikož koncept „a la carte“ v kombinaci „dine around“ není úplně běžný. Mohli jsme tedy střídat restaurace, kde vždy byl výběr z menu jak pro obědy a večeře, tak také pro snídaně. Nejvíce jsme navštěvovali hlavní restauraci Sand, kde se podávají snídaně a večeře s mezinárodní nabídkou. Večeř jsou zde každý den s částečně obměněným menu. Přes den je možné na obědy zajít do venkovní restaurace Green Carpet, kde se nabídka také každý den mění. A i když přes den třeba nemáte příliš hlad, nabídka lehkých salátů je super. No a poté jsme taktéž několikrát vyzkoušeli italskou restauraci La pasta, jelikož má hotel italské majitele a Italové jsou gurmáni. Navíc do hotelu má brzy dorazit pec na pizzu, což bude určitě skvělá novinka. No a v neposlední řadě bych vyzdvihl japonskou teppaniyaky restauraci Rising Sun, kde jsme se nejenom dobře najedli, ale užili si i živou kuchařskou show.

you-me-maldives-ondra-2019-026.jpg 

Podmořské kulinářské zážitky

Samostatnou kategorií v rámci gastronomie je pak podmořská restaurace H2O. Je hodně vytížená a neměl jsem tedy příležitost ji vyzkoušet pro stolování. Ale i pouhá prohlídka restaurace umístěné 6 metrů pod hladinou a obklopené korály je prostě zážitek. Ve spojení s pětichodovým obědem či sedmichodovou večeří to musí být opravdu nezapomenutelné! Prostě ideální prostředí pro romantické chvíle či třeba žádost o ruku!

 

No a jak jsme tedy trávili volný čas? Každý den jsme samozřejmě nevynechali šnorchlování. Nedaleko naší vilky se nacházel korálový útes, kde bylo opravdu živo. Rybiček a dalších mořských živočichů včetně rejnoků, trnuch či korálových žraloků jsme viděli plno. Korály jsou nicméně jako všude na Maledivách pobledlé, ale pestrost podmořského života to vynahrazuje. Samozřejmě největší část jsme trávili na pláži a na terase s vlastním bazénkem, ale vyzkoušeli jsme kajaky z centra vodních sportů nebo nadvodní lázně Elizabeth Arden Spa. V hotelu je určitě co dělat, ale přesto si zachovává svůj klidný a romantický ráz. Proto je určen pouze pro dospělé a děti tedy v hotelu nemohou být ubytovány.

 you-me-maldives-ondra-2019-052.jpg
 

Ano, hotel je nový a chvilku zabere, než bude vše vyladěno do posledního detailu a bude to fungovat automaticky (například obsluha v baru byla trochu pomalejší). Nicméně obecně mohu říci, že jsem byl spokojený a po celém pobytu ideálně odpočatý, že se mi ani domů nechtělo! Poslední den jsme z hotelu odjížděli až odpoledne a vilku jsme si mohli výjimečně ponechat až do 15 hod, což je před odletem určitě pozitivní bonus. A poté už zbývalo jen absolvovat cestu hydroplánem a letadlem zpět do Prahy. Lidé se vraceli domů z velikonoční dovolené a na cestu zpět už se nám nepodařilo domluvit „exitová“ sedadla. Ale to určitě nemělo šanci pokazit dojem z krásného pobytu na Maledivách.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.