V Deluxea za sebou máme velmi náročný rok plný změn, zákazů, zrušených letů a spousty nečekaných problémů, které se pojí s prací v cestovním ruchu v době covidu. Nedivte se, tedy, milý čtenáři, že všichni jezdíme na Maledivy! Tak jako moji kolegové, i já jsem v dubnu 2021 seznala, že bez odpočinku to již dál nejde. Potřebovala jsem si lehnout na pláž, zamknout mobil do trezoru a místo něj vzít do ruky koktejl. Navíc jsme s manželem vloni museli vzdát plány na svatební cestu a chtěli jsme si to letos vynahradit. A kam jinam se vydat na líbánky, než do ostrovního ráje na Maledivách?

 

Brno - Praha - Dubaj - Male - Cocoon Maldives 

 

Pro cestu jsme tentokrát zvolili aerolinky Emirates, protože je u nich možnost v případě pozitivního testu změnit termín cesty, a také díky cestovní pojistce, která je v ceně letenky. Covid jsme ještě neměli, takže cca týden před cestou jsme se snažili zcela omezit kontakty, abychom nebyli nepříjemně překvapeni při PCR testech. Naštěstí vše klaplo. Vyplnit všechny vstupní formuláře už je pro mě rutina, jen jsem se na letišti divila, kolik cestujících od konkurenčních CK vůbec nevědělo, co po nich na odbavovací přepážce na letišti v Praze požadují. Bezkonkurenčně nejhorším úsekem cesty na Maledivy byla jízda z Brna do Prahy po D1, naopak let poloprázdným letadlem Emirates byl příjemný a rychle utekl. V Male jsme se seznámili s naším delegátem Hynkem, který nás uvítal a pomohl nám s odbavením na hydroplán. Náš hotel bohužel nemá vlastní salonek pro čekání na transfer, takže jsme čekali v "univerzálním" VIP salonku. Netrvalo to ale dlouho, dali jsme si sendvič a kávu a po hodince jsme už zamířili k hydroplánu. 

 

Vítejte v ráji! 

 

Maledivy jsem v minulosti navštívila již dvakrát, ale přelety nad malými ostrůvky mě asi nikdy nepřestanou bavit. Je to krásný pocit, když vidíte z výšky "svůj" ostrov, hádáte, kde budete bydlet, obdivujete modrou lagunu a přemýšlíte, kde bude nejlepší koupání...  V hotelu Cocoon Maldives nás uvítali  přátelským úsměvem. Na recepci jsme si připili sektem a symbolicky tak zahájili naše opožděné líbánky.  Konečně se to podařilo! 

 Co uděláte jako první, když přijedete do hotelu? U nás doma se nemůžeme shodnout. Já okamžitě oblékám plavky a běžím k moři, manžel otevírá minibar a sahá po studeném pivečku. Sotva jsme se poprvé vykoupali, přišla prudká dešťová přeháňka. Bylo to poprvé a naposledy, co nám během této dovolené pršelo.

 

 Plážová nebo nadvodní vila? 

 

Pokud se nemůžete rozhodnou, zda zvolit bydlení na vodě nebo na pláži, zkuste si obojí! První čtyři noci jsme bydeli v Beach ville. Ta je na Cocoonu ve formě dvojdomku a nachází se na východní pláži. Terasy jsou odděleny poměrně hustou zelení a každý pokoj má svůj vlastní průchod na pláž, takže nedostatkem soukromí jsme netrpěli. Moc se mi líbila také venkovní koupelna s dešťovou sprchou. Koupání u vilky bylo fantastické. Měli jsme číslo 124. Písek byl jemný,  bylo v něm minimum korálu. Při přílivu jsem měla vodu na ramena, při odlivu lehce pod pás. Každé ráno před snídaní jsem si dělala malou obchůzku ostrova a fotila si liduprázdné pláže a probouzející se přírodu. Po 4 nocích jsme se stěhovali do Lagoon Suite nad vodní hladinou. Oproti plážové vile zde bylo o kousek větší soukromí. Voda byla hlubší, při maximálním přílivu bylo u vily zhruba 2,5 metru vody, při odlivu byla voda zase po pás. 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.