Byl sice již duben, ale v České republice ještě nic nenasvědčovalo tomu, že jaro je už tady, a tak jsme s kolegyní Pavlínou vyrazily 10. dubna na Maledivy načerpat energii a navštívit oba resorty z kolekce OZEN by Atmosphere.

Naše cesta začala na pražském letišti Václava Havla, odkud jsme odlétaly s leteckou společností Qatar Airways na Maledivy s krátkým, asi dvouhodinovým přestupem, v Doha. Na letiště jsme dorazily s dostatečným předstihem a všemi potřebnými dokumenty včetně povinného potvrzení o negativním PCR testu. Check-in proběhl hladce a my se mohly odebrat do letištního salónku. Za nedlouho jsme již nastupovaly do letadla, let byl příjemný a velice rychle uběhl, na letišti v Doha jsme se jen krátce porozhlédly po obchůdcích a zašly na kávu a už začínal boarding na druhý úsek cesty z Doha na Maledivy, který trval necelé čtyři hodiny.

Ráno jsme přistály na maledivském letišti, kde jsme prošly rychlou pasovou kontrolou a v příletové hale nás již očekával zástupce resortu OZEN LIFE MAADHOO, který nám pomohl se zavazadly a doprovodil nás do letištního salónku resortu. Po krátkém občerstvení nás zástupce doprovodil na loď, která nás již očekávala a odvezla nás příjemnou rychlou jízdou do resortu, který je vzdálený asi 45 minut jízdy od Malé.

Při příjezdu jsme byly mile přivítány zástupci resortu, o vše bylo postaráno a naše dovolená mohla začít. Check-in proběhl pohodově přímo v naší nadvodní Wind Vile s výhledem na východ slunce. V den příjezdu jsme nejdříve odpočívaly na terase naší vily a na oběd jsme šly do hlavní restaurace resortu THE PALMS a v tento den večer jsme zde i povečeřely. Na obědy je restaurace bufetová s uvolněnou atmosférou, večeře jsou formou výběru z menu. Pokrmy jsou skutečně chutné, a také estetickou stránku jsme oceňovaly, pokrmy jsou krásně servírované.

Na resortu jsme strávily 4 noci, během kterých jsme navštívily také místní skvělé spa pro ještě intenzivnější pocit relaxace těla i ducha. Postupně jsme také večeřely v obou a la carte restauracích, jak v indické restauraci Tradition IndoCeylon, tak také ve Tradition Peking – čínské restauraci. Předposlední den pobytu v resortu OZEN LIFE MAADHOO jsme obědvali v podmořské restauraci M6m, ve které jsme ochutnali mořské menu připravené prvotními kuchaři a při jeho konzumaci jsme se mohly sledovat místní bohatý podmořský život s hejny ryb a množstvím korálů. Pobyt v resortu OZEN LIFE MAADHOO pro nás byl zcela bez starostí, koncept all inclusive „The Atmosphere Indulgence“, který tento resort nabízí, je velmi bohatý a přehledný a během našeho pobytu nebylo nic, co by nám chybělo.

Ve čtvrtek 15. dubna jsme dopoledne ještě strávili relaxací v naší vile a v poledne jsme se luxusní rychlolodí přesunuly na sesterský resort kolekce OZEN. K přesunu nebylo třeba mít ani testy PCR, jelikož se jedná o sesterské resorty a ani jeden z resortů neměl v době našeho pobytu žádný případ výskytu nemoci Covid-19. Cesta trvala pouze 15 minut a my jsme se ocitly v další oáze klidu a relaxace, na sofistikovaném ostrově OZEN RESERVE BOLIFUSHI.

Na obou resortech byli očkováni již prakticky všichni zaměstnanci a pobyt se odehrával ve velmi uvolněném duchu.

Ihned po příjezdu nás přivítali zaměstnanci resortu, dostaly jsme kokosový ořech na osvěžení a mohly si užít i relaxační masáž nohou. Přivítala nás také osobní butlerka Mami, která se o nás následující 2 dny starala a odvezla nás rovnou do vily č. 114. Tato vilka je v kategorii Earth Pool Villa Sunrise. Její umístění je dle našeho názoru nejlepší na ostrově. Vstup do vody byl pozvolný, nefoukalo zde a pláž byla fantastická. Naprosto ideální kombinace modré tyrkysové vody a bělostné pláže. Vilka je velmi prostorná s velkou vnitřní i venkovní koupelnou a s velkým bazénem to tvaru L. K dispozici je denně doplňovaný minibar včetně vín a šampaňského. Není zde vůbec nic, co by Vám k dokonalému pobytu chybělo. Po vyzkoušení bazénu a moře jsme se šly projít po ostrově, abychom se podívali na umístění jiných kategorií vil. Podle našeho názoru jsou ty nejlepší vily ať už sunrise nebo sunset umístěny mezi čísly 110-115 a 209-216. Oběd jsmě měli v restauraci Vista Mar, která je otevřená po celý den. Večeři jsme měly v restauraci Sangu beach, která se specializuje na arabskou kuchyni.  Večeře byla skvostná.

Druhý den ráno nás čekala nejdříve balijská masáž v nadvodním spa s průhledem v podlaze, tak jsme si mohly vychutnat i pohled na proplouvající ryby. Poté jsme si daly oběd a mezitím nás přestěhovaly do největší vily - Private Ocean RESERVE with Slide, číslo 804. Vila je nad mořem, má 400 m2, 2 ložnice, 3 koupelny a 23 m dlouhou skluzavku, kterou jsme i osobně vyzkoušely. Ve dvou jsme se občas ve vile i hledaly. Na terase jsou lehátka, gazebo s jídelním stolem, obrovské pohovka a závěsná hamaka nad mořem. Pro dokonalý relax nechybí nic. Ještě nás ten den čekala prohlídka ostrova a dalších kategorií vil. Resort byl hodně obsazený, což ale nebylo nikde poznat. Nicméně jsme ještě viděli nadvodní Ocean Pool Suite (velmi komfortní a útulné) a největší Royla Reserve, kde najdete 3 samostatné vily, privátní pláž, vlastní restauraci, fitko, vířivku a spoustu dalších vymožeností.  Odpoledne již bylo vyhrazeno pro odpočinek a koupání. Večeře proběhla slavnostně ve Vista Mar. Na zvávěr jsme se ještě podívali do nádherného dětského klubu, kde jsou 2 brouzdaliště, autíčka, několik křišť atd. Pro děti ráj! Byl totiž pátek a to jsou všechny ostatní restaurace zavřené a všichni hosté se sejdou v hlavní restauraci, kde probíhá i doprovodný program (DJka, břišní tanečnice, tanec s ohněm atd.) 

Resort je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro dvojice. Každý si zde najde to své a nebude zklamaný. 

V sobotu jsme již odlétaly domů. Na letišti na nás čekalo ještě překvapení a tím byl upgrade na poslední úsek Dohá-Praha do business class. Ještě před tím jsme ale musely 8h počkat v Dohá na další let. Předem jsme měly rezervované 2 suity v hotelu Sleep´n fly. Na 8h spánku nás jedna kapsle vyšla asi na 2500,-/osoba. Mají zde buď single kapsle nebo i větší pro 2 nebo i pro rodinu. Na letišti jsou trochu skryté, ale vstup najdete mezi obchody Lori Piana a Fendi. Do galerie níže dáváme i fotky.

Celkově hodnotíme naši cestu jako velmi úspěšnou a odpočinkovou.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.