Po dvou letech se mi opět naskytla možnost vyrazit na Maledivy. Tentokrát jsem objevovala resort Sun Syiam Olhuveli, který se nachází přibližně 40 min. rychlolodí od hlavního ostrova Male. Zvolila jsem leteckou společnost Austrian Airlines z Vídně, která provozuje přímé lety a už za 8 hodin Vás dokáže přemístit do ráje

Během připlouvání k resortu Vás okamžitě okouzlí nádherná tyrkysová laguna, která je takovým typickým znakem Malediv. Takovou barvu moře s bělostným jemným pískem opravdu nenajdete všude.

Resort se skládá ze 3 propojených ostrůvků, které je možné všechny objevovat.

Loď Vás dopraví na hlavní ostrov Olhuveli Island a poté záleží, ve které kategorii pokoje jste ubytovaní.

My se v první polovině pobytu ubytovali v kategorii Grand Beach Suite with pool – plážová suita s privátním bazénem. Vilky prošly nedávno lehkou rekonstrukcí, proto pokoj působil velmi svěže a čistě. Velikost této suity umožňuje ubytovat až 2 dospělé se 3 dětmi. Prostorná koupelna s ještě větší spací částí s předsíní toho byla důkazem. Velkým benefitem vilky byl také soukromý bazén a klidná laguna, která působila, jako by byla privátní také

Pro rodinu, která má ráda soukromí a klid nebo pro páry je lokalita této vilky k nezaplacení.

Hlavní ostrov je v porovnání s jinými ostrovy na Maledivách opravdu velký. Najdete zde bary, restaurace, vodní centrum, Spa a spoustu dalších aktivit, takže se na ostrově nudit opravdu nebudete. Velkým pozitivem je house reef, který najdete hned za molem, kam přijíždí lodě.

Vyplatí se si přivstat a prozkoumat podmořský svět hned ráno, kdy jsme pod vodou viděli spoustu barevných ryb a dokonce i manty.

Na vedlejším ostrově Dream Island  se ubytují ti, co bydlí v nadvodní vile nebo plážové vile s bazénem. Můžete se sem projít krásnou procházkou nebo naskočit na místní shuttle bus, který jezdí mezi ostrovy v pravidelných intervalech.

Dream Island nabízí veškerá zázemí jako hlavní ostrov Olhuveli – krásné Spa, bare foot bufetovou restauraci, několik a la carte restaurací. 

V druhé polovině pobytu jsme se na Dream Island přestěhovali a vyzkoušeli ubytování v nadvodní vile. Vilku jsme měli bez bazénu, ale pro nás to nebylo nic, co by vadilo. Jeden velký slaný „bazén“ vidíte totiž hned při vstupu na terasu

Pobyt se nám líbil v obou kategoriích ubytování, snad jen lokalitou nám nadvodní vilka vyhovovala o malinko více. Z mola jsme to měli jen pár metrů do naší bufetové restaurace a jen pár minut procházkou na třetí ostrov – Olhuveli Romace, kde jsme trávili každý den pár hodin. Tento ostrůvek je nejnovější ze všech 3 ostrovů, otvíral se teprve v listopadu 2022, takže zázemí je tu opravdu krásné a především nové. Jedinou nevýhodou tohoto ostrova je, že Vám zde neplatí balíček all inclusive pokud jste uybtovaní na jednom ze dvou sousedních ostrovů a jakoukoli útratu zde musíte hradit extra.

Ostrůvek je řízen Olhuveli týmem ve spolupráci s TUI BLUE a mohou sem pouze dospělí bez dětí. Pro romantický klidný pobyt ideální

Maledivy mne opět nezklamali a už teď se těším na další objevování.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.