Letos jsme se rozhodli na Maledivách prozkoumat trochu vzdálenější kout – resort Pullman Maldives Maamutaa v atolu Gaafu Alifu. Po pohodlném letu s leteckou společností Emirates se nás hned na letišti ujal zástupce hotelu a odvedl nás na vnitrostání letiště, kde jsme odbavili zavazadla na další let a pokračovali na asi 45 minut do salónku Moonima na kávu a malé občerstvení. Ještě než jsme stihli dopít, zástupce nás opět vyzvedl a doprovodil na letištní kontrolu. Následoval 50minutový let a dalších 15 minut rychločlunem.

Maledivy nás přivítaly dokonalým počasím, které vydrželo celou dobu. Po tak dlouhé cestě nám to teplo ale přišlo úmorné a byli jsme rádi, že nás z příjezdového mola odvezli rovnou golfovým vozíkem do stínu recepce. Tam jsme hned obdrželi vouchery na exkurze a masáže či jet ski, které jsou poskytovány v rámci all inklusive bez příplatků, a jelikož náš pobyt byl na 12 nocí, od každého voucheru jsme dostali hned dva výtisky. Následovala krátká jízda po hlavních místech ostrova pro orientaci a pak již ubytování ve vile.

Ubytováni jsme byli v Beach vile s bazénem o 240 m2. Tato vila nás ohromila krásnou soukromou zahradou, prostornou terasou se zastřešenou částí i slunnou částí a velikostí soukromého bazénu. Zařízení vily bylo ve velmi kvalitním provedení, nechyběla ani venkovní a vnitřní koupelna, která by stačila určitě i pro více než jednu rodinu, tedy s vanou, venkovní a vnitřní sprchou a dvěma umyvadly.

Na většinu jídel jsme chodili do hlavní restaurace se švédskými stoly, Mélange, která nabízí rozmanité a autentické chutě z celého světa. Přestože pestrý výběr čerstvých ryb a sushi nechyběl žádný večer, největší popularitě se zde těšily tzv. Sea Food nights, kdy restaurace servíruje bez omezení také humry, ústřice a čerstvé krevety na několik způsobů.

Na večeři jsme si mohli vybrat také z dalších restaurací – vegetariánské a veganské restaurace Pat Chameleon nebo Souq Oven s blízkovýchodní kuchyní. Obě místa mají své kouzlo – Souq Oven se nachází nad vodou obklopena nekonečnou lagunou s dohledem na vlny na kraje atolu, jejichž hřmění je slyšet v dálce, zatímco v Pat Chameleon se jídlo podává v tropické zahradě plné bylinek, stromů a zeleninových záhonků.

Nejúchvatnější pohled ale nabízí Sol Rising, kde se už v 6 hodin ráno cvičí joga a podávají fit zdravé snídaně, později dopoledne se mění na pohodové místo odpočinku s fantastickým výhledem přes bazén s nekonečným okrajem na nekonečný tyrkys laguny a hladinu oceánu. K obědu se zde podávají italské pokrmy a nechybí ani bohatě zásobená vinárna, kde je 90% vín zahrnuto v all inclusive.

Populárním místem pro pozorování západu slunce, které jsou zde opravdu úchvatné, je pak Saffron Affair, bar na kůlech s možností sedět v sítích nad vodou, místo, které ožívá kolem 17. hodiny, kam jsme však kvůli tomu, že jsme cestovali s malou dcerkou, často nezavítali.

Koktejl pro každou příležitost nebo jiné a la carte pokrmy jsme si však vždy mohli objednat i v baru HUB, přímo u hlavních dvou velkých, prostorných a vždy poklidných bazénů. Každý večer u tohoto baru také vystupovala kapela s živou hudbou, zatímco na druhé straně se na podiu na plátno 2 x týdně promítal film, jednou pro děti, jindy pro dospělé.

Nudit jsme se moc nestihli – masáže a výlety, které jsou v all inclusive zahrnuté, nás moc nenechali otálet. Také jsme vyrazili na další dva šnorchlovací výlety nebo využili možnost zapůjčení kajaku či paddle boardu.

Laguna u ostrova je velmi široká, ale také relativně mělká a je zde citelný odliv. Na začátku jsme z toho byli trochu rozpačití, protože na to jsme nebyli z jiných míst zvyklí, ale tento přírodní jev dával ostrovu nový, dobrodružný rozměr – s odlivem se v laguně odkrývala spousta malých písečných ostrovů, na které se dalo přejít nebo přebrodit, a to až několik set metrů daleko od břehu, kde se člověk ocitl opravdu sám, na kousku bílého písku, uprostřed ničeho, obklopen průzračnou vodou. Ani tento pěší výlet lagunou po ostrůvkách v okolí jsme si nenechali několik dní za sebou ujít. Je však nutno hlídat si časy přílivu, zástupci resortu pravidelně někoho z těchto ostrůvků po přílivu zachraňují pomocí jetski.

Za zmínku také stojí korálový útes u ostrova, který je sice relativně daleko na doplavání, cca 10 - 15 minut plavání, ale člověk se vzhledem k mělké vodě nemusí ani dále od břehu ničeho obávat a na samém kraji korálového útesu je snad 100% jistota, že narazíte na želvu. Po desáté želvě za prvních 30 minut šnorchlování jsme je už i přestali počítat.

Co se týče jednotlivých vilek, za zmínku určitě stojí unikátní Aqua villa, která má jednu ložnici pod vodou a druhou nad vodou, takže umožňuje pozorovat jak podmořský svět přímo z postele, tak hladinu oceánu. Velmi prostorné a pohodlné pro rodiny jsou pak dvouložnicové plážové vily, opět s velkou soukromou zahradou, krytou i nekrytou terasou, možností venkovního stolování a velkým soukromým bazénem. Nejoblíbenější jsou však nadvodní vily, mají prostorné terasy a dokonalé soukromí a zejména pak krásný výhled. Voda u nich je sice mělčí, ale o to tyrkysovější, a na dohled není jediný rušivý bod, jen nekonečný horizont.

Velké díky také patří místnímu Kids Clubu, kde mají každý den nabitý program a kde se naše dcerka během našich výletů a masáží bavila.

Asi si umíte představit, že s těmito možnosti pobyt utekl jako voda. Z ostrova jsme vyrazili už kolem 12:30 na vnitrostátní letiště, kde je třeba být s předstihem před odletem místní linky. V Male jsme pak měli dost času na kávu a setkání s naším milým delegátem Ondrou Koníčkem. Opět se nám osvědčilo odletět již v 18:20 a prodloužit si čekání v Dubaji z 6 na 12 hodin, na které jsme si zařídili tranzitní hotel Dubai International hotel, přímo v terminálu letiště, do kterého nás odvedl zástupce, který na nás čekal u výstupu z letadla. Dokonale vyspaní, vysprchovaní a čerství jsme pak pokračovali ráno do Prahy, kde na nás na parkovišti PC Comfort čekalo naše promrzelé auto. Už se zase těšíme na další dovolenou na Maledivách!

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.