Koncem listopadu se mi dostalo úžasné příležitosti navštívit dva maledivské ostrůvky. Odlet byl naplánován z Milána, což ale nebyl problém - ČSA vypravují z Prahy tři letadla denně. Odtamtud jsem letěla již se společností Qatar Airways, s přestupem v Doha. Ten byl trošku hektický – musela jsem ho zvládnout asi za 50 minut. Velkým překvapením ale bylo, že přestoupit do Malé stihl můj kufr!

Na letišti v Male mě přivítal zástupce hotelu Finolhu, který jsem měla navštívit jako první. Seznámila jsem se zbytkem skupinky pozvané na Fam trip a přesunuli jsme se do lounge. Ta je společná pro hotely Finolhu a Amilla Fushi. Každopádně se to ukázalo jako velká výhoda – kvůli špatnému počasí jsme čekali na hydroplán asi dvě hodinky.

maledivy-2016-karolina-001.jpg maledivy-2016-karolina-003.jpg

Hydroplán sám o sobě byl pro mě obrovským zážitkem. Celých 30 minut jsem pozorovala menší či větší ostrůvky rozeseté po oceánu, hotely a místní vesničky. Na Finolhu nás přivítal personál a rovnou jsme se přesunuli na vydatný oběd. Pokud hledáte skvělé jídlo, zde budete spokojeni!

Odpoledne jsme se ubytovali ve vilkách. Já jsem zajásala – poprvé na Maledivách a hned nadvodní vila. Po několika nocích strávených zde, bych neměnila. Nabízí opravdové soukromí. První den jsme zakončili večeří v restauraci K zaměřenou na asijské speciality.

maledivy-2016-karolina-019.jpg  maledivy-2016-karolina-005.jpg

Následující den nám vyšlo skvělé počasí a měli jsme tak ideální příležitost nachytat bronz na pláži. Na oběd jsme se přesunuli do restaurace na druhém ostrůvku, přístupném pěšky po písečné duně, která nikdy nemizí pod vodou. Podávají zde skvělé mořské plody. Během jídla nás zachvátil déšť, nejlepším východiskem tedy bylo naskákat do moře a dokončit sklenky šampaňského tam :-)

 maledivy-2016-karolina-007.jpg  maledivy-2016-karolina-008.jpg

Následující den jsme se člunem přesunuli do hotelu Amilla Fushi. Jeho koncept je ještě o něco luxusnější, všechny vily mají vlastní bazén a dostatek prostoru i soukromí. Já jsem opět dostala water vilu, tentokrát s přístupem přímo ke korálu. Kouzelné! Na terase si nandáte šnorchl a můžete kdykoliv pozorovat mořský život okolo.

 maledivy-2016-karolina-018.jpg  maledivy-2016-karolina-009.jpg

Součástí služeb je osobní komorník, sluha, nebo jak se oni nazývají – katheeb. Příjemné plus celého pobytu – zajistí pro své hosty vše od rezervace stolu v restauraci, až po krátké svezení buggynkou kamkoliv po ostrově. Nutno podotknout, že Amilla je o něco větší než Finolhu. Kromě autíček tak mají klienti k dispozici i vlastní kola.

 maledivy-2016-karolina-015.jpg  maledivy-2016-karolina-002.jpg

Po dvou skvělých dnech v tomto hotelu jsme se museli rozloučit. Čekal nás opět transfer hydroplánem a letadlem zpět domů. Na svou první návštěvu Malediv budu dlouho vzpomínat, přesto že jsem zde strávila jen několik dní. Ostrůvky jsou opravdu kouzelné, především při pohledu z hydroplánu.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.