V listopadu 2023 jsme se rozhodli strávit týden na Maledivách s manželem a dětmi. Využili jsme delšího volna, které se v tomto období naskytlo. Jako cíl naší cesty jsme vybrali nově otevřený resort JOY Maldives 5*. Velkou výhodou tohoto resortu byl transfer rychlolodí, který hezky navazoval jak na přílet, tak i odlet našich mezinárodních letů s Qatar Airways. 

Po příletu do Malé jsme poměrně rychle prošli pasovou kontrolou, vyzvedli jsme si naše odbavená zavazadla. Před příletovou halou nás již čekali zástupci resortu JOY, aby nás doprovodili k lodi, která nás zaveze na ostrov. Loď už na nás čekala a jelikož je přístav hned u letiště, za 5 minut jsme již nastupovali na palubu. Za necelých 40 minut jsme již parkovali u arrival jetty resortu a za zvuků bubnů a zpěvu, kterým nás přivítali zaměstnanci resortu, jsme vystoupili z lodi a naše dovolená mohla začít. 

Check-in byl rychlý, naše vila byla připravená, a tak jsme se mohli hned nastěhovat. Pro větší komfort jsme si vybrali vilu na západní straně ostrova s bazénem, Beach Suite with Pool. Vila je poměrně prostorná a privátní zahrada a bazén jsou příjemné zpestření, i když oceán je nedaleko. Pláž na této straně ostrova je dlouhá, jen je místy hodně tvrdý podklad, ale to věřím, že resort časem vyřeší. Ostrov byl uměle vytvořen, proto se v některých částech může stát, že podklad vystoupí na povrch. Naše vila byla hezky skrytá v zeleni před zraky ostatních hostů, ale bylo možné se i opalovat na terase. 

V resortu jsou 2 restaurace a 2 bary. Během našeho pobytu jsme nejvíce využívali hlavní restauraci s tematickým bufetem, ale s dětmi jsme zašli i na opravdu skvělou italskou pizzu do pizzerie Il Basilico. K večeru je možné pozorovat hezký západ slunce při koktejlu v baru Rainbow. 

Na své si zde přijdou ti, kteří mají rádi aktivnější dovolenou a nevadí jim živější atmosféra. V centru vodních sportů jsme vyzkoušeli paddle boardy, kajak i vodní skútry; nemotorizované sporty jsou zdarma. Po celou dobu pobytu jsme měli zapůjčené také ploutve pro šnorchlování kolem ostrova – nejlepší část na šnorchlování je u nadvodních vil, kde bylo k vidění velké množství různých druhů ryb. Každý den je možné si zahrát volejbal, nebo tenis. 

Týden utekl jako voda a my jsme se vydali na cestu domů. Z resortu jsme měli vcelku dobrý dojem, líbilo se nám ubytování a do budoucna, až bude ostrov více zarostlý zelení, to bude fajn cíl pro aktivní cestovatele nebo rodiny, kterým nevadí živější atmosféra a italské pojetí.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.