Společně s mojí slovenskou kolegyní Veronikou se nám v zimním období naskytla možnost vycestovat za sluníčkem a to přímo na kouzelné Maledivy. Tentokrát jsme využily letecké společnosti Qatar s letem přes Dohu. V brzkých ranních hodinách jsme se ocitly na letišti v Malé, kde jsme byly přivítány zástupcem hotelu Constance Halaveli. Čekání na hydroplán nám bylo zpříjemněno pobytem v salónku, kde nás také čekalo příjemné osvěžení.

Constance Halaveli 5*

Tento hotel se pro nás stal útočiště po celou dobu našeho pobytu. Přivítání bylo velice vřelé. Jelikož jsme dorazily do resortu o něco dříve, než byl check in time, tak jsme měly tu možnost odpočívat v salonku. Po té jsme byly ubytovány v luxusních nadvodních vilách s privátním bazénem a přímým vstupem do moře. Prohlídka celého hotelu následovala druhý den. Během našeho pobytu jsme navštívily jak hlavní restauraci Jahaz, tak i á la carte restauraci Jing. Za zmínku stojí i přichystané grilování na pláži za poslechu místního zpěváka a zároveň i výherce Superstar. Byl pro nás přichystán výlet na korálový útes se šnorchlováním a také noční rybolov.

Constance Moofushi 5*

Další den nás čekala návštěva sesterského, o něco většího, hotelu Moofushi, cesta trvala přibližně 30min rychlým motorovým člunem. Tento hotel je o něco živější a také nabízí bohatý balíček all inclusive. Během našeho obědu s manažerem hotelu jsme byly svědkem nevídané podívané a to krmení žraloků. Prohlídku jsme zakončily šnorchlováním u hotelu, kde jsme se kochaly nádherným podmořským světem.

W Retreat 6*

W Retreat vychází z amerického konceptu řetězců Starwood hotels. Řídí se heslem: „Cokoliv (v souladu se zákony) a kdykoliv.“ Opravdu vychází vstříc klientům. Dokonce vyhověli i přání jednoho hosta a zorganizovali mu dopravu piána do jeho vily. Hotel určitě zaujme nočním klubem a také možností svatby pod vodou. Pro romantické chvilky o samotě je zde možnost strávit pobyt na opuštěném ostrově, který je vzdálený pár minut lodí od hlavního resortu. Určitě nezapomenutelný zážitek pro zamilované.

Centara Ras Fushi Resort Spa 4*

Poslední den našeho pobytu jsme navštívily hotel Centara Ras Fushi Resort Spa, který je o něco živější. Hosté mají na výběr ze čtyř restaurací a tří barů. Tento hotel je vzdálen přibližně 30 min motorovým člunem od letiště Male.

Sheraton Full Moon 5*

Naší poslední zastávkou byl hotel Sheraton, který nás ohromil svojí rozsáhlostí. Poslední oběd jsme si vychutnávali ve stylu mořských specialit a pomalu jsme se chystaly na odlet zpět domů.

Také se za námi přijel na letiště rozloučit náš český průvodce Ondra. Bylo těžké opustit tak nádhernou destinaci jako jsou Maledivy. Velice mi bude chybět jejich pohostinnost, vstřícnost a samozřejmě překrásné pláže a podmořský svět.

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda Vám připravím dovolenou na klíč. Prosím kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 006 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Klára Borutová

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.