Inspekční cesta Kláry Borutové na Maurícius, březen 2015

Inspekční cesta Kláry Borutové na Maurícius, březen 2015

Třetí návštěva Maurícia byla opět jedinečná. Tento ostrov má opravdu pokaždé co nabídnout. Tentokrát jsme se vypravili na ostrov s kolegyní Ivetou Mlejnskou a společně s doprovodem v podání našich partnerů. Let z Prahy do Dubaje s leteckou společností Emirates se neobešel bez menších turbulencí, ale navzdory všeho letecká společnost opět nezklamala a nabídla špičkové služby. Na Mauríciu nás již přivítalo slunečné počasí a také hřejivý úsměv místní lidí.

Pro začátek našeho pobytu jsme zvolili hotel Tamassa****, který nabízí all inclusive balíček. Klidnější hotel na jižním pobřeží nás okouzlil uvolněnou atmosférou a širokou nabídkou sportovních aktivit. Neodolali jsme vyzkoušet nabízené aktivity – kayak, šnorchlování, pádlování ve stoje a projížďku na kole. Jediným nedostatkem našeho pobytu na jižním pobřeží bylo počasí, které bylo více větrné a tím i mírně narušoval spánek.

V sobotu nás čekala prohlídka městského hotelu Pearl Beach****  a následovně celodenní výlet do ptačího parku Casela. Nevšední zážitek v podobě interakce se lvy a také projížďky na čtyřkolkách předčilo naše očekávání. Poprvé jsem se mohla přiblížit do těsné blízkosti k jedné z nejnebezpeč­nějších kočkovitých šelem na světě. Všem vřele doporučuji tento adrenalinový zážitek.

Nedělní ráno jsme měli tu možnost spatřit delfíny na jižním pobřeží u hory Le Morne. Cesta rychlo lodí byla zdlouhavá, ale po dosažení cíle jsme si vychutnávali pohled na dovádějící delfíny. Na zpáteční cestě k pobřeží jsme shlédli podivuhodný úkaz přírody ,,Crystal Rock,,, který je zasazen do oceánu cca 200 metrů od břehu. Oběd v podobě místních grilovaných specialit jsme si vychutnávali na ostrůvku Île aux Benitiers. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do hotelu Trou aux Biches***** na západním pobřeží.

Odpočinek a zábava vystřídala pondělní návštěva hotelů na východním pobřeží. Přátelské uvítání nás čekalo v hotelu Constance Belle Mare Plage*****, který nás překvapil krásnou bělostnou pláží a golfovým hřištěm se stylovou restauraci ,,Deer Hunter – Lovec jelenů,, odkud se můžete kochat pohledem na tuto divokou zvěř. Další naší zastávkou byl sousední resort Lux Belle Mare*****, který se pyšní vlastní čerstvě mletou kávou, čajovnou, pivem a mnoho dalšími. Prohlídku východního pobřeží jsme zakončili krátkou návštěvou nejžádanějšího 3* hotelu Friday Attitude*** a následně hotelu Maritim Crystal Beach**** 

Během prohlídky západního pobřeží jsme navštívili hotel Le Plantation****, který je momentálně uzavřen a podléhá celkové rekonstrukci. Koncept tohoto hotelu je velice zajímvý. Určitě se máte na co těšit. Den jsme zakončili návštěvou luxusního lázeňského hotelu Maritim*****, který je zasazen do historického území Balaclava a nabízí tak pohled na zdejší ruiny z koloniálních časů

Týdenní pobyt na Mauríciu opět uběhl jako voda a my jsme se museli rozloučit s tímto malebným ostrovem. V hloubi duši doufám, že se nám naskytne další příležitost navštívit tuto perlu Indického oceánu.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.