Třetí návštěva Maurícia byla opět jedinečná. Tento ostrov má opravdu pokaždé co nabídnout. Tentokrát jsme se vypravili na ostrov s kolegyní Ivetou Mlejnskou a společně s doprovodem v podání našich partnerů. Let z Prahy do Dubaje s leteckou společností Emirates se neobešel bez menších turbulencí, ale navzdory všeho letecká společnost opět nezklamala a nabídla špičkové služby. Na Mauríciu nás již přivítalo slunečné počasí a také hřejivý úsměv místní lidí.

Pro začátek našeho pobytu jsme zvolili hotel Tamassa****, který nabízí all inclusive balíček. Klidnější hotel na jižním pobřeží nás okouzlil uvolněnou atmosférou a širokou nabídkou sportovních aktivit. Neodolali jsme vyzkoušet nabízené aktivity – kayak, šnorchlování, pádlování ve stoje a projížďku na kole. Jediným nedostatkem našeho pobytu na jižním pobřeží bylo počasí, které bylo více větrné a tím i mírně narušoval spánek.

V sobotu nás čekala prohlídka městského hotelu Pearl Beach****  a následovně celodenní výlet do ptačího parku Casela. Nevšední zážitek v podobě interakce se lvy a také projížďky na čtyřkolkách předčilo naše očekávání. Poprvé jsem se mohla přiblížit do těsné blízkosti k jedné z nejnebezpeč­nějších kočkovitých šelem na světě. Všem vřele doporučuji tento adrenalinový zážitek.

Nedělní ráno jsme měli tu možnost spatřit delfíny na jižním pobřeží u hory Le Morne. Cesta rychlo lodí byla zdlouhavá, ale po dosažení cíle jsme si vychutnávali pohled na dovádějící delfíny. Na zpáteční cestě k pobřeží jsme shlédli podivuhodný úkaz přírody ,,Crystal Rock,,, který je zasazen do oceánu cca 200 metrů od břehu. Oběd v podobě místních grilovaných specialit jsme si vychutnávali na ostrůvku Île aux Benitiers. V odpoledních hodinách jsme se přesunuli do hotelu Trou aux Biches***** na západním pobřeží.

Odpočinek a zábava vystřídala pondělní návštěva hotelů na východním pobřeží. Přátelské uvítání nás čekalo v hotelu Constance Belle Mare Plage*****, který nás překvapil krásnou bělostnou pláží a golfovým hřištěm se stylovou restauraci ,,Deer Hunter – Lovec jelenů,, odkud se můžete kochat pohledem na tuto divokou zvěř. Další naší zastávkou byl sousední resort Lux Belle Mare*****, který se pyšní vlastní čerstvě mletou kávou, čajovnou, pivem a mnoho dalšími. Prohlídku východního pobřeží jsme zakončili krátkou návštěvou nejžádanějšího 3* hotelu Friday Attitude*** a následně hotelu Maritim Crystal Beach**** 

Během prohlídky západního pobřeží jsme navštívili hotel Le Plantation****, který je momentálně uzavřen a podléhá celkové rekonstrukci. Koncept tohoto hotelu je velice zajímvý. Určitě se máte na co těšit. Den jsme zakončili návštěvou luxusního lázeňského hotelu Maritim*****, který je zasazen do historického území Balaclava a nabízí tak pohled na zdejší ruiny z koloniálních časů

Týdenní pobyt na Mauríciu opět uběhl jako voda a my jsme se museli rozloučit s tímto malebným ostrovem. V hloubi duši doufám, že se nám naskytne další příležitost navštívit tuto perlu Indického oceánu.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.