V březnu, skoro přesně po dvou letech pro mě a po roce pro Hanku, se nám naskytla příležitost odletět na Maurícius, kterou jsme si nemohly nechat ujít. Vidina tyrkysového moře, bělostných pláží, zelené přírody a hlavně sluníčka uprostřed naší šedivé zimy rozhodla a hned následující den už jsme seděly v letadle směřujícím do Dubaje. Společnost Emirates nám naservírovala výborný oběd doprovázený Savignonem a v Dubaji jsme přestoupily do největšího letadla světa Airbusu A380, se kterým jsme bezpečně doletěly do našeho dobře známého, slunečného a vyhřátého tropického ráje. 

Po příletu nás na letišti přivítali partneři  z firmy Emotions a doprovodili nás k řidiči, který nás přivezl do našeho prvního hotelu na východ do oblasti Belle Mare, která je vyhlášena dlouhými bílými plážemi.

 

Lux Belle Mare***** 

 

První týden jsme byly ubytované v hotelu Lux Belle Mare, který jsme si hned po příjezdu zamilovaly.

Hotel s doškovými střechami je rozmístěn do rozlehlé zelené zahrady a společně s palmami, bělostným pískem a tyrkysovým mořem, měnící barvy podle slunečního svitu, ve Vás vyvolá pocit štěstí a klidu. 

Lux*Suity prošly rekonstrukcí , jsou v moderním bílém provedení  doplněny světlým dřevem, voňavou kosmetikou a Ipady, kde si jednoduše domluvíte masáž nebo zarezervujete stůl v jedné z luxusních restaurací, třeba z terasy při šálku kávy Cafe*Lux, kterou si zde praží sami a je neuvěřitelně lahodná.

Během týdne jsme vyzkoušely všechny restaurace, které zde jsou pro klienty k dispozici. Servis je na nejvyšší úrovni ať už jdete ráno na snídani nebo večer do luxusní restaurace.  Doslova jsme se tu nasytily lahodnými mořskými plody, čerstvým ovocem, zeleninou a každé ráno jsme si po hodinovém běhu na pláži vychutnávaly bohaté snídaně s čerstvou kokosovou vodou a místní kávou. 

Hotel provozuje zdarma nespočet nemotorových i motorových vodních aktivit jako výlety za šnorchlováním, lodičku s proskleným dnem, vodní lyže, šlapadla a mnoho dalších. 

Během dne máte možnost si, kromě výtečné kávy, vychutnat čaje v Tee house nebo můžete vyzkoušet zavolat z červené telefonní budky kamkoliv do světa úplně zdarma. My jsme to vyzkoušely!

A pokud jste milovníkem kosmetiky, nezapomeňte se stavit ve Spa a přivonět si k přírodním Lux*Me produktům. My jsme přenádherným vůním a kvalitním olejíčkům tedy neodolaly.

 

Grand Bassin, Chamarel

Po týdnu se nám nechtělo pryč, ale bylo na čase vyrazit za dalším dobrodružstvím, tentokrát na jih ostrova. Náš oblíbený řidič nás provedl podél posvátného hinduistického jezera Grand Bassin a do oblasti Chamarel . Uprostřed tropických hor jsme zde spatřily vulkanickou vyvřelinu, unikátní sedmibarevný kus země, který stojí za návštěvu už proto, že není možné nic podobného vidět jinde na světě. Kouzlo krajiny dotváří 100 m vysoké vodopády Chamarel. Pokud se někdy budete chystat tyto krásy navštívit, nezapomeňte si objednat kávu pěstovanou na kopcích Chamarel a navšívit Rhumerii s ochutnávkou lokálních rumů z cukrové třtiny.

Heritage Le Telfair Golf & Spa Resort *****

 

V oblasti Domaine de Bel Ombre, na jihu ostrova, jsme se ubytovaly v ráji pro golfisty, v exklusivním resortu  Le Telfair. Stylová a elegantní koloniální architektura na vás dýchne již při příjezdu. K resortu patří jedinečné mistrovské golfové hřiště, které bylo oceněno jako nejlepší v Indickém oceánu.

 

Nezapomenutelným zážitkem pro nás byl výlet do přilehlé přírodní rezervace Frederica. Tato dechberoucí zelená pohádková krajina s mauricijskou flórou a faunou se rozprostírá na 1 300 hektarech. Projely jsme rezervaci s místním průvodcem, který nám dopodrobna pověděl historii nejen tohoto místa, ale i celého ostrova, ukázal jak se pěstovala a sklízela cukrová třtina a zavezl nás na vyhlídku, kde byl celý jih ostrova doslova jako na dlani. V rezervaci žije okolo 3 500 jelenů a člověka tu skoro nepotkáte. 

 

Heritage Awali *****

Awali je sesterský resort  v dokonale africkém stylu se rozprostírá hned vedle resortu Le Telfair. Tento hotel nabízí koncept All Inclusive a je tak ideální místo pro rodiny s dětmi. Nabízí také dětský klub Baby Timomo  a klub pro mládež. 

Restaurace lze kombinovat i s Le Telfair a oba resorty, včetně golfového hriště a Bel Ombre, jsou propojeny klimatizovaným shuttle busem.

 

Dinarobin Hotel Golf & Spa *****+

 

Načerpané přírodními krásami jsme po gurmánském poledním zážitku v Le Telfair již opět vyhlížely našeho oblíbeného řidiče z Emotions. Přivítal nás jak jinak, než s úsměvem, aby nás odvezl do našeho dalšího hotelu situovaného na jihozápadě ostrova. V této oblasti také najdete překrásnou majestátní horu Le Morne, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Dinarobin je golfovým střediskem s hřištěm na světové úrovni. Kultivovaná elegantní architektura je dobře známa milovníkům hotelového řetězce Beachcomber hotels.  

Ubytovaly jsme se v našem prostorném apartmánu s terasou a odpoledne jsme si jen vychutnávaly dechberoucí výhled z bazénu na horu Le Morne, poprvé bylo také možné spatřit romantický západ slunce nad oceánem zde na jihozápadní části ostrova. 

Přepravu v rozlehlém resortu zajišťují golfové vozíky. Za gastronomickým zážitkem tak můžete nejen do  4 restaurací hotelu Dinarobin, ale i do sousedního Paradis hotelu, který také náleží řetězci Beachcomber.

 

 

​Trou aux Biches Resort ans Spa *****+

 

Následující den jsme vyrazily severněji, směrem do vesničky Trou aux Biches, kde najdete další resort z řetězce Beachcomber, který je pojmenovaný právě po této vsesničce a to: Trou aux Biches resort and Spa. Hotel spadá do kategorie 5/6*, proto zde můžete očekávat prvotřídní servis, gastronomické zážitky a také koupání na jedné z nejkrásnějších pláží na Mauríciu.

 

Ubytovaly jsme se v kategorii Tropical Junior Suite, která oproti klasické kategorii navíc disponuje venkovní sprchou, kterou jsme ve vysokých teplotách vřele uvítaly.

​Resort je zasazen v překrásné tropické zahradě plné palem a květin, pokoje situované do tvaru písmene U, kde každý blok má svůj bazén, velmi podobně, jako tomu bylo v Dinarobinu.

 

Exkluzivní gatronomii si můžete vychutnat v jedné z 5ti restaurací. Jedinou hlavní (bufetovou restauraci) můžete navštívit bez předchozí rezervace, ostatní- thaiskou, italskou, indickou a mediterian je dobré rezervovat alespoň 24 hodin předem.

 

​Pro ty, co jsou rádi na dovolené aktivní, jsou v hotelu k dispozici tenisové kurty, Fitness centrum, půjčovna kol a samozřejmě spousta vodních aktivit a sportů. 

S Pavlínou jsme uvítaly především vodní lyže, které jsou pro hosty hotelu v ceně. Další den jsme také vyrazily na výlet za šnorchlováním, který hotel pořádá dvakrát denně. Menší lodička Vás odveze přibližně za 15 minut ke korálům, kde již můžete objevovat pestrý podmořský svět.

 

Během pobytu v Trou aux Biches jsme také vyrazily prozkoumat další, nedaleko vzdálené hotely, ležící poblíž turisty velmi populárního městečka Grand Baie , a to menší hotýlky Le Mauricia**** a Veranda Grand Baie***. 

Oba hotely mají velkou výhodu v lokalitě, jelikož z obou hotelů se dostanete během několika málo minut přímo do centra zábavy města Grand Baie. Navštívit můžete místní restaurace, obchůdky a pro ty, kdo se rádi pobaví i večer, je zde také velký výběr nočních barů a klubů.

 

Shangri-La Le Touessrok Resort & Spa*****

 

Pobytem v resortu Trou aux Biches naše cesta stále ještě nekončí:) Závěrem našeho pobytu na Mauríciu byly 2 noci strávené v nedávno otevřeném hotelu Shangri-la Le Touessrok Resort & Spa na východním pobřeží ostrova.

 

Ráno nás v hotelu Trou aux Biches opět vyzvednul řidič a zamířili jsme směrem východ. Řidiči místní společnosti Emotions jsou také napůl místními průvodci, znají spoustu informací o ostrově, o které se s Vámi velmi rádi podělí. Tentokrát nás po cestě do hotelu vzal k nádhernému kostelíku, který najdete na severní části ostrova v malé vesničce jménem Pereybere. Je to takové klidné místo, kam chodí místní odpočívat, společně podnikají piknik na trávě a kochají se nádhernými výhledy na protější ostrovy.

 

Po zhruba hodině cesty jsme dorazili do našeho cíle- hotelu Shangri-la le Touessrok. Zážitek začíná již samotným příjezdem, kdy před hotelem spatříte obrovský Banyan tree - místní velmi košatý strom s velkými kořeny, který se dožívá stovky let.

Hned dalším zážitkem může být vstup do lobby, které je vybaveno nádhernými dřevěnými designovými kousky, které dotváří příjemnou atmosféru v celém areálu hotelu.

Po několika málo minutách jsme se ubytovaly v pokoji Frangipani Ocean View Suite- prostorné, moderně vybavené apartmá s výhledem na oceán. Nesměla chybět uvítací láhev šampaňského společně s čerstvým ovocem. Design pokoje nás ohromil, není divu, když slavnostní otevření hotelu proběhlo teprve před čtyřmi měsíci.

 

Po zabydlení jsme mohly rovnou vyrazit na večeři do místní bufetové restaurace. Zde si každý přijde opravdu na své. Velký výběr od vegetariánské kuchyně, přes výběr masa, salátů, japonské či indické kuchyně. Restaurace je umístěna v patře, proto večer nechybí ani nádherné výhledy na osvícený bazén. Mimo bufetovou restauraci mohou hosté hotelu vyzkoušet také restauraci japonskou, indickou a plážovou restauraci Rebublik.

 

Součástí resortu Shangri-la je také privátní ostrov Ilot mangenie umístěný jen 10 minut jízdy lodí z místního přístavu, exklusivně pouze pro hosty hotelu. Příjemný únik pro ty, kdo chtějí alespoň na chvíli opustit areál resortu. Ochutnat zde musíte čerstvé mořské plody, které Vám na grilu v místní restauraci připraví šéfkuchař a je to opravdu zážitek, doprovázený navíc živou hudbou:)

 

Ze stejného přístavu můžete také zavítat na vyhlášený ostrov Ile aux Cerf, který je populární nejen pro krásné koupání, ale také pro své profi 18ti jamkové hřiště, na kterém si užijete jak samotnou hru, tak nezapomenutelné výhledy. Můžete si tedy vybrat ze dvou variant transferů - buď se necháte odvést lodičkou přímo na golfové hřiště, anebo do části modrých lagun unikátního ostrova.

 

Poslední den pobytu nám počasí opět přálo, ostatně jako celý pobyt, proto jsme si užívaly slunečních paprsků až do samého odjezdu na letiště.

 

Celkově shrnuto se pobyt velmi vydařil, opět jsme bohatší o nové zkušenosti a zážitky, o které se s Vámi velice rádi podělíme:)

 

 

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.