Po 3 letech jsem dostala opět možnost vyrazit na můj oblíbený ostrov Maurícius. Vycestovala jsem společně s mým synem, kamarádkou a její dcerou.

Maurícius se otevřel opět po delší covidové pauze a my měli to štěstí, že naočkovaným již nebyla přidělena povinnost PCR testu před odletem na ostrov, ale pouze kontrolního antigenního testu po příjezdu na resort.

Pro náš let jsme zvolili leteckou společnost Emirates s krátkým přestupem v Dubaji. Emirates spatří k mým oblíbeným leteckým společnostem nejen z pohledu palubního servisu,ale především díky možnosti proletět se gigantickým Airbusem A380. Tuto možnost jsme měli při letu z Dubaje na Maurícius.

Vzhledem k tomu, že jsem vždy ráda, že mohu během pobytu vystřídat několik hotelů jsem pro tuto dovolenou zvolila kombinaci 3 hotelů- hotel Paradis, Sugar Beach a JW Mariott.

Začátek naší dovolené proběhl v krásném hotelu Paradis patřícím do sítě Beachcomber. Hotel se nachází na překrásném místě u majestátní hory Le Morne, kterou se můžete kochat během pobytu a to ze všech různých stran. Ubytovali jsem se v kategorii Tropical room, která je umístěna v překrásné zahradě. Pokoje jsou prostorné, proto jsme neměli problém, se všichni ubytovat společně. Tyto kategorie prozatím nejsou ještě všechny po rekonstrukci, ale během léta by měly být již všechny hotové. Vydařenou modernizaci již nabízí pokoje vyšších kategorií umístěných u moře tj. pokoje Ocean.

Hotel je velmi oblíbený jak páry, tak rodinami s dětmi, pro které je zde vždy připravený nějaký zajímavý program a samozřejmě nesmí chybět skvěle vybavený Kids club.

Pro ty aktivnější má resort k dispozici širokou škálu vodních sportů a jako jeden z mála resortů nabízí dokonce možnost vyzkoušet zdarma vodní lyže či wakeboard. Jelikož mně i mé kamarádce je wakeboard velice blízký, nechaly jsme se převést na startující molo a užívaly si jízdu na otevřeném tyrkysovém moři. A ty výhledy na horu Le Morne, ty Vám přeji všem zažít

Hotel je celkově unikátní nejen pro svou polohu, ale i pro nádherně bílou písčitou pláž, kterou rozhodně nenajdete v každé části ostrova. Bílý jemný písek, tyrkysově modré laguny a dlouhé procházky po pláži jsou velkými lákadly tohoto resortu.

Výhodou také je možnost využití sesterského resortu Dinarobin, který se nachází hned vedle. Oba resorty jsou propojené a můžete využít veškerá zařízení, včetně restaurací, v obou těchto hotelech. Pro přesun můžete také využít místních shuttle busů,které mezi resorty rotují každých 15 minut.

V Paradisu jsme strávili dohromady 4 noci, které jsme si maximálně užili. Pláže, jídlo, služby hodnotím na velmi vysoké úrovni a uspokojí i ty náročnější hosty.

Po těchto 5ti krásně strávených dnech jsme se přesunuli severněji do oblasti městečka Flic an Flac, kde jsme se ubytovali v hotelu Sugar Beach.Poloha a výhledy z pokojů Deluxe Beachfront room, ve kterém jsme měli možnost být ubytování, je bezkonkurenční. Z terasy pokoje můžete sledovat západ slunce a během dne se můžete kochat výhledy na třpitivý oceán. Pokoje prošly velmi vydařenou rekonstrukcí. Koloniální styl s typickou bílou barvou je hlavním rysem tohoto resortu.Vyzkoušet zde můžete bufetovou restauraci, ala carte restaurace a také světově proslulý Buddha Bar.Resort nabízí skvělé zázemí pro rodiny s dětmi, ale také pro páry.Stejně jako u hotelu Paradis má Sugar Beach sesterský hotel La Pirogue,který se nachází hned vedle. Stylové bungalovy ukryté v pestrých zahradách okouzlí téměř každého.

Pro ty aktivní jsou tu opět připraveny aktivity jako stolní ping pong,velké šachy, minigolf a samozřejmě spousta vodních sportů.

Po 2 nocích strávených v koloniálním resortu se přesouváme zpět na jih, tentokrát do hotelu JW Mariott . Hotel se nachází v kouzelné oblasti na jihovýchodě ostrova Maurícius, obklopen chráněnými barevnými dechberoucími korálovými útesy a na pozadí se rozprostírá majestátní hora Le Morne.

Luxusní resort Vás zaujme již od samého příchodu do hotelového lobby. Odtud se Vám nabízí pohled na obrovský bazén a nádhernou dlouhou písčitou pláž. Je třeba však upozornit,že nejde o jemný písek, ale směs písku a menších korálů. Pro děti bych tedy určitě doporučila boty do vody.

Po rychlém check inu jsme se odebrali do přichystaného pokoje kategorie Junior suite. Měli jsme velké štěstí na lokalitu pokoje, který se nacházel v přízemí, proto naše děti mohli kdykoli vyběhnout do hotelové zahrady. Hned pár metrů od pokoje je k dispozici menší slaný bazén pro levé i pravé křídlo hotelu, aby hosté nemuseli chodit daleko do bazénu hlavního.

Resort disponuje čtyřmi restauracemi, které jsme si velmi užívali. Místní gastronomické zážitky Vás opravdu ohromí. Pro milovníky asijské kuchyně vřele doporučuji restauraci Floating Market, kde najdete směs thajských, malajských, vietnamských, indonéských a singapurských chutí. 

Resort je velmi klidný, nechybí zde osobní přístup ke každému z hostů a je velmi fajn tu s místním skvělým personálem navázat přátelské vztahy.

Velkou výhodou je krásná dlouhá pláž,která vybízí k procházkám s výhledy na majestátní horu Le Morne.

Pobyt jsme si tu maximálně užili a po 3 nocích byl čas opět na návrat domů.

Maurícius jsem navštívila již několikrát a musím říci, že už teď se těším, až se do této destinace opět vrátím.

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.