Jako každý rok jsme letos opět nevynechali návštěvu našeho oblíbeného ostrova Maurícius.Zůstali jsme také u stejného termínu tj. měsíc březen, který nám už po několikáté dopřál skvělé počasí. Již minulý rok nás nadchnul přímý let společnosti Austrian Airlines, který  odlétá z Vídně a trvá přibližně 10 hodin. Pro ty, kdo nemají rádi přestupy, je tento spoj ideální.

I pro tento rok jsme zvolili kombinaci 3 resortů. Neradi zůstáváme delší dobu na jednom místě a díky kombinaci může člověk poznat různé části ostrova.

Začali jsme na severozápadě ostrova v mém oblíbeném hotelu Trou aux Biches,který spadá do sítě Beachcomber. Hotel je rozsáhlý, s krásnou tropickou zahradou a dlouhou pláží s bílým pískem. Tím, že je hotel rozlehlý a pokoje jsou umístěny podél pláže na každou stranu, nikdy nepoznáte, že je plný.

Měli jsme štěstí a manager hotelu nás ubytoval v první řadě pokojů tj. Beachfront suite with pool, odkud je opravdu nádherný výhled a na pláž jen několik metrů.

Hotel má jako většina 5* hotelů na ostrově skvělé zázemí pro děti – kids club, myslí také na sportovce- vybavené fitness centrum, které mohou využívat dospělí, pro menší je tu k dispozici také stůl na ping pong nebo tenisové kurty.Pro nadšence vodních sportů je zde v místním boat hausu celá škála vodních aktivit.

Co se týká gastronomie, tak jsme opět byli velmi spokojeni. Hotel nabízí kromě bufetové restaurace také několik restaurací a la carte, kam je nutné si předem udělat rezervaci  a určitě stojí za to. Můj tajný tip je thajská restaurace Blue Ginger:)

Po čtyřech nocích jsme se přesunuli k naší oblíbené hoře Le Morne do hotelu JW Mariott. Koloniální atmosféra na Vás dýchá hned po příjezdu do hotelu a při cestě na recepci. Welcome home – pozdraví nás manager hotelu, který dokonce jménem pozdraví mého syna a moc dobře si ho pamatuje Tento osobní přístup zde dostanete nejen od hotelová managera ,ale od celého hotelového týmu. Jsou tu pro Vás a dělají vše pro to, aby Váš pobyt byl nezapomenutelný. V hotelu jsem byla ubytovaná už několikrát a musím potvrdit, že si stále drží laťku velmi vysoko. Stačí vyzkoušet hotelovou snídani a okamžitě víte, že jste na správném místě. Myslím, že i ti nejnáročnější klienti si zde přijdou na své.

Kromě skvělého servisu, gastronomie, polohy hotelu máte k dispozici také osobního butlera, který plní přání každému ubytovanému hostu. Ráno otevřete oči a pomyslíte si na voňavé capuccino?...nic není problém, Váš butler Vám jej během pár minut doručí přímo na pokoj

Poloha hotelu je opravdu famózní – hora le Morne nejde přehlédnout a láká k výstupu. Ten je možný buď na vlastní pěst nebo s průvodcem.

V hotelu jsme strávili pouze 2 noci a pokračovali jsme dál. Tentokrát opravdu pouze o „ dům dál „ do sousedního hotelu Paradis Beachcomber  Golf Resort and Spa  - opět ze sítě Beachcomber.

Resort je skvělá volba pro rodiny s dětmi. Pro páry, které hledají více klidu, stojí hned vedle resort Dinarobin, který Vám nabídne klidnější atmosféru. Oba hotely jsou vzájemně propojené a oba z nich je možné využívat. Celý tento krásný komplex dvou hotelů obklopuje nádherné golfové hřiště, které je v této lokalitě golfisty velmi oblíbené.

Ubytovali jsme se v jednom z Beachfront pokojů s výhledem na oceán. Pokoje jsou po vydařené rekonstrukci, svěží a útulné. Pro větší rodiny nebo skupinku dvou rodin resort nabízí také privátní vily,které jako bonus nabízí privátního butlera a golfové autíčko.

Paradis prošel před pár měsíci částečnou rekonstrukcí – především v části restaurací. Restaurace působí velmi svěžím dojmem a  jsou doplněné moderním designem. Zvládli jsme vyzkoušet všechny a musím říci,že i místní šéfkuchaři si nechali velmi záležet, jídlo bylo skvělé.

Vzhledem k tomu, že máme rádi aktivnější dovolenou, oblíbili jsme si hotelové vodní centrum. Jako jeden z mála hotelů zde nabízí možnost jízdy na vodních lyžích a wakeboardu zdarma. Po ježdění jsme se vždy vydali místním shuttle busem směr hotel Dinarobin. U hlavního bazénu je neuvěřitelný klid a výhledy na horu le Morne Vás nikdy neomrzí.

Celkově se náš pobyt opět povedl a už teď se těšíme na příští rok:)

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.