Letošní upršená zima přímo volala po úniku do tepla. Můj oblíbený Maurícius po šesté tentokrát tři ženy třech generací. Protože moji malé dcerce ještě nebyly ani tři roky, volila jsem přímý let s Austrian z Vídně. Volba to byla skvělá, let proběhl hladce a během 10 hodin jsme se stihly i trochu vyspat a nabrat sílu na začátek naší dovolené. Kromě dcerky se mnou letěla i moje maminka. Po příletu jsme si vzaly taxi, protože hotel byl vzdálený pouze 10-15 minut jízdy.

 

Během týdne jsme navštívily dva hotely ze sítě Beachcomber resorts a prvním z nich byl Shandrani. Po příjezdu jsme se osvěžily nealko koktejlem a za všudypřítomných úsměvů nás po chvilce ubytovali v našem pokoji. Pro malou byla připravena dětská postýlka, do které si hned skočila hrát. Shandrani je ideální hotel pro rodiny s dětmi. Hned u recepce je hlavní bazén i s brouzdalištěm pro nejmenší, na který navazuje mělčí pláž, vhodná také především pro děti. Hotel je umístěn na poloostrově a využít můžete další dvě pláže. Podél Deluxe pokojů je dlouhá písčitá pláž s příjemným vstupem do vody a na druhém konci poloostrova je naopak pláž divoká a větrná. Každý si zde přijde na své. Během pobytu jsme si v rámci all inclusive zapůjčily šlapadla a vyrazily na šnorchlování i na loďku s proskleným dnem, kde se naskytl báječný výhled na podmořský život i těm, co se šnorchlovat bojí. Moje malá byla nadšená z bazénu, písku i moře a den nám vždy utekl natolik, že nebylo ani čas vyzkoušet dětský klub. Od tří let zde můžete ponechat děti bez dozoru. Hezky se jim věnují velmi dobře vyškolené "tety“ a kromě hraní uvnitř vyrážejí i ven prozkoumat tropické zahrady. S naší malou jsme v rámci all in využily jen hlavní Le Grand Port bufetovou restauraci, protože na delší sezení to zatím není, ale z let předchozích velmi doporučuji nechat plynout pomalu čas v jedné ze 4 a la carte restaurací.

 

V polovině naší dovolené jsme se přemístily do hotelu Trou Aux Biches. Cesta transferem s naším partnerem Maurtourco trvala přibližně hodinu. Cesta ubíhá rychle, pořád je na co koukat! Na pokoj jsme si musely ještě 2 hodinky počkat a tak jsme využily čas k výletu na lokální oběd do stejnojmenného městečka Trou Aux Biches. Po obědě jsme byly ubytované v prostorné Tropical Junior suite s výhledem do tropické zahrady s venkovní sprchou a terasou. Každý blok vilek tu má i svůj klidný bazén, u kterého jsem trávila vzácný čas, když maličká po obědě chvilku spala... Každý večer jsme tu byly unešené z nádherného západu slunce a později i z gurmánského zážitku hotelových restaurací. Troux Aux Biches lemuje 1,5 km dlouhá písečná pláž s přenádherným blankytným mořem s pozvolným vstupem. Naše malá se vyřádila na začátku moře a já s mamkou jsme si mohly i zaplavat. Tři noci utekly jako voda a v půl 7 ráno, po lehké snídani na recepci, už zase míříme transferem na letiště. Cesta nám zabrala asi hodinku a půl a opět se nám potvrdilo, že přímý let s malým dítětem je nejlepší volba!

 

Odpočinuté na maximum se vracíme domů a budeme se těšit zase někdy příště…

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.