O Mauríciu jsem od svých kolegů slyšela jen samá superlativa. Nyní nastal čas, abych tento ráj spatřila na vlastní oči. Na cestu jsem vyrazila se svou kamarádkou Míšou, která je mou cestovatelskou parťačkou :-). Rozhodly jsme se na poslední chvíli dovolenou prodloužit o zastávku v Dubaji. Nakonec, proč toho nevyužít, když letíme s Emirates přes Dubaj.

Vstříc novým zážitkům

A už je tady ten dlouho očekávaný den, sobota 21. 4. 2018 a my vyrážíme vstříc novým zážitkům. Letěly jsme z Prahy dvoupatrovým Airbusem A380. Jelikož jsme s leteckou společností Emirates letěly obě poprvé, mile nás překvapil dokonalý servis a velký prostor mezi sedadly, který nabízel dostatečné pohodlí. Ve večerních hodinách jsme přistály v Dubaji, kde nás v příletové hale čekal zástupce partnerské CK Royal Gulf s krásnou kytkou na přivítanou a odvedl nás za řidičem. Na doporučení jsme si rezervovaly hotel Rove City Centre, který je od letiště vzdálený pouhých 7 minut jízdy autem. Tento 3*** hotel v oblasti Deira nás uchvátil na první pohled. Hotel hodnotíme velmi pozitivně a to díky prostorným a krásným pokojům, ale také díky velmi příjemnému a ochotnému personálu (na recepci hotelu dokonce zaměstnávají česky mluvícího pracovníka). Výborná byla také snídaně v hotelové restauraci, kde si můžete vybrat jak z pestré nabídky bufetu, tak z nabídky a la carte, která se každý den mění.

Velkolepá Dubaj

První den v Dubaji jsme měly naplánovaný bohatý program.  Po snídani jsme vyrazily hotelovým shuttle busem na oblíbenou pláž Kite Beach. Poté jsme procházkou po promenádě přešly na pláž Jumeirah Public Beach s krásným výhledem na 7* hotel Burj Al Arab. Tato pláž má své kouzlo, ale shodly jsme se, že pláž Kite Beach se nám líbila ještě více. Je zde průzračnější moře, bělejší písek a také méně turistů. Večer jsme se kochaly vyhlídkou na Burj Khalifě, na kterou jsme si předem rezervovaly vstupenky na 18:30 (slunce v toto období zapadá kolem 18:40), takže jsme viděly Dubaj z úchvatné výšky jak za denního světla, tak zářící ve tmě. Určitě doporučuji nevynechat tančící fontánu, kterou doprovází hravá arabská hudba a nachází se hned před Burj Khalifou. Byl to opravdu moc pěkný zážitek, který jsme zakončily návštěvou obřího akvária v obchodním centru Dubai mall. Výhodou je, že všechny tyto atrakce jsou na jednom místě.

Druhý den jsme měly naplánovanou prohlídku oblasti Dubai Marina. Tato část Dubaje je impozantní. Nachází se zde nádherná pláž, promenáda, spousta kaváren, restaurací a obchůdků. Člověk leží na pláži, užívá si sluníčko, šumění moře, občas se kolem projdou velbloudi a v pozadí přímo za ním se tyčí mrakodrapy. Celé to působí opravdu velkolepě. Nádherné dopoledne jsme zakončily procházkou po promenádě a obědem v přístavu. Další den už nás čekal odlet na Maurícius.

Letíme na Maurícius! 

Po příjezdu na letiště v 7 ráno nás čekalo nemilé překvapení v podobě odložení letu o 5 hodin. Později jsme se dozvěděly, že to bylo kvůli cyklonu, který se v den našeho letu přehnal přes Maurícius. Do cílové destinace jsme tak přiletěly až v pozdních večerních hodinách, kde nás v příletové hale čekalo krásné přivítání  od Emotions, naší partnerské cestovní kanceláře, která nám velmi pomohla při organizaci celého výletu.

Naší první zastávkou na Mauríciu byl 4* hotel The Ravenala Attitude na SZ ostrova, který je situován mezi mořem a romantickou řekou Citron. Tento hotel je kouzelný. Nadchl nás svým moderním stylem, kde z každého zákoutí na vás dýchá mauricijské umění, nabízí nádherné prostorné pokoje, terasu s houpací sítí a především přátelský, neustále se na vás usmívající personál. V hotelu jsme strávily čtyři noci a ani na vteřinu jsme se zde nenudily. Jedná se o rozlehlý komplex, který nabízí spoustu aktivit a každý si zde přijde na své. Hotel nabízí celkem 10 restaurací a pro milovníky gastronomie je tak jednoznačná volba.

Poznáváme krásy Maurícia

Po 4 nocích strávených v hotelu Ravenala jsme měly naplánovaný přesun na východ ostrova do hotelu Veranda Palmar. Před tím nás však ještě čekal celodenní výlet  po ostrově s řidičem. Nabídka výletů a atrakcí na Mauríciu je široká, my se rozhodly sestavit si výlet na míru, kdy řidič byl zároveň naším průvodcem po celý den. Zaujala nás především rezervace La Vanille, která se pyšní největším počtem želv obrovských žijících mimo volnou přírodu. Tuto atrakci doporučuji dospělým i dětem. Mimo želvy zde můžete spatřit i velké množství krokodýlů a podívat se můžete třeba na představení, jakým způsobem se krmí. Poté jsme se vydaly na čajovou plantáž Bois Cheri, kde jsme si prošly muzeum historie výroby mauricijského čaje a zakončily to ochutnávkou asi 10 druhů čajů lišících se různými příchutěmi. Dalším bodem naší cesty bylo posvátné jezero Grand Bassin. Po krátké zastávce jsme pokračovaly do Chamarel, kde jsme po výborném obědě uprostřed tropické zahrady ochutnaly vyhlášené mauricijské rumy a také džemy. Celý výlet jsme zakončily vodopádem, který nás naprosto uchvátil a nakonec nás čekal vrchol celého výletu v podobě Sedmi barev země, tady už nám došly slova úplně... Během jednoho dne jsme tak stihly navštívit spoustu nádherných míst, které Maurícius nabízí a naše láska k tomuto ostrovu tak ještě více sílila.

Okouzlující východ slunce

Večer nás řidič odvezl do hotelu Veranda Palmar Beach***, kde nás čekala pátá noc. Jedná se o menší hotel na východě ostrova, který má ale určitě co nabídnout. Nejsilnější stránkou tohoto hotelu je bezpochyby nádherná dlouhá pláž s bílým pískem, útulný moderní pokojíček z jehož terasy vyjdete přímo na pláž, all inclusive v ceně a dechberoucí východy slunce, které vás donutí si ráno přivstat. 

 Zpět na západ ostrova 

Další den jsme se přesunuly zpět na severozápad ostrova do hotelu Maritim Balaclava*****. Tento rozlehlý luxusní hotelový komplex nabízí úžasný výhled na želví zátoku a na své si zde přijdou opravdu všichni. Nádherný velký bazén s výhledem na moře, dlouhá pláž se zlatým pískem, výborná gastronomie, úžasná hotelová zahrada, wellness a mnoho dalšího… Večeři jsme měli rezervovanou v restauraci Les Filaos BBQ spolu s kolegyní Vendy a jejím přítelem. Měli jsme to štěstí, že jsme se v Maritimu potkali ve stejnou dobu. Další den nás čekala snídaně v plážové restauraci s manažerkou hotelu Maneshou. Po výborné snídani a la carte nás Manesha provedla celým areálem a podívali jsme se i k zámečku a ke koním. Co se nám tady moc líbilo, byl altán na útesu přímo nad mořem, který je tak ideálním místem pro svatební obřad. Zbytek dopoledne jsme trávily na pláži a u bazénu, odkud je úžasný výhled nejen na Ravenalu, která je hned naproti hotelu přes řeku. Zavzpomínaly jsme tak na první 4 noci strávené v tomto úžasném hotelu a pak už nás čekal přesun zpět na východ do hotelu Ambre.

Ambre Resort & Spa

Hotel Ambre Resort & Spa****, ležící v oblasti Palmar, hodnotíme velmi kladně po všech stránkách. Vyzdvihla bych především milý a ochotný personál, all inclusive v ceně, úžasný bazén přímo u pláže a výbornou gastronomii. Po příjezdu nás čekala prohlídka hotelu s manažerem a poté večeře v italské restauraci Dolce Vita. Další den jsme si přivstaly, abychom stihly východ slunce, který je v této oblasti opravdu skvostný. Rovnou jsme se oblékly do sportovního a vyrazily si zaběhat podél moře. Přece jsme netáhly sportovní věci zbytečně! :-) Po snídani s manažerem hotelu jsme odpočívaly na pláži a u bazénu. Ale abychom to s tím odpočinkem nepřeháněly, vyzkoušely jsme i náš oblíbený aqua aerobic. Oběd jsme měly rezervovaný v plážové restauraci La Plage. Nádherné prostředí a středomořské speciality, které si vychutnáváte s bosými chodidly v písku za zvuku příjemné hudby a šumění moře. Tolik k Ambre. Tenhle hotel nás opravdu bavil.

Poslední noc v ráji

A na závěr naší dovolené nás čekal malý stylový hotýlek na severu ostrova - Seapoint Boutigue Hotel ****, který svým hostům nabízí útulně zařízené pokoje s prostornou terasou a výhledem na oceán. Jelikož se jedná o hotel pouze pro dospělé s velmi romantickou atmosférou a poskytuje svým hostům naprosté soukromí, je ideální volbou pro líbánky. Čeká zde na vás přátelský personál, který o vás ochotně pečuje po celou dobu pobytu, bazén uprostřed tropické zahrady a krásná klidná pláž s bílým pískem. Rozmazlovat se můžete ve wellness nebo jen tak popíjet drinky v baru přímo u bazénu s výhledem na oceán. Výhodou také je, že leží kousek od živější oblasti Grand Baie. Tento hotel pro nás byl doslova třešničkou na dortu. Už teď se těšíme na nový 5* hotel tohoto řetězce, který přivítá své první návštěvníky již v září 2018.

Tímto naše dovolená skončila a my se nemůžeme dočkat, až se na Maurícius zase vypravíme. Bělostné pláže, tyrkysový oceán, nádherná příroda, dechberoucí západy slunce, přátelší lidé a výborné jídlo…Ostrov je právem nazýván perlou indického oceánu a nejde si ho nezamilovat.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.