Na začátku května jsem se vydala s partnerem na Mauricius. Letecké spojení bylo se společností Emirates, kterou často upřednostňujeme do zemí Asie a Indického oceánu, především kvůli kvalitnímu servisu na palubě A380. Čtyřhodinový přestup v Dubaji utekl poměrně rychle. Terminál 3 funguje nonstop a my se mohli uchýlit do některých z restaurací a počkat na další let. Na exotický ostrov jsme přistáli následující den dopoledne. Po vyřízení veškerých formalit jsme vyzvedli zavazadla a přesunuli se k hale, kde na nás již čekal řidič. Vzhledem k tomu, že během služební cesty jsem navštívila poměrně hodně hotelů na ostrově, rozhodla jsem se tuto inspekční cestu pojmout tentokrát trochu jinak než obvykle, a to popisem jednotlivých hotelů.                  

Oblast Blue Bay

Shandrani Beachcomber Resort & Spa *****

Příjemný hotel s živou atmosférou vzdálený pouhých deset minut od letiště. V nedotčené jižní oblasti Blue Bay Marine Park s vyhlášeným podmořským životem. Velkým lákadlem jsou tři pláže s možností využití rozsáhlé škály vodních sportů. Rodiny ocení stravování formou all inclusive. Ubytování je pestré, od menších pokojů po rodinné apartmány s vlastním přístupem na pláž. K dispozici je také golfové hřiště.

Oblast Bel Ombre

Heritage Le Telfair Golf & Spa *****

Cesta z letiště sem trvá necelou hodinu, po příjezdu nás uchvátila elegantní, koloniální architektura. Stylové pokoje se nachází uprostřed tropické zahrady a nabízejí dostatek prostoru i soukromí. Na výběr je několik restaurací a barů. Některé z nich se nachází přímo na pláži. V lázních hotelu Seven Colours Millesime Spa, jsou k dispozici lázeňské procedury, které nám po dlouhém letu dodaly novou energii na další prohlídku sesterského hotelu.

Heritage Awali *****

Na rozdíl od koloniálního stylu hotelu Le Telfair, je Awali kombinací prvotřídního ubytování s africkými prvky, které jsou nejvíce vidět při vstupu na recepci a v pokojích. Hotel je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Během dne hotelový personál připravuje pro teenagery skvělé programy. Ti nejmenší si užijí zábavu v dětském klubu Timomo.

Heritage The Villas *****

Poslední z trojice jsou soukromé vily vhodné především pro rodiny, nebo skupinu přátel. Vily jsou v překrásné přírodě v blízkosti golfového hřiště a přírodní rezervace Frédérica. Hosté mají přístup ke službám resortů Heritage a k dispozici zdarma golfové autíčko, kterým za pět minut dojedou na pláž. Osobně se nám vily velmi zamlouvaly, a to díky naprostému klidu a soukromí.

Oblast Le Morne

Dinarobin Beachcomber Golf & Spa *****/*

V hotelu Dinarobin jsme měli zajištěné ubytování na následující 4 dny. Hotel se nachází na jihozápadním pobřeží ostrova, pod majestátní horou Le Morne. Tato oblast je právem označována za nejvíce romantickou na ostrově. Dlouhá, písčitá pláž láká k procházce zamilované páry při západu slunce. Hotel upoutá Vaši pozornost díky doškovým střechám a klidnému prostředí. Naše Senior Suita v první řadě u pláže měla rozlehlou terasu, kde jsme rádi trávili volný čas. Výhodou je přístup k sousednímu hotelu Paradis.

Paradis Beachcomber Golf & Spa *****

Ideální hotel pro rodinnou dovolenou jen necelý 1.5 km vzdálený od sesterského hotelu Dinarobin. Výhodou je osmnácti jamkové golfové hřiště přímo v areálu. V krásné laguně můžete prozkoumat podmořský svět. Nemusíte se obávat, že při delším pobytu vás výběr restaurací omrzí, můžete vyzkoušet i pestrou nabídku restaurací blízkého hotelu DInarobin.

LUX* Le Morne *****

Další luxusní hotel v jihozápadním cípu u nádherné bílé pláže s výhledem na Le Morne Brabant. Ihned si romantický hotel zamilujete. Hotel je velmi oblíbeným místem líbánek a pořádání svateb. Pokoje jsou moderní a vybavené iPady, které slouží k jednoduché komunikaci s recepcí. Nechybí zde čtyři bazény, prvotřídní lázně a perfektní gastronomie. Skvělé útočiště k pořádání výletů po okolí. Dokonalé místo, na které dlouho nezapomenete.

Oblast Flic and Flac

La Piroque ****

Na první pohled zcela odlišný od ostatních hotelů na ostrově. Autentické a komfortní ubytování v bungalech s doškovou střechou. V současné době hotel prochází kompletní rekonstrukcí a my jsme měli možnost vidět zcela nově zrekonstruované pokoje, které jsou prostorné s barevnou dekorací dodávající osobitý vzhled. Atmosféra v celém areálu je velmi uvolněná. Hosté mohou využívat zázemí sesterského hotelu Sugar Beach, který je hned vedle.

Sugar Beach *****

Další z mála koloniálních hotelů na ostrově vás uchvátí již při vstupu na recepci. Vysoké stropy s přepychovými lustry a impozantním schodištěm s výhledem na oceán. Pokoje rozprostírající se v srdci tropické zahrady o výměře dvanácti hektarů. Anglický trávník u pláže je perfektním místem k svatebním obřadům. Zrovna ten den jsme mohli být součástí svatby pro 150 hostů, kde bylo vše připraveno do nejmenšího detailu.

Oblast Balaclava

Trou Aux Biches Beachcomber Golf Resort & Spa *****

Luxusní hotel u jedné z nejkrásnějších pláží na ostrově, která se vyznačuje bílým, jemným pískem. Pokoje a vily se nacházejí v tropické zahradě. Nároční cestovatelé ocení především pokoje s vlastním bazénem a přímým vstupem na pláž.

Oblast Grand Bay

Paradise Cove *****

Hotel na severním pobřeží pouze pro dospělé je tím pravým místem, kde si vychutnáte soukromí, po kterém tolik toužíte. Měli jsme tu možnost hotel lépe poznat v následujících čtyřech dnech. Mísí se zde indické motivy, které dodávají pestrou škálu barev, hlavně v pokojích a restauracích. Leží v zátoce, patřící pouze hotelu. Díky rozsáhle škále vodních a jiných sportů se zde opravdu nudit nebudete.

Oblast Belle Mare

Long Beach *****

Velký komplex na východním, nedotčeném pobřeží. Elegantní, odvážný styl v světlých barvách poskytuje dostatek prostoru a soukromí pro všechny hosty. Pláž je opravdu velká s možností mnoha vodních aktivit. Velmi se nám zamlouvala myšlenka seskupení všech restaurací a kaváren kolem rušného hotelového náměstí. Výběr je opravdu rozsáhlý.

LUX* Belle Mare *****

Dlouhá, nekonečná pláž, luxus, mauricijská pohostinnost - to vše nabízí tento hotel. Tradiční vilky s moderními prvky uchvátí jak rodiny, tak i mladé páry. Lákadlem je i jeden z největších bazénů na ostrově o velikosti 2000 m2. Vlastní kavárna Cafe*Lux, kde si praží kávu a domácí zmrzlina je nepostradatelným lahodným prvkem hotelů LUX*.  I zde má host možnost širokého výběru aktivit po celý den. Milovníci čaje mohou zajít na ochutnávku čaje servírovaném v Tee House. Dámy by neměly vynechat Spa s přírodními LUX*ME produkty.

Oblast Ile aux Cerfs

Shangri-La Le Touessrok Resort & Spa *****

Nedávno zrekonstruovaný hotel světoznámého řetězce nás naprosto uchvátil. Atmosféra v celém areálu je dokonalá. K dispozici jsme měli pokoj Frangipani Ocean View Suite. Prostorné apartmá vybavené moderními prvky. K pokoji náleží balkon s posezením, kde jsme si vychutnávali soukromí za šumu oceánu a západu slunce. Prvotřídní gastronomie nás provázela po celou dobu pobytu. Chuťové pohárky si přijdou na své v indické, japonské nebo mezinárodní restauraci. Nejvíce času jsme trávili na tenisovém kurtu a skvěle vybaveném fitness centru, kde nechyběla sauna ani parní lázeň. Součástí resortu je i privátní ostrov Ilot Mangenie pouhých deset minut jízdou lodí. Ostrov je určený pouze pro hosty hotelu. Lákadlem jsou zde čerstvé mořské plody v doprovodu živé hudby. Hráči golfu mohou zavítat na další ostrov Ile aux Cerfs. Vyhlášené osmnácti jamkové hřiště s dechberoucím výhledem. Jen těžko jsme se s tímto dokonalým místem loučili a slíbili si, že se rádi vrátíme.

V dvanácti dnech jsme měli možnost dokonale prozkoumat celý ostrov. Vyzkoušeli jsme si čtyřkolky v rezervaci Fréderica, navštívili přírodní park Sedm barev Země, zúčastnili se prohlídky a ochutnávky místního rumu v Chamarel, prošli jsme se se lvy v Casela parku a podnikli výlet do hlavního města Port Louis.

Během pobytu jsme neměli příliš štěstí na počasí, ale vše nám vynahradily vřelé úsměvy místních obyvatel, kvalitní hotely a špičkový servis. Příští rok se sem opět vrátíme.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.