Tohle je moje první cesta na Mauricius, o ostrově toho už vím celkem dost, zatím však jen teoreticky, takže jsem zvědavá, jaká bude realita. Ale mám tušení, že ostrov si zamiluji, že to bude moje srdcová záležitost a v průběhu dovolené se moje intuice naplní. Letím s Emirates z Dubaje, před tím jsem strávila pár dnů v Abů Dhabí, kde ale v lednu teploty nebyly příliš vysoké – ano, oproti Čechám je stále dvacet stupňů fajn, ale těším se na Mauricius, že se ohřeju. Na počasí mám velké štěstí, jelikož pár dnů před mým příjezdem zde řádil cyklón a stále pršelo, já jsem ale měla stále slunečno a teplo. Na leden štěstí, protože leden a únor jsou měsíce, kdy může nejvíce pršet. Let je příjemný a uteče mi to rychle, celou cestu prospím, po příjezdu projdu kontrolou, předložím dva vyplněné formuláře, které jsem dostala už během letu a voila - jsme zde.

 

První hotel je Shandrani, kam mě zaveze sympatický řidič naší partnerské agentury Emotions. Shandrani patří do hotelového řetězce Beachcomber, ověřené hotelové sítě, se kterou spolupracuje Deluxea od samého počátku. Hotely v tomto portfoliu jsou kvalitní a vyšší úrovně: přes pětihvězdičkové resorty Dinarobin, Trou aux Biches až po Shandrani, což je jediný all inclusive pětihvězdičkový hotel z této sítě na ostrově. Spolu se mnou se zde ubytovávají i Emirates crew, tedy posádka letu, na kterém jsme právě přiletěli. Hotel Shandrani je blízko letiště na jihovýchodní straně ostrova. Byla jsem zvědavá, zda letadla budou rušivá (častý dotaz klientů), ale já osobně jsem to vůbec nevnímala, naopak mi to přijde zajímavé občas uvidět krásný boeing pěkně zblízka. Hotel je rozložený v krásné tropické zahradě, ubytování je zařízeno v přírodním stylu a vůbec zde nemáte pocit, že se jedná o celkem velký rezort. Ubytování bych doporučila určitě typu Deluxe, nejenže je pokoj modernější, ale je také v hezčí části, která má výhled na moře tyrkysové barvy. Sama jsem bydlela v pokoji typu Superior a největší nevýhodou mi přišel výhled na lagunu, která barvou trochu připomínala rybník v jižních Čechách. Jistě byl můj pocit trochu zkreslen obdobím dešťů, ale přesto vřele doporučuji pokoje typu Deluxe a výše. Restaurace jsou na dobré úrovni, můžete si vybrat z několika typů kuchyní, takže se nebudete během svého pobytu gastronomicky vůbec nudit.

Druhý den se přesouvám do dalšího hotelu sítě Beachcomber, a to do hotelu Dinarobin. Hotel je umístěn na magickém místě, jihozápadní části ostrova, v blízkosti hory Le Morne. Tato hora se majestátně tyčí za hotelovým komplexem, takže Vy si její blízkost a nádheru můžete užít doslova v každém okamžiku, tedy ať už si právě dáváte svou ranní kávu, nebo se jdete vykoupat do indického oceánu. Hotel Dinarobin nenabízí all inklusive, ale pokoje typu Club nabízí možnost občerstvení po celý den. Výhodou tohoto hotelu je skvělé golfové hriště, velké a krásné spa a množství sportovních i kreativních workshopů. Hned vedle tohoto hotelu se nachází sesterský hotel Paradis, což je ještě větší a modernější hotelový komplex – vysoké úrovně a vysoce oblíbený.

Druhý den dopoledne ještě stihnu návštěvu blízkého hotelu St. Regis. Pokud čekáte sterilní prostředí nadnárodního řetězce Marriott, budete naštěstí mile překvapeni. Hotel je postaven v koloniálním stylu a má velkou atmosféru, nádherné výhledny na azurový oceán, výbornou gastronomii a velmi milý personál. Spa je na špičkové úrovni, tady Vás budou opravdu hýčkat a stejně tak skvěle se postarají i o Vaše děti. Dětský klub má vstřícný a empatický personál a velmi útulné prostředí pro nejmenší.

Je pátek a mě začíná oficiální část programu organizovaná právě sítí Beachcomber, která nám představí právě nově otevřenou část hotelu Victoria, která je určená pouze pro dospělé, a také nově zrekonstruovaný hotel Cannonier. Cestou na sever se ještě stihnu krátce podívat na velmi oblíbený a po rekonstrukci otevřený hotel La Pirogue, který patří do řetězce hotelů Sun (do této sítě patří ještě ultra moderní Long Beach na východě, dále sesterský hotel Sugar Beach a velmi oblíbený čtyřhvězdičkový hotel all inklusive na top pláži Ambre). Zpět k hotelu La Pirogue – je to svěží hotelový produkt, na kterém se podíleli špičkoví designéři z celého světa a je vyhledávaný zejména kvůli svému konceptu doškových chaloupek. Interiéry pokojů jsou inspirovány typickým mauricijským stylem. Gastronomie je na výborné úrovni, nabízí i vinný bar, kde si večer můžete dát nespočet druhů vína po skleničkách, než si vyberete tu svou oblíbenou, ale stejně tak dobře jako jíst a pít zde můžete také sportovat. Pláž je krásná a široká (věhlasná oblast Flic en Flac) a nabízí celou řadu vodních sportů. Areál hotelu je plný tropický vegetace a hodí se například i pro svatby v romantickém altánku. Z hotelu jsem nadšená, stejně tako jako z jejich dětského clubu, který je otevřen dlouho do večerních hodin, bezesporu výhoda, pokud máte malé děti a chcete si alespoň dvakrát za dovolenou užít romantickou večeři se svým protějškem, aniž byste museli řešit všední a každodenní starosti během večeře s dětmi. Tady bych se tedy určitě ubytovala.

Ale to už pokračujeme do hotelu Victoria. Victoria je velký hotel a už fungující celou řadu let, já mám ale štěstí a jsem ubytovaná v nové části nazvané Victoria for 2, tady se tedy můžete užít romantiku ve dvou. Z pokojů jsem nadšená, jsou světlé, moderní, vzdušné, skvělý a jednoduchý design, přírodní materiály a krásný výhled na oceán. Pokoje v přízemí mají navíc přímý vstup do bazénu – to pro případ, že by se Vám zrovna nechtělo popojít těch 200 m do moře. Bar a restaurace je také v těsné blízkosti jen pro tuto část, takže si to tady můžete opravdu privátně užít jen ve dvou. Večer máme s celou skupinou skvělou večeři ve steakové restauraci Moris Beef. Chtěli byste však jiný typ kuchyně, můžete se vydat do původního hotelu Victorie, jejíž všechny restaurace jsou Vám také k dispozici, pokud se ubytujete v této nové části hotelu. Druhý den ráno nás čeká potápění, jsem napůl zvědavá a napůl v obavách, protože jsem to ještě nikdy nezkoušela. Jsme ale v rukou profesionálů, a tak je to nakonec skvělý zážitek a radost z něčeho nového. Pokud se budu znovu potápět, pak určitě s touto potápěčskou školou Francois Besson and team. Po potápěčském zážitku již opouštíme hotel, abychom se seznámili se zbývajícími hotely skupiny Beachcomber.

Nejdříve naše cesta vede do pětihvězdičkového hotelu Trou aux Biches, kde máme naplánovaný oběd. Celý hotel, pláž, bazény, kvalita obědu i ochota personálu je na jedna. Prostě pětihvězdičkový rezort, navíc pokud rádi hrajete golf, tak zde si přijdete na své, v blízkosti je 9 jamkové nové hřiště Mont Choisy.

Po obědě pokračujeme do nedalekého hotelu Cannonier, což je čtyřhvězdičkový hotelový komplex, který právě prošel zdařilou rekonstrukcí. Pokoje jsou moderní a světlé, s výhledem buď do zahrad nebo na oceán. Hotel je to docela veliký hodí se spíš pro rodinnou dovolenou, dětí tu bylo opravdu hodně, i když se dá samozřejmě najít docela klidná část hotelu, kde si můžete užít soukromí. Jedinou nevýhodou je zde koupání, jelikož na Mauriciu je příroda přísně chráněna, málokdy povolí vláda zásad do pobřežních vod a zde je opravdu docela hodně korálů, chcete-li se ovšem potápět a nevadí Vám plavat trochu dál, pak Vás hotel jistě přesvědčí celou řadou dalších plusových bodů, kterými je hned několik skvělých restaurací, velmi pěkné bazény a celkově velmi příjemná atmosféra hotelu.

Přichází ovšem večer a nás čeká luxusní zážitek v luxusním top hotelu sítě Beachcomber, a to v hotelu Royal Palm. Hledáte-li tedy totální soukromí, bezkompromisní služby a jedinečnost, pak jste zde správně. Hotel je velmi diskrétní, vhodný pro páry a nabízí úchvatné výhledy i nádhernou pláž. Večeře jen doplnila celkový dojem, že zde mluvíme o téměř šestihvězdičkovém hotelu se vším, co k tomu patří – tady budete hýčkání v každém okamžiku a každým detailem.

Dalším hotelem, který na své cestě navštívím, je tříhvězdičkový hotel Coin de Mire. I když už jsem trošku zhýčkaná všemi úchvatnými pětihvězdičkovými rezorty, které jsem navštívila, tak zde nejsem vůbec zklamána. Právě naopak. Pravý ostrovský duch, skvělá a uvolněná atmosféra, autentičnost. Jedinou nevýhodou možná pláž přes místní komunikaci, ale na to bych si lehce zvykla. Jinak krásný hotel. Ještě téhož dne mě čeká sesterský hotel ze stejného řetězce, a to Zilwa Attitude. Hotel je krásný, ale díky mojí průvodkyni, která se tváří na mauricijské poměry dost kysele, ve mně nezanechává ten nejlepší dojem. Zkrátka všechno je o lidech a tady jsem bohužel neměla štěstí. Tak příště. Naštěstí moje další cesta vede do hotelu Veranda Paul et Virginie a z něho jsem totálně nadšená. Po rekonstrukci, v moderním designu, na krásné byť malé pláži, velmi romantické místo. Také je určen pouze pro dospělé a já si říkám, že kdybych já osobně plánovala svatební cestu na Mauriciu, tak bych si ji zvolila strávit právě v tomto rezortu. To už si mi snad nepoštěstí, raději si ponechám tu jednu svatbu v Česku, ale s hotelem, který budu doporučovat pro svatební cesty ostatním, mám jasno. Pak mě čeká nádherný zážitek v podobě hotelu Shangri´La. Zde strávím noc a připadám si jako v ráji. Nádherný přenádherný pokoj s přímým výhledem na oceán, skvělé restaurace a pravděpodobně nejlepší snídaně, co jsem kdy ve svém životě zažila. Shangri´La je zkrátka luxus, ale ne takový ten, ve kterém se necítíte dobře, ale ten, ve kterém si užíváte každý moment zahrnuti krásou v každém detailu – ať už v naservírovaném pokrmu, v designu pokoje, ve službách poskytovaných s nefalšovanou radostí. Tady prostě umí nabídnout pětihvězdičkový produkt a servis. Druhý den jsem opravdu smutná, že odsud musím odjet, ne všude je tak báječně jako zde. Tak zpátky na zem, míříme do hotelu Friday. Nohy zpátky na zem – jsme opět v tříhvězdičce, jenže všechny naše produkty mají něco do sebe. Ano, jistě je to mnohem střídmější a jednodušší hotel, ale má svoje bezesporné výhody a krásy. Tou hlavní je skvělá pláž, další milý personál a v neposlední řadě rodinná a milá atmosféra. Zkrátka Mauricius Vás nadchne všude. Obědváme v Ambre, našem velmi oblíbeném hotelu nabízející variantu all inclusive. Skvělá italská restaurace, jen sýr nějak popletli a na špagetách mám místo parmazánu gouduJ Asi mauricijská vynalézavost. Rezort je to veliký, ale nepůsobí tak, jelikož jsou jednotlivé budovy sympaticky rozloženy v tropické zahradě. Tento hotel je živý, plný mladých i starších párů (hotel je určen pouze pro dospělé) s nádhernou pláží a velkou nabídkou vodních sportů či dalších aktivit. Hledáte-li pěkný all inclusive rezort na dobré úrovni a nechcete-li si úplně zruinovat peněženku, pak hotel Ambre je skvělou volbou.

Hned kousek vedle hotelu Ambre nás čeká návštěva hotelu Veranda Palmar. Skvělá pláž, menší areál s bazénem, příjemnými restauracemi a nenucenou atmosférou. Nepotrpíte-li si na přehnaný luxus a úslužnost, přesto však chcete tříhvězdičkový hotel na dobré úrovni, pak Veranda Palmar je hotel přímo pro Vás. Jako hlavní bonus je skvělá pláž na východním pobřeží a all inclusive koncept.

Večer jsem ubytovaná v hotelu Long Beach. Přes trošku zmatenou recepci, která byla za celou dobu jediným mínusovým bodem tohoto hotelu, procházím rozlehlým a velkorysým areálem tohoto pětihvězdičkové designového hotelu. Máte-li rádi moderní architekturu a jednoduchý design, pak Long Beach je hotel přímo pro Vás. Navíc nabízí špičkovou gastronomii michelínských šéfkuchařů, velké množství aktivit pro děti i dospělé, krásnou a dlouhou pláž a trošku odlehčenější styl hotelu než je tradičně zvykem.

Další den se ještě vrátíme na sever, kde mě doslova nadchne hotel Ravenala. Skvělý hotel pro rodiny s dětmi, nebo pro páry, kteří nepotřebují úplně klidný rezort, i když hotel nabízí část jen pro dospělé, je to spíš rodinnější a větší hotel se skvělou živou atmosférou, kurzy vaření tradiční mauricijské kuchyně, skvělými masážemi, hezkou byť menší pláží. A nenechte se odradit recenzemi, že pláž je zkalená blízkou řekou, za mé návštěvy zde byla voda tyrkysově modrá. V období dešťů pak může být pláž trošku zakalenější, ale to bude asi všude na ostrově.

Pak mě čeká ještě přesun do blízkého hotelu Westin Turtle Bay. Zde mi bylo také avizováno, že pláž není top top, ale jsem příjemně překvapena. Je menší, nicméně po procesu odstranění kamenů a korálů je moc pěkná. Hotel Vám pláž však jistě vynahradí úžasným servisem, krásnými pokoji a skvělou gastronomií. Pokud si pobyt zde chcete skutečně užít, pak zvolte variantu all inclusive – pak budete mít přístup do všech pěti restaurací – do hlavní bufetové, kromě toho hotel nabízí i indickou, fusion mauricijsou kuchyni, beach house s nabídkou darů moře a bar. Skvělou výhodou je také to, že všechny pokoje nabízejí výhled na moře. A pokud si o víkendu rádi pospíte, pak zde si můžete vychutnat Vaši snídani až do 14hod. Hotel také nabízí možnost propojených pokojů, a tak je skvělou volbou pro větší rodiny či skupiny přátel.

Na poslední noc mě čeká přesun na divohý a hodně přírodní jih. Teším se na můj poslední mauricijský hotel, kterým je pětihvězdičkový hotel Heritage Telfair v koloniálním stylu. Hotel právě prošel zdařilou rekonstrukcí. Nachází se na hezké pláži, navíc velmi vhodné pro děti, jelikož je zde pozvolný vstup do moře. Navečer mám objednanou masáž, a tak mám možnost vyzkoušet i místní spa – na špičkové úrovni. Zrelaxovaná mířím na večeři do restaurace s mořskými plody – s místní zástupkyní naší partnerské cestovní kanceláře Emotions a sales manažerem hotelové skupiny si pochutnáme na místní specialitě z humra. Hotel nabízí velmi štědré all inclusive, ve kterém je v nabídce i neomezená konzumace šampaňského. Kromě nádherných koloniálních pokojů, kde vřele doporučují objednat si ty s přímým vstupem na pláž, na Vás dýchne i místní historie v podobě místního zámečku-Chateau, ve kterém se nachází prvotřídní restaurace. Výhledy z Chateau na místní krajinu jsou dech beroucí a je to jedno z nejkrásnějších míst, které jsem na ostrově navštívila. Další výhodou, kterou hotel nabízí, je skvělé 18ti jamkové hřiště, které je součástí hotelu. A pokud byste hledali více soukromí, pak hotel nabízí i špičkové vily, kde se můžete ubytovat s celou rodinou v naprostém soukromí.

Jistě je zde ještě spousta míst, které jsem na ostrově nenavštívila a spousta hotelů, které jsem ještě neviděla, ale právě proto vím, že se sem určitě budu chtít brzo vrátit. A zeptáte-li se mě proč si vybrat právě Mauricius? Protože na tomhle ostrově se budete cítit opravdu skvěle, starosti a povinnosti jako by zde vůbec neexistovaly, naopak můžete se ponořit do bezstarostnosti a přirozenosti života ve své jednoduché podstatě. Blízký dotek s místní přírodou na Vás bude také působit přímo blahodárně stejně tak jako optimismus místních a skvělá zdejší kuchyně.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.