Na začátku června jsem se vydala objevovat krásy ostrova Mauricius. O Mauriciu jsem slyšela již hodně superlativů, a tak jsem se nemohla dočkat, až poznám ostrov na vlastní oči. Letecké spojení jsme měli zajištěno přes leteckou společnost Turkish airlines, jejíž výhodou je především krátká čekací doba při přestupu v Istanbulu… Mauricius nás po dlouhém letu přivítal sice zataženou oblohou, nicméně naše nadšení z toho, že jsme konečně na místě, nám to nezkazilo.

Prvních pět nocí jsme byli ubytováni v hotelu Shandrani. Resort se nachází pouhých deset minut jízdy od letiště, což jsme po dlouhém letu velmi ocenili. Byli jsme ubytováni v kategorii Deluxe room, s krásným výhledem do tropické zahrady a na oceán. Pokoj byl velmi prostorný a vkusně moderně zařízen. Deluxe room jsou situovány až na samém konci resortu, k hlavní recepci je to tedy delší procházka. V resortu jsou tři pláže, jedna dlouhá pláž směřující na otevřené moře a další dvě menší pláže v zátokách s mělčí vodou, vhodné pro rodiny s dětmi. Hotel Shandrani je vyhlášený pro své výtečné restaurace, což můžeme jen potvrdit. Na výběr je stravování v hlavní bufetové restauraci a dále tři a la carte restaurace s italskou, thajskou a mezinárodní kuchyní, které nabízí skvělý kulinářský zážitek. Počet míst v a la carte restauracích je však omezen, nutná je včasná rezervace!

Po příjemném, i když v tuto roční dobu lehce větrném pobytu na východním pobřeží jsme se přesunuli do našeho dalšího útočiště na severozápad ostrova – do hotelu Le Canonnier. Na první pohled nás nadchla jeho pěkně udržovaná tropická zahrada, která vytváří příjemnou atmosféru. Hotel má tři pláže, ale v porovnání se Shandrani jsou výrazně menší. Ubytováni jsme byli v pokoji s výhledem na moře, který byl útulně zařízen. Hotel svým hostům nabízí tři restaurace, jednu bufetovou a dvě a la carte. 

Poslední tři dny našeho pobytu jsme bydleli v hotelu Zilwa Attitude na severním pobřeží, který pro nás byl pomyslnou třešničkou na dortu. Pokoj Superior sea view s přímým vstupem na zahradu a pláž nás nadchl již na první pohled. Pokoj byl velmi prostorný a vkusně zařízený. V resortu se nachází několik restaurací, jedna hlavní bufetová a dále a la carte restaurace s čínskou, indickou a mezinárodní kuchyní. Pro obědy je otevřena i restaurace Grand Zil. Pokud však budete mít zakoupenu pouze polopenzi, stravování v mezinárodní restauraci a Grand Zil není zahrnuto v ceně. Jediným zklamáním pro nás bylo koupání v moři, které je na severním pobřeží hodně mělké a plavat se tedy téměř nedalo. Ještě že je v resortu tolik pěkných bazénů!

Během pobytu jsme procestovali téměř celý ostrov. Pokud cestujete na Maurícius, rozhodně si nesmíte nechat ujít celodenní výlet do národního parku na jihu ostrova. Tropická příroda, vodopády a Sedm barev země Vás jednoduše okouzlí. Cestu zpestří také zastávka v továrně na výrobu rumu Chamarel, jenž je vyhlášen nejen po celém ostrově, ale i po světě.

Vynechat byste neměli ani návštěvu poloostrova Le Morne, který se pyšní jedněmi z nejkrásnějších pláží na ostrově a také přírodně chráněnou horou Le Morne Brabant. Pokud jste fyzicky zdatní, zajistěte si výlet s výstupem na tuto horu. Z vrcholku se Vám naskytnou úžasné výhledy!

Před naší cestou jsme hodně slyšeli také o parku Casela, jeho návštěvu jsme proto nemohli vynechat. Doporučila bych ho především rodinám s dětmi. V parku je mnoho druhů ptactva, želvy, nebo možnost projížďky po safari. Pro odvážné jedince, kteří touží po nevšedním zážitku, určitě doporučuji procházku se lvy a tygry.

Toužili jsme také poznat více ze života místních obyvatel, náš řidič nás proto zavezl do hlavního města, kde panoval čilý ruch. Určitě je dobré vypravit se do města se zkušeným řidičem! Prošli jsme si tradiční místní trh se zeleninou, projeli čtvrtí v centru města a vyjeli také na vyhlídku, ze které jsme měli město jako na dlani.

Během našeho pobytu na ostrově jsme navštívili také několik hotelů z našeho portfolia: Dinarobin, Paradis, LUX Le Morne, Friday Attitude, Ambre, LUX Belle Mare, Trou aux Biches, Ravenala Attitude a LUX Grand Gaube.

V Dinarobinu nás uchvátila překrásná tropická zahrada a klid, který v resortu panoval. Viděli jsme také nově zrekonstruované pokoje v resortu Paradis, které jsou laděny do příjemné světle šedé barvy a již brzy budou otevřeny pro své hosty. LUX Le Morne s idylickou atmosférou bych doporučila především novomanželům. Nevynechali jsme ani návštěvu oblíbeného hotýlku Friday Attitude na východním pobřeží a navštívili rozlehlý komplex resortu Ambre, který má překrásnou dlouhou pláž. Viděli jsme také resort Trou aux Biches na západním pobřeží. Prostorné pokoje má rozmístěny v bohaté tropické zahradě a hostům je k dispozici několik bazénů. Rozhodně doporučujeme. Naše inspekce pokračovala do hotelu Ravenala Attitude. Nedávno nově otevřený hotel nás zaujal především množstvím restaurací a stylovými vzdušnými pokoji...

Celkově vzato, z Mauricia jsme byli nadšeni a domů jsme odlétali s plno zážitky. Vřelé přijetí místních lidí, krásná příroda a jedinečné resorty z této destinace činí klenot, který rozhodně stojí za navštívení!

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.