Na Mauritius jsem vycestovala na přelomu podzimu a zimy, tedy za začátku mauricijského léta. Během dlouhého jedenáctihodinového letu z Paříže jsem se nemohla dočkat, až po příletu uložím svůj zimní kabát na dno kufru a vyměním teplý svetr do letadla za lehké letní šaty. Na mauritijském letišti mě dlouho nezdrželi – u přepážky jsem odevzdala dokumenty vyplněné v letadle, vouchery prokázala, že mám na ostrově kde bydlet, a zamířila jsem do příletové haly, kde už čekal usměvavý řidič CK Emotions s uvítacím koktejlem. 

iveta-mru-2012-011.jpgiveta-mru-2012-012.jpgiveta-mru-2012-013.jpgiveta-mru-2012-014.jpg

 

Le Récif Attitude

Trvalo asi hodinu, než mě řidič dovezl k mému prvnímu hotelu Le Récif Attitude u západního pobřeží ostrova. Po únavné cestě mě na recepci potěšili uvítacím drinkem. Jak je zde zvykem, přišel mě přivítat sám ředitel hotelu. To nejlepší na mě však teprve čekalo. Když jsem otevřela dveře svého pokoje Deluxe Beachfront, rozprostřel se přede mnou nádherný výhled na oceán.

Zbytek dne jsem strávila relaxací na balkoně, příjemnou masáží v hotelových lázních a samozřejmě také koupáním v Indickém oceánu. Večeřela jsem s našimi mauricijskými partnery přímo na pláži, za zvuků vln a za svitu svíček a měsíce. Když jsem v noci vyšla na balkon, vrhal na oceán bílé světlo obrovský stříbrný úplněk, laguna poklidně šuměla a nebe bylo poseté hvězdami. Romantičtější přivítání si pro mne Mauritius snad připravit nemohl. Další dny však byly spíše ve znamení práce. Na Mauritius jsem přijela především pro to, abych objela a poznala co nejvíce plážových hotelů za příznivou cenu. To znamenalo každodenní stěhování, prohlídky a setkávání se s místními obchodními partnery.

 

iveta-mru-2012-017.jpgiveta-mru-2012-018.jpgiveta-mru-2012-020.jpgiveta-mru-2012-021.jpg

 

Kouzlo ostrova

Během poznávání ostrova jsem si užila focení krásného pobřeží u Roches Noires, prohlídku úžasné botanické zahrady Pamplemousses s baobaby, lekníny a stovkami exotických palem, nákupy v Grand Baie i v outletech místních továren na značkové oblečení a kabelky. Krásným zážitkem byla také návštěva hinduistického chrámu, při které jsme s řidičem sledovali, jak věřící přecházejí po žhavých uhlících.

Nejvíce mě však uchvátila cesta do hor na jihozápadě ostrova. Pohled na tyrkysově modré laguny při pobřeží lemované bílou linkou korálového útesu doporučuji každému! Cestou se zastavte ochutnat výborný mauricijský rum v Chamarel, podívejte se na barevné vyvřeliny Seven Coloured Earth a vychutnejte svěží podnebí tropického lesa, kde potkáte spoustu barevného ptactva a také opice.

Po týdnu objíždění hotelů mě konečně čekaly dva dny opravdové dovolené na jihu a jihozápadě ostrova. Konečně jsme měla čas vychutnat si místní gastronomii a vystavit se příjemnému jižnímu sluníčku. Voda v oceánu již měla krásných 27 stupňů. Hotely na začátku sezony nebyly ještě plné, a tak jsem hojně využívala masáží, zkoušela místní fitness centra nebo se vydala na šnorchlovací výlet ke korálovému útesu. V exotických destinacích plyne čas pomalu, místní se na vás usmívají a všechny vaše problémy zůstanou daleko na severní polokouli. Domů jsem se vrátila opálená, odpočatá a rozhodnutá zprostředkovat zážitek z pohádkové exotické dovolené co největšímu počtu klientů.

iveta-mru-2012-001.jpgiveta-mru-2012-002.jpgiveta-mru-2012-003.jpgiveta-mru-2012-004.jpgiveta-mru-2012-006.jpgiveta-mru-2012-009.jpgiveta-mru-2012-010.jpgiveta-mru-2012-015.jpg

 

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovaly a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle + 420 724 730 008 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Iveta Mlejnská

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.