Po 2 letech sezení doma jsme si řekli, že někam prostě musíme vyrazit. S dětmi nebo bez nich? Vzhledem k věku našich dětí, dvojčat, 11 měsíců bylo hlídání nemožné, takže s dětmi. A teď kam? Hlavní roli hrálo bezpečí a zdravotní péče. Proto rozhodování bylo jednoznačné: Mauritius. Letecké spojení bylo jednoduché: Emirates. Pro malé děti do 2 let jsou letenky téměř zadarmo, ale bohužel bez nároku na sedadlo. Pro ty úplně nejmenší  do 11 kg a 75 cm, ale dostanete závěsnou postýlku. Nervozita před první dalekou cestou byla hoodně veliká. Nezapomenout nic sbalit, hlavně neonemocnět.

 

Cestování s Emirates

Kočárek nám bohužel odebrali hned při odbavení ve Vídni, ale dostali jsme k dispozici alespoň letištní který nám byl odebrán při poslední kontrole před vstupem do letadla. Let Vídeň – Dubaj byl naprosto super, poloprázdné letadlo, pro holčičky nám dali dvě závěsné postýlky. Dubaj – Mauritius už byl mnohem horší, letadlo plné na 100%, jen jedna postýlka a jedno dítě stále v náručí, navíc měl let 6h zpoždění. Kupodivu to holčičky zvládly super, dokonce se i vyspaly, rodiče to měli podstatně horší. Ale musím říci, že pro děti Vám Emirates zajistí nejen hračky, ale i stravu. Každé dítě do 2 let sice nemá nárok na sedačku, ale má nárok na 10 kg zavazadlo. Po nedobrovolně prodloužené cestě jsme bezpečně přistáli na Mauritiu. Všem doporučuji YU Lounge. Nejlepší přivítání, hned po výstupu z letadla Vás čeká hosteska a odvede Vás do luxusního auta, které Vás během krátké chvíle odveze do luxusního salonku, kde za Vás vyřídí všechny formality, vyzvednou Vám kufry a vy si v mezičase můžete dát něco k snědku či osvěžující drink. Vše v naprostém klidu bez front a dlouhého čekání. Opravdu ideální po tak dlouhé cestě a se dvěmi malými miminy v náručí.

 

Shandrani Beachcomber Resort & Spa

První část pobytu jsme strávili v hotelu Shandrani Beachcomber Resort & Spa. Nebyl to pro nás první pobyt v tomto hotelu, ale s dětmi je vše vždy jiné. Hotel je pro děti dobře uzpůsobený, má tři pláže z toho dvě pláže chráněné reefem s postupným vstupem do vody. V hlavní restauraci Vám pro nejmenší děti připraví kojeneckou stravu v podobě mixovaného ovoce, různé kaše, na oběd Vám připraví zeleninové pyré, dušenou rybu, případně cokoliv co má vaše dítě rádo. Naše holčičky milují ryby, takže jsme si nechávali připravit každý den čerstvou rybu se zeleninou. Většinu dne jsme trávili na pláži a užívali krásného moře.

 

Trou Aux Biches Beachcomber Resort & Spa

Druhá část pobytu směřovala do hotelu Trou Aux Biches Beachcomber Resort & Spa. Zde jsme měli nejdelší část pobytu, měli jsme tedy možnost v hotelu vyzkoušet i dětský koutek včetně hlídání dětí. Dětský koutek je zde úžasný, vybavený hračkami pro nejmenší děti až po různé aktivity pro teenagery. Děti si na svoji chůvu zvykly výborně, takže jsme si každé odpoledne užívali 3h klidu, děti se vyřádili a vyzkoušeli jsme i večerní babysitting, aspoň jedna večeře v klidu. I v tomto hotelu bylo jídlo pro děti naprosto super, vše je potřeba objednat den předem a samozřejmostí je donáška až na pokoj v přesný čas. Na pláži je větší život, neboť hotel sousedí s vesnicí, po pláži tedy chodí hodně lidí na procházky, pláž je ale široká, místa je tedy dost pro relax i procházky a dvojčata byla velkou atrakcí pro všechny kolemjdoucí. Hotel nabízí široký výběr restaurací i s dětmi jsme navštívili a la carte restaurace thajskou, italskou, francouzskou i středomořskou. A těžko bychom vybrali tu nejlepší, protože všechny byly úžasné.

 

Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa

Posledním místem našeho pobytu byl hotel Dinarobin Beachcomber Golf Resort & Spa. Klid, luxus a pohodlí. Vyzdvihla bych kvalitní restaurace, japonská i rybářský bufet v hlavní restauraci byly velkým zážitkem. Hotely Beachcomber jsou ideální prostě pro všechny. Ať už cestujete ve dvojici nebo s rodinou. Děti každého věku jsou vítány. Samozřejmostí jsou postýlky pro nejmenší, dětské židličky v restauracích. V Dinarobinu naše holčičky oslavily své první narozeniny. Personál byl naprosto neskutečný, protože stihli zorganizovat narozeninový dort i dárky pro děti. My jsme holčičkám tento jedinečný den prvních narozenin zdokumentovali profesionálním fotografem, který nám udělal krásné fotky. Mauritius je civilizovaná země a seženete zde pro děti téměř vše co potřebují, takže naše obavy byly naprosto zbytečné. Koupit se dají plenky, dětská výživa, ovocné přesnídávky, opalovací krém s vysokým faktorem. Pokud jste ale zvyklí na určitou specifickou značku, doporučujeme vzít si dostatečnou zásobu z domova, Díky váze zavazadel 30kg dospělý a 10kg ti nejmenší se snad dokáže sbalit každý. Jediné co zde nekoupíte, je speciální koupací oblečení, v tak malých velikostech je zde bohužel nemají.

 

V transferu po ostrově je samozřejmostí dětská autosedačka, na letišti při nastupování mají vždy rodiny s dětmi přednost. Při přestupu v Dubaji jsou k dispozici dětské kočárky pro pohodlnější přestup. A pokud máte delší čekání a nechce se Vám trávit čas v odletové hale, můžete využít Dubai Airport Hotel, který se nachází v každém terminálu. Do pár minut od přistání jste na pokoji a můžete si dát sprchu a na pár hodin ulehnout, z recepce Vás rádi vzbudí v požadovaný čas. Přestože jste na jednom z nejrušnějších letišť v pokoji nemáte vůbec šanci slyšet startující obrovské airbusy A380.

 

Pokud váháte, zda sedět doma, nebo vyrazit na cestu s vašim malým dítětem, určitě se nebojte. Mauritius je krásná destinace a hotely jsou připravené i na ty nejmenší návštěvníky!

 

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.