V prosinci jsem se před vánočním shonem s přítelem vydala do jedné z nejoblíbenějších destinací, na Maurícius. Naše studijní cesta a zároveň dovolená započala již na pražském letišti, kde jsme byli stewardem společnosti Emirates přivítáni francouzským šampaňským na palubě v business třídě letadla Boeing 777–300. V Dubaji nás čekal přestup a po doslova kulinářském zážitku jsme odpočinutí následující den přistáli v ráji, na Mauríciu.

Shandrani 5*

Naše cesta směřovala do hotelu Shandrani, který je cca 5 minut od letiště cesty místním nebo hotelovým taxíkem.

Komplex se rozkládá na jihovýchodním pobřeží u laguny Blue Bay vyhlášené především bohatým podmořským korálovým životem. Poskytuje pouze all inclusive program a podle mne je to naprosto jedinečné místo pro spojení relaxační i aktivní dovolené.

Čekalo nás tu šest nocí a hned po přivítání jsme byli ubytováni ve vilce umístěné v tropické zahradě s úžasným výhledem na moře z naší terasy. Už jen tento pohled na křišťálovou vodu a bílý písek mě nadchl natolik, že jsem hned z kufru vylovila šnorchl, plavky a běžela se na podmořský život podívat pěkně zblízka.

Resort je lemován celkem třemi plážemi s jemným bílým pískem, který nepálí ani za ostrého slunce v poledne. Jakmile jsme se dosyta nabažili polehávání na pláži a koupání v křišťálové vodě, prozkoumali jsme nabídku hotelu a vyzkoušeli vše, co bylo k dispozici. Nejvíce mě nadchlo vodní lyžování, u kterého jsme pravidelně trávili celé odpoledne.

Na windsurfing jsem si zatím netroufla, ale neodolali jsme našemu věčně usměvavému, plážovému “kamarádovi“ a svezli se s ním v motrovém člunu na Paradise Island, starý vrak lodi a ta nejkrásnější místa pro šnorchlování. Dokonce vzal z kuchyně list salátu, připlaval a vložil mi jej do ruky a zajistil mi tak úžasný zážitek, kdy jsem byla v moři barevnými rybičkami doslova obklopená…

Před večeří jsme pravidelně, při západu slunce, hrávali ping pong ve sportovním „koutku“ resortu, kde byla možnost zahrát si i tenis nebo si zajít posílit svaly do posilovny. Vyzkoušeli jsme také naprosto dokonalou masáž v Clarins Spa nebo cyklo výlet, který byl hotelem organizován téměř každý den. Já osobně miluji vaření a vše co je s gastronimií spojené a už dopředu jsem se těšila, až ochutnám místní speciality.

Restaurace hotelu jsou velmi vyhlášené a na každý večer jsme si předem zarezervovali místo tak, abychom za těch pár večerů ochutnali vše. Po několika chodových meníčkách kreolské, italské, rybí a thajské kuchyně doprovázené francouzským šampaňským a delikátními víny není nic lepšího, než se projít za vlažného večerního vánku tropickou zahradou a zakončit večer ochutnávkou místního mauricijského rumu nebo si vybrat jeden z lahodných koktejlů.

Le Preskil Beach Resort 4*

Během pobytu jsem služebně navštívila hotel Preskil, který má ideální polohu na malém, soukromém poloostrově a zaručuje tak maximální izolaci od jakéhokoliv ruchu.

Vilový komplex v koloniálním stylu je i zde zasazen do rozlehlé tropické zahrady s dech beroucím výhledem na lagunu a i když je resort kompletně plný, máte zde pocit, že jste tu skoro sami.

Stihla jsem si zde prohlédnout i hotelové SPA s kadeřnictvím, kde se připravovala nevěsta na svůj velký den, pro který si pár vybral právě písečnou pláž hotelu Preskil.

Ráda bych zde vyzvedla i možnost vodních dýmek pro zpestření večera, výbornou kuchyni, rozmanitost vodních sportů, kurz potápění a jednu službu navíc ,se kterou jsem se zatím ještě nesetkala – a to zvednutí praporku při polehávání na pláži pro znamení, že máte na něco chuť.

Casela Park

Předposlední den našeho pobytu jsme navštívili park Casela, kde jsme měli tu jedinečnou možnost vydat se na procházku se lvy. Měli jsme štěstí na půlročního samečka a dvouletou lvici, ze které jsme měli opravdu všichni respekt. Adrenalin nám nejvíce vzrostl při možnosti si obě šelmy pohladit.

Casela se rozkládá na 14 hektarech a kromě lvů ukrývá další poklady – na 1 500 ptáků, zebry, želvy, opice, klokany a mnoho dalších.

Maurícius mě okouzlil především nesmírně milými, usměvavými a srdečnými lidmi, překrásným Indickým oceánem, plážemi, podmořským životem, zelenou krajinou se záplavou palem a voňavých květin a tím, že se zde nikdy nenudíte. Určitě se do tohoto ráje ještě brzo vrátím.

Během svého pobytu jsem navštívila tyto hotely: Shandrani Resort & Spa a Preskil Beach Resort‎.

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda Vám připravím dovolenou na klíč. Prosím kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 004 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Pavlína Čuhaničová

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.