Moje svatba v ráji

Když mě před rokem přítel požádal na Mauríciu o ruku, měla jsem jasno, svatba bude na Mauríciu. On měl bohužel také jasno, že svatba musí být v České republice s celou rodinou a všemi kamarády, a tak jsme začali plánovat svatbu v Čechách. Oba dva jsme jako rození pražáci věděli, že svatbu nechceme v Praze a zjišťovali možnosti rezervace pěkného statku s rybníčkem. Naštěstí netrvalo dlouho než jsme jistili, že na plánování svatby nemáme čas ani sílu, a domluvili se na kompromisu svatby v ráji a oslavy v Praze. 

Vzhledem ke své pozici svatební specialistky byl pro mě úkol naplánovat svatbu na Mauríciu velmi jednoduchý. Bylo třeba zařídit jen pár věcí. Vybrat si svatební šaty, prstýnky a termín cesty, zajistit dokumenty ke svatbě, koupit letenky, objednat hotel s termínem svatby a zamluvit fotografa s kameramanem.

Výběr hotelu byl pro mě jednoduchý, hotel Dinarobin Beachcomber byl jasná volba. Na Mauríciu jsem viděla přes třicet hotelů, ale tento je výjimečný svým umístěním pod horou Le Morne. Romantičtější místo neznám. Stačilo tedy napsat na hotel a rezervovat si datum svatby. To je třeba udělat co nejdříve, protože na každém hotelu smí být jen jedna svatba denně.

Svatební formality

Dva měsíce před svatbou jsme začali řešit dokumenty na svatbu. Bylo třeba dojít si na matriku nechat vydat nové rodné listy, které nesmí být starší než 3 měsíce v den obřadu, nechat je ověřit a soudně přeložit, vyplnit formulář Application to Marry a naskenovat pasy, které musí mít platnost ještě 6 měsíců od návratu z dovolené. Na Mauríciu funguje jakýsi systém ohlášek, proto je třeba naskenované dokumenty odeslat na Maurícius nejpozději 6 týdnů před obřadem.

Přípravy na hotelu

Na hotel jsme přijeli tři dny před obřadem. Na hotelu Dinarobin jsem byla ubytovaná už dvakrát, takže hotel dobře znám. Druhý den po příletu jsme měli schůzku s hotelovou svatební koordinátorkou Emilie, která s námi prošla všechny detaily svatby jako je výzdoba svatebního místa, květiny do svatební kytice, druh dortu, hudba během obřadu a termín zkoušky make-upu a svatebního účesu. Pomohla nám vybrat restauraci pro naši svatební večeři. Za příplatek je možné mít i večeři přímo na pláži.

Musím pochválit všechny zaměstnance hotelu. Je vidět, že tam svatby pořádají pravidelně a všechno mají promyšlené a perfektní. Jsem také moc ráda, že jsem měla domluvenou zkoušku make-upu i účesu, protože vlasy mi nakonec kadeřnice předělávala třikrát, než jsme přišly na ten pravý účes. A na to by v den obřadu nebylo dost času. 

Den před svatbou je třeba jet na svatební formality do hlavního města Port Louis. Na hotelu nás vyzvedlo auto i s překladatelkou v 8:30. Cesta do hlavního města trvala hodinu. Naše tlumočnice nás provedla úřadem, kde jsme se setkali s velice milým úředníkem, který nám zkontroloval dokumenty a potvrdil, že je vše v pořádku. Poté jsme jeli na místní matriku, kde dokumenty zkontroloval další úředník a řekl nám, že svatba bude následující den v 15:00.

01.11.2019

V den D jsem byla ráno trochu nervózní, pořád jsem koukala na oblohu jestli se tam neobjevují mraky, ale naštěstí zůstala krásné modrá. Po snídani jsme se opalovali a koupali v moři. Ve 12 jsem odešla do místních lázní, kde jsem měla domluvené oblékání šatů, make-up a svatební účes. Je třeba počítat s tím, že ač na hotelech pracují profesionální kadeřnice a kosmetičky, kvalita služeb je jiná než na jakou jsme zvyklí z Evropy. Já jsem příliš velké očekávání neměla a svatební účes se nakonec podařil lépe než jsem doufala. Make-up jsem chtěla jen přirozený, což místní kosmetička zvládla na jedničku, ačkoliv jsou na Mauríciu zvyklí na používání výrazných barev.

Emilie nejdříve vyzvedla snoubence na pokoji a odvezla ho na místo obřadu. Pak jela pro mě do lázní a společně jsme vyrazily na svatbu. Na hotelu Dinarobin mají úžasný altán, ve kterém se konají svatby. Sice leží přímo na pláži pod horou Le Morne, ale až v zadní části hotelu a zároveň je částečně oddělený keři, takže máte pocit soukromí a hosté hotelu na Vás z lehátek nevidí. Snoubenec tam na mě již čekal. Celý obřad byl hodně romantický a trval asi 15 minut. Svědky zajišťuje hotel a nám svědčila Emilie a druhým svědkem byl manažer hotelu. Poté nám nachystali slavnostní přípitek, krájení dortu a míchání písku. Jedná se o mauricijskou tradici, kdy nevěsta sype písek jedné barvy a ženich jiné barvy do společné nádoby a poté smíchaný písek společně vysypou do moře.

Celý den byl naprosto perfektní, užili jsme si pohádkovou svatbu na pláži plnou rozmazlování a hlavně beze stresu.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.