Služební cesta na Maurícius v září 2022

Naše služební cesta začala na letišti v Praze, kde proběhl velmi hladký a rychlý check-in. Zvolily jsme si leteckou společnost Emirates, která patří k těm nejkvalitnějším. Před odletem na Mauríciu je stále potřeba vyplnit on-line příletový formulář, kde je nutné zaznačit informace o očkování proti Covidu-19. Hned v příletové hale na nás čekala zástupkyně místní cestovní agentury Mauturco, která nás pěkně přivítala, předala nám informace a harmonogram naší služební cesty a poslala nás k autu před letiště, kde už na nás čekal řidič, který nás celý týden převážel mezi jednotlivými hotely.

mru-2022-gabi-marta-001.jpeg 

 

Jako první jsme navštívily hotel Four Seasons 5*, který nám po náročné cestě poskytl vlastní vilu s bazénem, kde jsme měli nějaký čas na relax. Cesta z letiště do hotelu trvala půl hodiny. Poté jsme si s manažerkou hotelu prohlédly celý hotel a následoval společný oběd v jedné ze čtyř restaurací. Resort se pyšní rozlohou 15 hektarů a má nádhernou zahradu, ve které jsou rozmístěné vilky, takže klienti si zde mohou užít maximálního soukromí.

mru-2022-gabi-marta-002.jpeg 
 

 

Po této návštěvě jsme se přesunuly do svěžího moderního hotelu C Mauritius 5*, který je umístěn u krásné pláže. Resort je menší a útulný, je vhodný pro páry, které si nepotrpí na živějších večerech s různými animačními programy. Následně jsme se ubytovaly v hotelu Long Beach 5*, ve kterém jsme strávily dvě noci. Ještě tentýž večer jsme měly možnost s manažerkou resortu projít celý areál, velmi nás oslovilo místní SPA.

 mru-2022-gabi-marta-003.jpeg
 

 

Následující den jsme začínaly brzy. Naše první zastávka byla v  exklkuzivním hotelu One and Only 5*, který nás uschvátil krásnou tropickou zahradou. Resort je rozprostřen na poloostůvku Belle Mare a díky tomu si můžete vybrat, zda strávíte den na pláži na východě či na západní straně ostrova. Můžete zde sledovat jak okouzlující východy, tak západy slunce.

mru-2022-gabi-marta-004.jpeg 
 

 

Dalším hotelem, který jsme navštívily, byl Constance Belle Mare Plage 5*, který můžeme doporučit golfistům, jelikož golfová hřiště se nacházejí přímo za hotelem.

V hotelu Shangri-La 5* jsme si vychutnaly oběd přímo na pláži. Poté jsme se přesunuly na prohlídku hotelu Sunrise Attitude 4*, který je určen pouze pro dospělé. Tento den jsme zakončily návštěvou příjemného hotelu Ambre 4*. Hotel je vhodný pro klienty s nižším rozpočtem.

mru-2022-gabi-marta-005.jpeg 
 

 

Třetí den nás čekala návštěva hotelu Constance Le Prince Maurice 5*. Tento hotel je ideálním útočištěm pro páry, kteří si chtějí užít poklidnou a ničím nerušenou dovolenou. Hosté si mohou zpříjemnit večery v místním vinném sklípku, kde mohou využít ochutnávky luxusních vín dovezených z celého světa.

mru-2022-gabi-marta-006.jpeg 
 

 

Po prohlídce jsme přejely do hotelu Veranda Paul and Virginie 4*. Menší moderní hotel s velmi příjemnou atmosférou je určen pouze pro dospělé stejně jako další navštívený hotel Lagoon Attitude 4*.

Následně jsme se ubytovaly v hotelu Le Meridien 5*, kde jsme strávily další 2 noci. Zde jsme měly čas si zajít na velmi příjemnou masáž v hotelovém Spa a také jsme si na pláži vypůjčily paddle boardy, které jsou v rámci all inclusive zdarma pro hosty. Měly jsme možnost také vyzkoušet luxusní restauraci Zoeli, ve které jsou jídla podávaná a la carte. Druhou výbornou restaurací byla typická indická kuchyně. V obou restauracích si vyberou jak milovníci masa, tak i vegetariáni.

 

Navštívily jsme také hotel Westin Turtle Bay 5*, který je moc příjemný hotel zaměřený hlavně na relax a klidnou dovolenou. Pokud preferujete skvělý servis, výběr z několika restaurací a barů, ale nepotrpíte si na plážovou dovolenou, tento hotel je vhodný přímo pro vás.Hotel má k dispozici pouze dve malé soukromé pláže. Poté jsme se přesunuly jižněji do nově zrekonstruovaného hotelu Sugar Beach 5*, kde jsme si pochutnaly v restauraci na pláži a následovala také prohlídka vedlejšího hotelu La Pirogue 4*, kde jsme měly možnost zúčastnit se svatby našich klientů, což byl opravdu nádherný romantický zážitek. U obřadu jsme se také potkaly s našimi českými delegáty, kteří se starají o naše klienty a tak jsme se od nich dozvěděly zajímavé informace ze “zákulisí” tohoto ostrova.

mru-2022-gabi-marta-007.jpeg 
 

 

Na další dvě noci jsme se ubytovaly v hotelu Paradis Beachcomber 5*, který je situován přímo u hory Le Morne s nádhernou dlouhou pláží. Tento hotel ocení hlavně klienti, kteří mají rádi večerní programy. Následovaly další návštěvy hotelů v této oblasti: Dinarobin Beachcomber 5*, JW Marriott 5* a Lux Le Morne 5*. Všechny tyto hotely pojí jedno z nejhezčích prostředí na ostrově, krásné pláže a kvalitní služby.

mru-2022-gabi-marta-008.jpeg 
 

 

Následující den jsme měly konečně prostor k prozkoumávání ostrova, a tak jsme se vydaly do národního parku Chamarel k překrásným vodopádům a k sedmibarevné zemi. Viděly jsme také želvy a navštívily posvátné jezero Grand Bassin. Nechyběl ani výšlap na známou horu Le Morne. V pozdních odpoledních hodinách jsme se ubytovaly v hotelu Shandrani Beachcomber 4*, ve kterém jsme i naši služební cestu ukončily. Hotel je situovaný pouze 10 minut jízdy autem od letiště, a tak je vhodný pro rodiny s dětmi, kteří nechtějí trávit moc času přejezdem po ostrově.

mru-2022-gabi-marta-009.jpeg 
 

 

Následující den jsme přejely na letiště a vyrazily jsme na cestu domů. Po šestihodinovém letu jsme přistály v Dubaji, kde jsme musely čekat 8 hodin, jelikož přímý navazující let byl již vyprodán. Měly jsme však dopředu zařízené ubytování v Dubai International hotelu 5* a tento čas jsme využily ke spánku v pohodlné posteli. Přímo u výstupu z letadla nás vyzvedl zaměstnanec hotelu, který nás doprovodil. Odpočaté a plné krásných zážitků z naší služební cesty jsme pak letěly leteckým spojem s Emirates zpět do Prahy.

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.