Koncem listopadu se mi naskytla úžasná příležitost vycestovat na sedm dní na ostrov Mauritius. Let byl zprostředkován leteckou společností Air Mairitius. V úterý večer jsem již seděla v letadle, směr Paříž a těšila se, že vyměním sychravé listopadové počasí za letní teploty na Mauritiu.

Přestup v Paříži proběhl bez jakýchkoli problémů a ve 23 hodin naše letadlo startovalo z Paříže rovnou na Mauritius. Jedenáct hodin letu uteklo jako nic a zanedlouho jsem tak konečně mohla vystoupit z letadla a poprvé v životě stoupnout na půdu tohoto ostrova v Indickém oceánu. Před sebou jsem měla velmi nabitý týden a byla jsem plná očekávání a nadšení.

1. den: Le Canonnier

Na letišti mě uvítala zástupkyně naší partnerské agentury Emotions a doprovodila do připraveného auta, kde mě již očekával můj osobní řidič David, který mě měl provázet po celou dobu pobytu.

V odpoledních hodinách jsme dorazili do hotelu Le Canonnier na severo-západním pobřeží, kde jsem měla strávit první noc. V hotelové recepci mne přivítal manažer hotelu a po příjemném osvěžení ovocným nápojem mě čekal zasloužený odpočinek po náročné cestě. Konečně jsem se mohla ponořit do příjemně chladivé vody Indického oceánu a prohřát se pod horkými paprsky odpoledního slunce. Prohlédla jsem si okolí hotelu a pláže.

Jsou zde tři menší pláže a ve vodě jsou kameny, podmínky pro plavce jsou zde tudíž trochu horší. Jinak jde o velmi pěkný hotel jednoduchého stylu. Můj pokoj byl ve spodním patře, s nádherným výhledem na oceán. Vybaven byl jednoduše, ale vkusně.

Večer jsem byla manažerem hotelu pozvána do romantické restaurace Le Navigator s úžasným výhledem na oceán. Po lehkém předkrmu v podobě zauzeného marlina s okurkovým dipem následoval famózní hlavní chod – tygří krevety podávané s koriandrovou omáčkou a rajčatovým chipsem. Dezert také nezklamal, skvělý mangový sorbet s kokosovým dortíkem! Celé menu bylo doplněno lehkým a ovocným rosé, které příjemně doplňovalo jednotlivé chody. Po večeři na mě čekalo velké překvapení – vystoupení místních tanečníků a tradiční tanec Séga. Se sklenkou báječného místního vanilkového rumu jsem si večerní show skvěle užila.

2. den: Le Victoria, The Oberoi, Le Maritim, Le Mauricia, Trou aux Biches 

Po ranní józe a lehké snídani jsem se vydala na první prohlídku hotelu. Hotel Le Victoria je veliký hotelový komplex bílých elegantních budov. Pokoje jsou velmi prostorné, pláž je dlouhá, ale ve vodě jsem zahlédla několik kamenů. Hotel je vhodný pro rodiny s dětmi a pro všechny, kterým nevadí rušnější prostředí.

Dalším navštíveným hotelem byl luxusní The Oberoi. Tento hotel mě skutečně nadchnul velmi originální architekturou a intimním, romantickým a klidným prostředím. Jednotlivé vilky, z nichž některé mají i svůj bazén, nabízejí naprosté soukromí. Dovolenou zde bych doporučila romantickým a klidným povahám, všem těm, kteří nestojí o rušné hotely a hlučné animační programy.

Následoval hotel Le Maritim, veliký hotelový komplex umístěný v nádherné a bujné tropické zahradě. Najdete zde devíti jamkové golfové hřiště, malou zoo s želvami, kozami a koníčky, několik různých restaurací a nádhernou dlouhou pláž s bělostným pískem. V tomto hotelu se opravdu nebudete nudit!

Předposlední dnešní zastávkou byl hotel Le Mauricia, který je umístěn jen pár kroků od rušného přístavu Grand Baie. Tento hotel jednoduššího stylu je ideální pro mladé páry, kteří nechtějí trávit dovolenou jen v hotelu a rádi se chodí večer bavit do klubů, barů a diskoték, kterých je v Grand Bai dostatek! Odpoledne jsem měla chvilku času a tak jsem vyrazila na obhlídku obchůdků v Grand Bai, nakoupila pohledy a prošla se po místní promenádě.

Posledním dnešním hotelem a také místem kde jsem měla strávit druhou noc, byl hotel Trou aux Biches. Tento hotel byl nedávno kompletně zrekonstruován, těšila jsem se tedy, čím mě překvapí. Po tradičním mauritijském uvítání jsem byla ubytována v úchvatném pokoji typu Tropical Junior Suite, s venkovní sprchou a výhledem do tropické zahrady. Hotel skutečně předčil veškerá má očekávání. Je to krásný komplex připomínající malou vesničku a kombinuje luxusní, moderní i tradiční prvky. Doporučila bych ho zejména na svatby, ale také všem těm, kteří mají rádi přátelskou atmosféru, luxusní ubytování a skvělou gastronomii.

Odpoledne jsem si užila na dlouhé písečné pláži a odpočinula si po náročném dni na pohodlném plážovém lehátku. Večer jsem byla pozvána manažerkou hotelu na večeři v jedné z místních restaurací. Jako správný gurmán jsem si vybrala zážitkovou á la carte restauraci umístěnou u pláže. Bylo krásné pozorovat ladný pohyb číšníků, kteří zvládali servis s neskutečnou elegancí. Čtyř chodové degustační menu by nadchlo i inspektora Michelin! Ochutanala jsem Amuse bouche, což jsou teplá kachní játra s exotickou omáčkou, jako předkrm cibulové créme Brulée, hlavním chodem byl steak z mečouna s mangovým čatní a sladkou tečkou na závěr čokoládový dortík s maracujovým sosem. Celé menu bylo doplněno šťavnatým jihoafrickým Sauvignonem blanc, který se báječně snoubil se všemi chody. Ulehnout po tak náročném dni do královské postele s měkoučkým bělostným povlečením bylo velmi uvolňující.

3. den: Royal Palm, Paradise Cove, Lux Grand Gaube, Constance Le Prince Maurice

Po ranním joggingu na nádherné a dlouhé pláži hotelu Trou aux Biches a po vydatné a výborné snídani jsem již v 9:30 seděla v autě a společně s mým řidičem jsme vyrazili na další prohlídku hotelů.

První návštěva byla v luxusním hotelu Royal Palm. Jedná se o velmi pěkný hotel vhodný pro náročnou klientelu.

Další zastávkou byl Paradise Cove. Butikový hotel v indickém stylu, s velmi malou, ale útulnou plážičkou.

Předposledním dnešním hotelem byl Lux Grand Gaube, postavený dle filozofie Feng Shui v harmonii s přírodou. Odpoledne mne čekala prohlídka botanické zahrady Pamplemousses. Procházka trvala necelé dvě hodiny. Seznámila jsem se zde s mnoha druhy palem a jinými exotickými rostlinami, které jsem do té doby neznala.

Po botanické zahradě jsme vyrazili na východní pobřeží do opulentního Constance Le Prince Maurice, kde jsem měla strávit svou další noc. Odpoledne jsem si užila na úchvatné bělostné pláži, kde jsem viděla krásnou a romantickou svatbu. Můj pokoj byl skutečně luxusní, s velikánskou masážní vanou, šatnou a s plno dalšími detaily, se kterými jsem se ještě v jiném hotelu nesetkala.

Večeře v jediné restauraci na moři na Mauriciu – v Barachois byla jedním z nejúžasnějších zážitků na Mauritiu. Degustační osmi chodové menu a každý pokrm doplněný jiným vínem vzájemně chuťově doplňující daný chod. Romantické prostředí, výhled na lagunu, rybky šplouchající v moři, živá hudba, úchvatná gastronomie – co víc si přát? Po večeři následovala prohlídka jedinečného vinného sklepa a degustace s šarmantním francouzským someliérem. Jako velká milovnice vína jsem byla z toho zážitku uchvácena! Večer nemohl skončit jinak, než několika osvěžujícími drinky z rukou zkušeného barmana. Tento hotel bych doporučovala všem těm, kteří mají rádi klidné, intimní a luxusní prostředí a zajímají se o gastronomii, enologii a vyžadují perfektní servis!

4. den: One & Only Le St Geran, Constance Belle Mare Plage, Four Seasons, Lux Belle Mare

Po ranním joggingu a skvělé snídani jsme pokračovali po východním pobřeží. První zastávkou byl One & Only Le St Geran, krásný a luxusní hotel se skvělou pláží!

Dalším navštíveným hotelem byl Constance Belle Mare Plage. Romantický a klidný hotelový komplex s nekonečně dlouhou písčitou pláží a skvělými podmínkami pro plavání. Součástí komplexu je i osmnácti jamkové golfové hřiště.

Třetím navštíveným hotelem byl Four Seasons. Velký hotel s dvěma menšími plážemi mě potěšil velmi příjemnou atmosférou a skvělým servisem. Poslední zastávkou a zároveň i hotelem na dnešní noc byl Lux Belle Mare. Odpoledne jsem odpočívala na místní dlouhé a široké pláži a vyzkoušela i skvělý bazén. Z terásky mého krásného moderně zařízeného pokoje jsem mohla pozorovat nekonečný oceán. Večeře byla neformální, v bufetovém barbecue stylu, v plážové restauraci. Velmi jednoduchá, ale chutná a lehká. Po večeři následoval animační program – ohňová show na pláži a také degustace mauricijských rumů. Kokosový, maracujový, vanilkový a další různé příchutě. Po tomto náročném programu jsem uvítala pohodlnou postel v mém útulném pokoji.

5. den: Celodenní výlet na jižní pobřeží, Klondike

Dnes mě čekal celodenní výlet po přírodních krásách Mauritia. První zastávkou byl vulkanický kráter u Curepipe. Dále jsme pokračovali k dech beroucí soše hinduistického boha Šivy v jihovýchodní části Mauricia, prohlédla jsem si zde i impozantní hinduistický chrám Ganga Talao s jezerem Grand Bassin a dostala požehnání v podobě červené tečky na čele.

Potom jsme se vydali do přírodní rezervace Black River Gorge, která mě opravdu uchvátila. Krásná zelená příroda, hory a tyrkysový oceán v pozadí. Nádhera! Další mé kroky vedly k nádherným vodopádům a pak jsme podél kávových plantáží vystoupali do vysokého pohoří kde je úchvatná vulkanická vyvřelina Chamarel – 7 barev země.

Po takto krásném a nabitém dni mě řidič odvezl na západní pobřeží k městečku Flic en Flac, do hotelu Klondike. Zaskočila jsem si ještě zaplavat a dala si lehkou večeři v podobě zeleninového salátu. Hotel Klondike je velmi jednoduchý. Doporučila bych jej jen na krátkodobé přespání a hlavně všem velmi nenáročným klientům, kteří například cestují po celém ostrově s batohem.

6. den: Maradiva, Hilton, Sugar Beach, Tamarina, St. Regis

Můj předposlední den na Mauritiu jsem si prohlédla dalších několik hotelů a odpoledne jsem se seznámila s pěstováním a zpracováním mauricijského čaje.

První navštívený hotel Maradiva se mi velmi zalíbil. Ubytování je zde možné jen v jednotlivých vilkách s vlastním bazénem a zahrádkou. Další výhodou je překrásná dlouhá pláž a velmi intimní atmosféra. Hotel bych doporučila těm, kteří nemají rádi veliké hotelové budovy a touží po naprostém soukromí.

Druhým dnešním hotelem byl Hilton. Klasické hotelové budovy a poměrně sterilní a nezajímavé prostředí. Jedná se o světově známou hotelovou síť, u které si každý může být jistý určitým stálým standardem služeb.

Poté jsem si prohlédla elegantní a bílý hotel Sugar Beach s dlouhou pláží s krásným pískem.

Poslední dnešní prohlídka proběhla v hotelu Tamarina, který nově zařazujeme do naší nabídky. Je to velmi přírodní, rodinný hotel butikového stylu, ideální pro milovníky přírody a golfu (je zde osmnácti jamkové hřiště). Je zde široká dlouhá pláž, ale nečekejte žádné řady slunečníků, spíše přírodní neupravovanou pláž.

Odpoledne bylo věnováno prohlídce výrobny čaje Bois Chéri. Prošla jsem si se svým průvodcem celou výrobnu, pak i muzeum a poté následovala degustace místních čajů. Místní specialitou je černý čaj s vanilkou, mají však i další příchutě, např. kokos. Tato prohlídka byla velmi zajímavá a mohu ji všem doporučit!

Řidič mne pak zavezl do hotelu St. Regis. Po krásném uvítání mě můj osobní komorník zavedl do pokoje s výhledem na oceán. Těšila jsem se na odpočinek na místní pláži, která se mi velmi zalíbila již na fotkách. Když jsem ji poprvé spatřila naživo, byla jsem uchvácena. Dlouhá pláž s bělostným pískem, elegantní bílá lehátka, úplné minimum lidí, hluboká a jiskřivě průhledná voda, naprostá dokonalost! Po příjemném odpočinku jsem se těšila na večeři s manažerkou hotelu. Degustační tří chodové zážitkové menu v japonském stylu jsem si skutečně užila. V tomto hotelu se o vás budou starat na každém kroku, je skutečně velmi výjimečný. Doporučila bych ho velmi náročným klientům, kteří mají rádi dokonalý servis a zároveň krásnou přírodu a klidnou, romantickou atmosféru.

7. den: LUX Le Morne, Paradis, Dinarobin, Heritage Awali

Po romantické a velmi chutné snídani jsem se již těšila na předposlední den na Mauritiu. První navštívený hotel LUX Le Morne se mi moc líbil, doporučila bych ho romantickým duším a párům vyhledávající klid.

Druhým navštíveným hotelem byl Paradis, přátelský hotel vhodný pro sportovce, golfisty a rodiny s dětmi.

Po prohlídce sousedního elegantnějšího a klidnějšího Dinarobinu, jsme vyrazili do posledního dnešního hotelu, kde jsem měla strávit moji závěrečnou noc, do Heritage Awali. Po příjemném odpoledni na dlouhé a rušné pláži, jsem byla pozvána na večeři do sousedního hotelu Le Telfair, do zážitkové japonské a fusion restaurace. Po dalším skvělém gatsronomickém zážitku mě čekala ještě degustace rumů ve stylovém hotelovém baru. Hotel Awali, který je v Africkém stylu, bych doporučila mladším lidem a všem milovníků golfu (pro nedaleké golfové osmnácti jamkové hřiště)

8. den: Le Telfair, Heritage Villas

Poslední den jsem si prohlédla sousední elegantní a bílý Le Telfair a pak také samostatné vilové městečko Heritage Villas, které se nachází hned nad golfovým hřištěm, asi deset minut od pláže. Jednotlivé vilky, které mají kuchyň, zahradu a bazén, mě velmi zaujaly. Jsou ideální volbou pro rodiny s dětmi nebo pro více kamarádů a hlavně pro všechny, kteří chtějí být v blízkosti golfového hřiště. Odpoledne jsem si užila poslední hodiny na vysluněné pláži a ve večerních hodinách vyrazila na letiště.

Moje první (a jistě ne poslední) návštěva ostrova Mauritius byla skvělá, moc jsem si vše užila a cestu sem doporučuji vám všem. Každý si zde totiž může najít to, co má rád, ať už máte rádi skvělou gastronomii, dokonalý servis, jste milovníky rumu či čaje nebo dáváte přednost výletům do přírody či do hor či snad rádi nakupujete nebo lenošíte na exotické pláži bez lidí, to vše na Mauritiu najdete! Nejlepší je to doopravdy zažít. Pojeďte na Mauritius a budete nadšeni stejně, jako já!

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cest inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 730 006 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Lucie Gelná

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.