Dolce Vita Fam Trip - Forte Village
 

Dne 2. června 2022 jsem odletěla na služební cestu do hotelu Forte Village na jihu Sardinie. Pro svoji cestu jsem využila přímé letecké spojení Praha – Cagliari, kdy cesta trvá asi 2 hodiny. Po přistání v Cagliari mne již čekal privátní transfer, který naši skupinu odvezl pohodlným autem do resortu nedaleko města Santa Margherita di Pula. Cesta z letiště do hotelu trvala 40 minut a z části vedla po zcela nové dálnici.

 

Hotel Forte Village tvoří 8 resortů kategorií 4* - 5* a areál se rozkládá v rozlehlé udržované zahradě. Po příjezdu do hotelu jsme byli ubytováni v hotelu Il Castello 5*, který je v blízkosti pláže. Nabízí prostorné pokoje s výhledem na moře, nebo do zahrady. Ubytována jsem byla ihned po příjezdu v odpoledních v pokoji Executive Mare s výhledem na moře. Večer jsme se sešli ve Wine Baru, který je v srdci tohoto resortu, a po krtátkém aperitivu jsme pokračovali na večeři do restaurace Brazilien, kde jsou servírovány pokrmy z grilovaných mas. Večer jsme zakončili na Piazza Luisa u živého vystoupení kapely RadioQueen.

 

V pátek 3. června jsme si po snídani v restauraci Cavalieri, která je určena pro hosty hotelu Il Castello, prohlédli celý resort. Po obědě v Pizzerii se část skupiny vypravila na výlet po okolí na elektrokolech, která je možné si v resortu zapůjčit. Výlet je možné podniknout i s průvodcem. To byl také prostor pro návštěvu pláže, která je zde velmi pěkná, písčitá, s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře. Pláž a moře se dá považovat za hlavní lákadlo tohoto resortu, společně s mnohými sportovními akademiemi, které jsou k dispozici za poplatek. Z akademií jsou nejznámější tyto: fotbalová akademie Real Madrid, tenisová akademie, lezecká akademie, házenkářská akademie, hokejová akademie, taneční akademie, plavecká akademie, šermířská akademie, cyklistická akademie i kouzelnická akademie. Všechny akademie jsou vedeny špičkovými profesionálními sportovci z daného sportovního odvětví.

 

Resort Forte Village je seskupením těchto hotelů:

Il Castello 5* - poblíž pláže, budova o 4 patrech s pokoji, moderní pokoje a suity, suity v horním patře buduvy mají nádherný výhled na moře a prostornou střešní terasu, snídaně i večeře v restauraci Cavalieri u hotelu (bufet ráno i večer);

Castello Garden 5* - taktéž poblíž pláže, ale bungalovy jsou rozmístěny v zahradě, stíněné vegetací, každý z nich má terasu, nebo zahradu, jsou vhodné pro rodiny, moderně zařízené apartmány;

Le Dune 5* - blízko u pláže, klidnější resort vhodný pro rodiny, bungalovy jsou přízemní, avšak o něco tmavší a v sardském stylu, mají prostornou privátní zahradu, vlastní restaurace pro snídaně s krásným výhledem na moře a s poklidnou atmosférou;

Villa del Parco 5* - pokoje ve 2 - patrové vile uprostřed resortu, tento hotel má butikový styl, je v něm málo pokojů a klade se důraz na osobní přístup k hostům, avšak je umístěný v rámci většího resortu, ve vile se nachází také gurmánská restaurace Belvedere (v nejvyšším patře s krásným výhledem na okolní zeleň);

Pineta 5* - v zahradě dále od moře;

Il Borgo – v zahradě dále od moře;

Le Palme 4* - v zahradě dále od moře;

Bouganville 4* - v zahradě dále od moře, jednodušší bungalovy vhodné pro rodiny s dětmi s terasou a zahradou;

Dále resort nabízí také suity přímo u pláže s přístupem na pláž přes schody, a to Cala del Forte Suite, Boat House Suite a Suite Beachcomber. Všechny suity mají přímý výhled na moře a jsou v blízkosti pláže. V zahradě resortu se nachází také několik víceložnicových vil s vlastním bazénem, které jsou zařízené moderním designovým nábytkem a splní očekávání i velmi náročných klientů.

 

Resort Forte Village má také vyhlášené lázně Acquaforte Thalasso and Spa. Nejenže nabízí množství lázeňských procedur, masáží a kosmetiky, ale především v rámci spa je vybodovaný komplex 6 bazénů, které se využívají v rámci thalasso terapie. Bazény mají různě vysokou koncentraci soli a olejů a různé teploty a jejich vzájemná kombinace působí pozitivně na ozdravení a omlazení organizmu.

 

Forte Village je dobrou volbou pro ty, kteří hledají aktivní dovolenou, pěkné pláže, moře a relaxaci v hotelu s dlouholetou tradicí.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.