Seychely, prosinec 2013

Seychely, prosinec 2013

Má oblíbená destinace! Opět se mi poštěstilo navštívit nádherné Seychelské ostrovy. Cesta jako obvykle na palubě Emirates, tentokrát jsme si při cestě tam vyzkoušeli business třídu 

a mohu jen a jen doporučit. Skvělý servis od nastoupení do letadla, český steward se o nás na lince Praha – Dubaj staral na jedničku, v Dubaji jen krátký přestup a pak již jen 4h let na Seychely. Přílet je v brzkých ranních hodinách v 7h, což dává možnost plně si užít již první den, pokud zůstáváte na Mahé.

Ostrov Mahé

Náš pobyt začal v Ephelia Resort, cesta z letiště trvá necelých 30 min, naši Suite jsme dostali hned po příjezdu a mohli jsme si vychutnávat tento skvělý resort, který nabízí nepřeberné množství aktivit od široké nabídky lázeňských masáží, přes nemotorizované vodní sportovní vyžití, plně vybavenou tělocvičnu, tenis a pronájem kol.

Hotel nabízí Junior a Senior Suite a několik tipů Vil s vlastním bazénem, které se rozkládají u severní pláže. My jsme zvolili na první den lenošení na pláži a u bazénů, kterých je v celém areálu několik.

Jižní pláž, u které jsou Junior Suite, je mělká a při odlivu se dá dojít téměř suchou nohou na protější menší ostrůvek. Pláž je vhodná pro děti a pro ty, kteří se rádi válejí v mělké vodě. Já osobně preferuji severní pláž, která je naprosto fantastická. Je hluboká, vhodná na plavání a šnorchlování, s pozvolným vstupem do vody. Vzhledem k rozloze resortu je zde organizován zdarma neustálý transfer mezi hlavní recepcí a severní pláží, i když procházka je také pěkná a trvá max. 15 min.

Ephelia nabízí 5 restaurací, takže si opravdu vybere každý. Pro první večer jsme zvolili á la carte restauraci Adam & Eve, která nabízí asijskou kuchyni a příjemné posezení s nohama v písku. Druhý večer jsme vybrali Helios s bufetem ze středozemí, který byl daný večer zaměřený na Itálii. Obě večeře byly báječné a byl to příjemný zážitek z různých částí světa.

Během druhého dne jsem se vydala na obhlídku hotelů na hlavním ostrově Mahé a navštívila jsem hotely: Le Meridien Fisherman´s Cove, Valmer Resort, Kempinski a Four Seasons. Čtyři kompletně odlišné hotely:

Le Meridien Fisherman’s Cove - menší, klidnější hotel na okraji pláže Beau Vallon, vhodný pro dvojice, pláž Beau Vallon je krásná a dlouhá, vhodná na romantické procházky.

Valmer Resort – nachází se na jihozápadním pobřeží v kopci nad pláží Baie Lazare a poskytuje krásné výhledy na celý záliv, Valmer je vzdálený od pláže cca 8 min chůze a nabízí nové vilky s plounge pool. Zasazený je do granitových skal, vytváří tak jedinečné prostředí obklopené úžasnou přírodou.

Kempinski Seychelles Resort – nachází se na okraji Baie Lazare a jedná se o nově zrekonstruovaný hotel. Na výběr je několik kategorií pokojů s různými výhledy, wellness centrum, nabídka vodních sportů.Four Seasons – patří k nejlepším hotelům na Seychelách. Ze všech vil je neskutečně nádherný výhled na záliv a tyrkysově modré vody, úplně na vrcholku resortu je nádherné wellness. Každá vila nabízí naprosté soukromí a vlastní bazén. Pláž zde patří k nejkrásnějším na ostrově. Tento resort mě osobně nadchnul a mohu vřele doporučit.

Ostrov Praslin

Po dvou nocích jsme se přesunuli z hlavního ostrova Mahé na ostrov Praslin. Pro přepravu mezi ostrovy jsme zvolili katamarán Cat Cocos, který jede 1 h. Přes mé prvotní obavy z vln a divoké jízdy, jsem byla mile překvapená a cestu jsme přežili v naprostém pořádku. Pokud ale někdo nemá rád plavbu přes otevřené moře, kde se při větších vlnách i tak velký katamarán houpe, doporučuji přelet malým letadlem, které letí 20 min.

Na ostrově Praslin jsme strávili čtyři noci v Lemuria Resort, který je nejlepší na ostrově a nabízí na výběr Junior a Senior Suite a dále Vily s vlastním bazénem. Suite jsou rozprostřené kolem dvou pláží, které jsou chráněné korálovým reefem, třetí pláž Anse Georgette se nachází přes kopec za golfovým hřištěm, patří k „top ten“ na světě a zalévají ji úžasné vlny.

K hotelu patří krásné 18 jamkové golfové hřiště, které je neuvěřitelně členité. Hrát zde je neskutečným zážitkem. Hotel nabízí příjemnou a pohodovou atmosféru, lenošit můžete buď u bazénu, na pláži, kde je plážový bar s restaurací nebo vás jednou za hodinu odvezou na pláž Anse Georgette.

Večer můžete vyzkoušet některou ze tří restaurací, kuchyně je ve všech skvělá a nabídka vín neskutečná, vybrat si můžete vína z celého světa. Na Praslinu jsme podnikli celodenní výlet, pronajali jsme si auto a vyrazili jsme kolem ostrova. První zastávkou byl národní park Vallée de Mai s jedinečnými ořechy Coco de Mer, pokračovali jsme na pláž Anse Volbert, pláž Anse Lazio, která patří také k nejlepším na světě, a nabízí koupání ve vlnách a zpět přes východní část ostrova.

Ostrov La Digue

Třetím ostrovem na naší poznávací cestě byl ostrov La Digue. Přesun z Praslinu na La Digue trvá jen 15 min buď menší verzí katamaránu Cat Cocos, nebo některé spoje zajíždí až na ostrov La Digue.

Dvě noci jsme strávili v Le Domaine Orangerie, ve zrekonstruovaných Garden vilách. Rekonstrukce se zdařila neuvěřitelně, design je úžasný, kombinace přírodních barev, doplněná nápaditými doplňky, které dělají interiér velmi útulný. Hotel má příjemné zázemí u menší pláže, kde se nachází bazén s barem a restaurace, odkud je romantický výhled na západ slunce.

Gurmáni ocení výborné á la carte večeře. La Digue je ideální poznat z kola. Ostrov jsme celý projeli, zajeli jsme si na Anse Source d´Argent, prohlédli jsme si zde celou rezervaci, šnorchlovali, následně jsme se vydali na pláže na jihovýchodě ostrova, kola jsme zaparkovali u Grand Anse a pěšky se vydali na Petite Anse a Ance Cocos, poslední dvě naprosto bez lidí, klid a romantika. La Digue vyjadřuje poklidný styl a nabízí ty pravé Seychely.

Ostrov Sainte Anne

Závěr našeho pobytu, poslední čtyři noci, jsme strávili na oblíbeném all inclusive Sainte Anne Resort, cesta zpět opět proběhla katamaránem Cat Cocos a taktéž bez žaludečních problémů.

Sainte Anne je živější resort vzdálený jen 10 min lodí z Mahé, loď jezdí v pravidelných hodinových intervalech. Pool villa nabízí pěkný bazén a soukromí v jednom, ve čtyřech restauracích si vybere každý. Zejména doporučuji restauraci Le Robinson, kde jsou stoly v písku a jejich specialitou je Grill Stone menu. Přímo před vámi na stole připraví lávový kámen, na kterém si sami grilujete dle libosti maso a zeleninu. Jedná se o romantické prostředí, které osvětlují jen hořící svíčky, výhled na osvětlené hlavní město v dáli a krabi, kteří vykukují z písku.

Hotel pořádá dvakrát denně šnorchlovací výlet do okolí, nejlepší šnorchlování je u protějšího ostrova Moyenne. My jsme vyrazili na dva výlety na Mahé, první byl do hlavního města, podívali jsme se malý Big Ben, místní tržnici a nakoupili dárky a suvenýry, druhý byl na celý den, pronajali jsme si auto a projeli celý ostrov až na jih. Vyzkoušeli jsme na koupání pláže Anse Intendance a Anse Soleil, prohlédli si Anse Royale, Anse Bazarca, Petite Police, Baie Lazare, zpět jsme se vydali přes hory s Viewing lodge směrem k Victoria, nad hlavním městem je nádherný výhled na uměle vybudovaný Eden Island.

Sainte Anne Resort je kousek od letiště, proto je skvělý pro pozdní večer odlet s Emirates, odjezd z resortu jsme měli ve 20:45, příjezd na letiště ve 21:10.

Dvanáct nocí uběhlo jako voda. Seychely opět nezklamaly a za sebe tyto ostrovy mohu doporučit každému, kdo má rád klid, krásné pláže bez lidí, nevadí mu pomalejší servis místních a hlavně celkově nikam nespěchá a rád si užívá přírodu.

Ostrovy jsou krásně zelené i v prosinci, kdy bylo před obdobím dešťů. Počasí nám vyšlo skvěle, zapršelo jeden den na Mahé a pak krátké přeháňky v průběhu pobytu na Sainte Anne, které přicházely buď k večeru, nebo byly tak krátké, že nebylo potřeba se schovávat. Teplota moře ideálních 28st a teplota vzduchu kolem 30st. Naprosto úžasný pobyt, klidně by mohl být i delší.

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cesty inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda Vám připravím dovolenou na klíč. Prosím kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 065 777 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Petra Melková

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.