Poprvé na Seychelách

Na Seychelách jsme strávili úžasné dva týdny objevováním tohoto ráje. S ohledem na složitější cestování díky covidu jsme pro cestu museli splnit několik podmínek - předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin před odletem, vyplnit Seychelský zdravotní formulář a nachystat si potvrzení o očkování (není třeba ale usnadní hodně věcí), pas, letenky, potvrzení o ubytování a pojištění, které kryje i případné covid onemocnění. 

Vzhledem k tomu, že to byla naše první cesta na Seychely, naplánovala jsem návštěvu všech tří ostrovů - Mahé, Praslin a La Digue. Ubytovaní jsme byli na hotelu Ephelia a Lemuria Constance, oba dva můžeme vřele doporučit. 

Ephelia Constance

Nejprodávanější hotel z naší nabídky jsme si nemohli nechat ujít. Hotel je umístěný na hlavním ostrově Mahé a poskytuje vynikající poměr kvality a ceny. Výhoda hotelu je i jeho dobrá dostupnost z hlavního letiště. Hotel se skládá ze dvou částí - v jižní části najdete cenově dostupnější pokoje Junior Suite, kde jsme byli ubytovaní my a v severní části jsou vily a Senior Suite. Severní část má hezčí pláž, jižní má problém s výrazným odlivem, díky kterému se polovinu dne nedá v moři vůbec koupat a je třeba využít bazénu či přejet do jižní části resortu. Kyvadlová doprava na hotelu funguje skvěle, po celém areálu jsou zastávky, kde vás hoteloví zaměstnanci naberou a odvezou kam se budete přát. Hotelový servis je na skvělé úrovni a daří se jim ho držet vysoko i přes velikost resortu. Zajímavou zkušeností může být Zip line, která je umístěná přímo v resortu. 

Lemuria Constance

Luxusní resort umístěný na nejkrásnější pláži ostrova Praslin je jedinečný díky kvalitnímu servisu. Hotel je ještě o úroveň výš než jeho sesterský hotel Ephelia a připlatit si za něj se rozhodně vyplatí. Je o poznání menší než Ephelia a jako jediný resort na Seychelách má 18ti jamkové hřiště. Hřiště není využívané jen pro golf, ale také pro romantické zážitky, nám naplánovali tzv. Sundowner, kdy vás odvezou na jamku 15 nebo 18, nachystají přípitek a kanapky, zem posypou květy a nechají vás vychutnat si západ slunce. Ubytováni jsme byli v kategorii Junior Suite, pokoje jsou po rekonstrukci krásně barevně sladěné, byli jsme nadšení. Lemuria má krásně dvě pláže přímo u hotelu a třetí odlehlou pláž Anse Georgette, která je zařazena mezi 10 nejkrásnějších pláží světa a je umístěna za golfovým hřištěm. Z hotelu tam jezdí pravidelná kyvadlová doprava nebo si můžete udělat procházku podél golfového hřiště.

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.