Na začátku června se nám s manželem opět naskytla možnost navštívit Thajsko. Tuto zemi jsme již před dvěma lety poznali, procestovali ji od severu k jihu, fotili se s tygry, jezdili na slonech, užívali si thajských masáží a neuvěřitelně lahodných pokrmů. Tentokrát náš však čekala cesta ryze pracovní a já byla zvědavá, zda se v Thajsku najdou luxusní resorty v nedotčené přírodě tak dokonalé, jako na ostrovech v Indickém oceánu. Pro naši cestu jsme využili služeb letecké společnosti Austrian Airlines. Odlétali jsme v 18:40 směr Vídeň, kde jsme přestupovali na letadlo do Bangkoku. Let trval deset hodin a časový posun byl pět hodin navíc.

Bangkok: Lebua at State Tower, The Peninsula Bangkok, Sukhothai Bangkok

Naší první zastávkou byl Bangkok. Po příletu se nás ihned ujal zástupce naší partnerské CK, který nás odvezl do hotelu Lebua at State Tower. Cesta z letiště trvala přibližně třicet minut
a my už jsme se mohli v dopoledních hodinách kochat výhledem z 52. patra pokoje Tower Club City View. Po přivítání s manažerkou hotelu jsme si domluvili večeři na 19:00 a kvůli nabitému programu odcestovali do dalšího hotelu. Jízda autem trvala deset minut.

Hotel The Peninsula Bangkok patří mezi jeden z nejlepších hotelů v Bangkoku. Má vlastní heliport, výhled na město a na místní řeku Chao Phraya River, která je doménou Bangkoku. Díky stavbě hotelu ve tvaru písmene W vám bude vždy zaručen výhled na řeku. Výjimečností tohoto hotelu je VIP lounge Paribatra, do kterého mají přístup pouze ti, kteří přiletí helikoptérou. Místnost je vyzdobena interiéry kokpitů starých modelů letadel. Pokud Vaše drahá polovička patří mezi „dlouho hodinové“ obdivovatele těchto strojů, tak jako ta moje, mohu Vám doporučit příjemné hotelové lázně.

Poslední zastávkou byl hotel Sukhothai Bangkok. Resort si libuje v kontrastech, které se odráží v mnoha prvcích. Od velkolepého moderního vybavení po krásné zelenající se útočiště, kde si odpočinete od ruchu velkoměsta. Sedmá hodina večer se neúprosně blížila a my se vraceli do hotelu Lebua at State Tower. Po inspekci hotelu jsme si vychutnali thajskou večeři a zakončili tento náročný den v celosvětově známém Sky Bar na střeše hotelu.

Phuket: The Suriin, Trisara, Anantara Phuket Villas

V sedm hodin ráno byl řidič automobilu připraven nás odvést na letiště, kde jsme nasedli do letadla směr Phuket. Let trval hodinu a dvacet minut a byl organizován leteckou společností Thai airways. Po příletu nás opět čekal zástupce stejné společnosti jako v Bangkoku. Phuket zrovna zastihlo monzunové období, takže nám počasí moc nepřálo. Teplotu však přesto dosahovaly 30°C. Díky zhoršenému počasí se cesta k hotelu protáhla z dvaceti na čtyřicet minut.

Následovala prohlídka hotelu The Suriin. Jedná se o bungalový typ hotelu s krásnou dlouhou pláží, která je ideální pro rodiny s dětmi.

Další zastávkou byl luxusní resort Trisara. Oceňovaná Trisara si získá pozornost náročných klientů díky privátním vilám s bazénem.

Poslední noc v Phuketu jsme strávili v nejžádanějším resortu v Thajsku, v Anantara Phuket Villas. Většina prostor resortu je otevřených, takže jste stále v kontaktu s všude přítomnou zelení. Resort je jedna velká botanická zahrada.

Phi Phi: Zeavola, Outrigger Phi Phi Island Resort & Spa

Další zastávkou byl hotel Zeavola. Transfer lodí k ostrovu trval dvě hodiny a poté si nás vyzvedly malé loďky tzv. long tail boats, které nás dopravily přímo k resortu. Zde se nachází jedna z nejhezčích lokalit s krásným mořem a přírodou. Ti, co shlédli film Pláž, jistě ví, o čem mluvím.

Navštívili jsme i druhý resort Outrigger Phi Phi Island Resort & Spa. Ten byl několikanásobně větší než předešlý. Najdete tu mnoho barů a restaurací. Neodolali jsme a dali jsme si v místní restauraci večeři v podobě čerstvých ryb na grilu a piňa coladu. Druhý den ráno při východu slunce vstáváme a prvním překvapením je přistavený traktor. Po chvíli si uvědomujeme, že je to jediný způsob, jak se dostat suchou nohou do long tail boat, které jsou kvůli velkému odlivu vzdáleny několik desítek metrů od břehu. Počasí nám stále nepřeje, tak nám ochotný personál půjčuje pláštěnky a obaly na zavazadla. Jelikož jsme věděli, že nás čeká hodinu a půl dlouhá plavba po rozbouřeném moři, posnídali jsme pouze vynikající thajské ovoce (doporučuji vyzkoušet guavu, jackfruit, lychee, mango, papayu a především mangosteen), kterého je všude nepřeberné množství.

Krabi: Rayavadee, Tubkaak Boutigue Resort & Spa

Po příjezdu do přístavu nás již očekával řidič, který nás převezl k soukromému molu, kde jsme již měli zajištěný privátní transfer luxusní soukromou lodí od hotelu Rayavadee. Resort Rayavadee se nachází na okraji národního parku National Marine Park v srdci krásného poloostrova Phranang, obklopen dech beroucími skalními útvary a třemi odlišnými plážemi se smaragdovou vodou Andamanského moře. Vzhledem k tomu, že je resort téměř přírodní rezervací, není výjimkou, že v něm narazíte na obyvatele tropické vegetace, tedy opice. Jedna z pláží je Railay, která byla ohodnocena cestovatelským portálem Trip Advisor jako jedna z nejhezčích pláží v Thajsku. Raialy beach jsme navštívili dvakrát. Jednou v hlavní sezóně a podruhé v červnu (monzunové období) a nevěřili jsme, že se jedná o tu samou pláž. Na konci uvidíte fotky z obou návštěv této pláže.

Než jsme opustili tuto krásnou část Thajska, navštívili jsme Tubkaak Boutigue Resort & Spa. Musím říci, že mě tento malý resort velmi potěšil. Myslím si, že by byl ideálním místem pro líbánky. Zbývá nám chvilička času do odletu na ostrov Ko Samui, a tak jsme se vydali navštívit nedalekou sloní vesnici.

Ko Samui: Saree Samui Pavilion Samui Boutigue Resort, Banyan Tree Samui, Imperial Boat House Beach Resort, Sala Samui Resort & Spa, Four Seasons

Po příletu z ostrova Krabi, který trval padesát minut, se počasí konečně umoudřilo a my se těšili, že si konečně zaplaveme v moři na pláži Layana Beach v resortu Saree Samui, kde jsme byli pro tuto noc ubytováni.

Ráno nás čekal velmi hektický den a tak jsme se hned po snídani vydali do hotelu Pavilion Samui Boutigue Resort. Zde se mě obzvláště zaujala kategorie pokoje Three bedroom beach front pool residence.

Poté jsme odjeli do resortu Banyan Tree Samui. Jedná se o velmi luxusní resort s privátními vilami, avšak dle mého názoru mezi vilami není mnoho soukromí.

Odtud jsme se vydali do hotelu Imperial Boat House Beach Resort. Jedná se o netradiční ubytování vybudované ve tvaru lodě, které je vhodné pro rodiny s dětmi.

Další zastávkou byl resort Sala Samui Resort & Spa, romantický resort se světlým a vzdušným interiérem. S manažerkou hotelu jsme poobědvali výtečný salát s čerstvými krevetami, mangem, kešu oříšky a špetkou chilli.

Poslední zastávkou dne byl hotel Four Seasons Resort Koh Samui. Jedná se o nejlepší resort na Ko Samui, který uspokojí představy i toho nejnáročnějšího klienta. Po vyčerpávajícím dni jsme se vrátili zpět do resortu Saree Samui, kde jsme si dopřáli thajskou masáž přímo na pláži.

Koh Pha Ngan: Anantara Rasananda Resort, Santhiya Resort & Spa,

Ráno dalšího dne nás zastihlo velmi časně a my jsme pospíchali, abychom stihli loď na Kho Pha Ngan, která odplouvala v osm hodin. Cesta trvala přibližně třicet minut. Tento ostrov, kam turistický ruch teprve přichází, nás naprosto okouzlil. Liduprázdné pláže, divoká příroda a nové resorty v přírodním stylu byly opravdovým rájem.

Po příjezdu nás uvítal manažer hotelu Anantara Rasananda Resort. Jedná se o jeden z nejnovějších hotelů sítě Anantara v Thajsku. Je to krásný resort s privátními vilami
a dlouhou písčitou pláží.

Řidič automobilu nás netrpělivě vyhlížel, protože nás ještě čekala jedna návštěva výjimečného resortu Santhiya Resort & Spa. Pokud se svými ratolestmi hledáte únik od ruchu měst, mohu vám ho vřele doporučit. Jestliže jste milovníci dřeva, sochařství a „wood carvingu“ nebudete chtít tento resort ani ostrov opustit. S manželem jsme se shodli, že to rozhodně nebude naše poslední návštěva tohoto krásného ostrova.

Ve dvě hodiny pro nás manažer připravil privátní transfer zpět na ostrov Ko Samui do resortu sítě Anantara, tentokrát Anantara Lawana. Lawana je vystavěna spíše v čínském, než v thajském stylu. Pokud si chcete vychutnat thajský noční život, zajděte se podívat na Cheweng Beach, která je vzdálena od resortu 10 minut chůze. Poslední večer jsme si v Thajsku náramně užili a shodli se, že se do této exotické destinace plné úsměvu, historických památek a přírodních krás znovu vrátíme.

Pokud jste se po přečtení mé zprávy z cest inspirovali a toužíte po podobných cestovatelských zážitcích, ráda vám připravím dovolenou na klíč. Prosím, kontaktujte mě na tel. čísle +420 724 065 779 nebo emailem zajezdy@deluxea.cz. Kateřina Kapounová

 

 

Destinace jsme procestovali. Poskytneme vám osobní rady.